Бібліотека-філія №5 Івано-Франківської МЦБС з 2003 р. веде альбом «Уклін вам, добрі, щедрі люди!». На сьогодні налічується більше 174 дарувальників.
Це постійні читачі з сім`ями, мешканці Пасічної, високопосадовці. Серед них: О.Сич, Р. Кукурудз, В.Іваночко, Т. і Н. Мельниковичі та багато інших.
Є добродії, які не бажають себе афішувати (вказувати прізвище, фотографуватись). Проте працівники книгозбірні раді і вдячні Вам.
Хай Бог щедро винагородить всіх, хто долучився до поповнення фонду бібліотеки 5 і хто ще має намір це зробити.
Підготувала Українець С.
Сьогодні бібліотеки наполегливо практикують різноманітні інформаційні новації. Сучасні реалії та виклики мотивують нас до комунікації в онлайн просторі, пошуку нових шляхів вирішення наших спільних завдань з популяризації книги та промоції читання в Україні.
30 листопада 2021 р. у читальному залі ЦБ відбулася онлайн зустріч бібліотекарів Івано-Франківської МЦБС та Берегівської РЦБС. Зустріч модерувала директор Івано-Франківської МЦБС Оксана Вовк. Це перша ознайомлювальна зустріч у форматі «Нас єднають книги та Карпати». Робоча група Івано-Франківської МЦБС була представлена провідними спеціалістами системи: спеціаліст Департаменту культури міської ради Леся Геник, завідувач відділу АБІС Тарас Гашевський, заступниця директора по роботі з дітьми Марія Железняк, завідувачка філією № 4 Наталія Ліктей.
Леся Геник коротко окреслила основні напрямки роботи бібліотек нашої системи. Марія Желєзняк розповіла про роботу з дітьми ЦДБ та філії № 1 по роботі з дітьми, про нові форми та методи залучення дітей до читання, цікавий досвід співпраці з дитячими письменниками Прикарпаття. Наталія Ліктей поділилася досвідом інклюзії у її бібліотеці, особливостями спілкування бібліотекарів з нечуючими та незрячими людьми. Тарас Гашевський у форматі презентації ознайомив присутніх із проєктною діяльністю Івано-Франківської ЦБС та її ефективністю, детальніше зупинився на окремих проєктах та знакових заходах бібліотек системи.
Сьогодні, 30 листопада 2021 р. у бібліотеці-філії № 26 (с. Камінне, вул. Винниченка, 4), учні 9-го класу, йдучи у ногу з шкільною програмою, мали змогу подивитись фільм “Наталка Полтавка” за однойменною п’єсою Івана Котляревського.
“Наталка Полтавка” стала першою в українській драматургії правдивою п’єсою з народного життя. І. Котляревський яскраво показав у ній типи народних характерів і за допомогою суто побутового конфлікту розкрив деякі соціальні відносини, образи чиновників, селян, бурлаків.
Образи п’єси надзвичайно колоритні і яскраві. Важко обрати серед них якийсь один — найколоритніший.
Щира подяка п. Глікерії Лошній, читачці краєзнавчого відділу ЦМБ (вул. І. Мазепи, 1) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, за дарунки для нашої книгозбірні. Наш фонд збагатився на такі книги:
Горак Р. Задля празника. У сутінках. – К., 1989 ;
Кобринська Н. Вибрані твори. – К., 1980;
Павлик М. Твори. – К., 1985;
Рихтицька Д. Шовкова косиця. – Детройт, 1992;
Рихтицька Д. Кольори вітру. – Детройт, 1998.
Родзинкою подарунків є “Анна Русинка. Королева Франції і графиня Валюа” у перекладі Івана Франка (Л., 1909 р.). Під час зустрічі п. Глікерія поділилась спогадом зі свого шкільного життя. Акція “Подаруй бібліотеці книжку” існувала й у її школі у післявоєнний час. Ініціатором такої справи був шкільний бібліотекар – Іван Лаврентійович. І цим самим виховував любов до книжки і до читання.
Зичимо нашій дарувальниці міцного здоров’я та рясних Господніх ласк на многії літа!