Година турботи “Ми відповідальні за тих кого приручили”

До Всесвітнього дня захисту тварин 06.10.2021 року в бібліотеці-філії №12 (с. Микитинці, вул. Грицишина, 10) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради було підготовлено і проведено годину турботи “Ми відповідальні за тих кого приручили”.

Гостями нашого заходу були чудові діти та їхні домашні улюбленці. Діти розповідали один одному про особливості поведінки своїх улюбленців, про їх харчування та догляд, про їхні звички та умови утримання. Вихованці отримали велике задоволення від спілкування з тваринами. Діти охоче слухали розповідь бібліотекаря про те, як відзначають цей день в світі та хто вважається покровителем тварин. А ще дізнались про славетних тварин – Хатіко, сенбернара Баррі, котів – охоронців Британського музею та ще багато невідомих фактів про наших менших братів. Також ознайомилися з добіркою книжок про тварин.

Свято пройшло весело і цікаво, адже проводились вікторини та загадки, а наостанок бібліотекарка вручила школярикам гарні зошити із зображенням їх улюбленців, від чого діти залишилися удвічі задоволеними, бо отримали не тільки знання, а й чудові зошити

Детальніше

“Івано-Франківська МТГ: стабільне майбутнє вибудовується сьогодні”

На даний час в нашій країні проводиться багато реформ для покращення рівня життя населення. Одна з таких, яка є найуспішнішою — це реформа децентралізації. 12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження щодо визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей. В результаті в країні створено 1469 спроможних територіальних громад (в т.ч. 31 тергромада на непідконтрольній території в межах Донецької та Луганської областей).

9 жовтня – День створення Івано-Франківської МТГ. За словами мера, це історична дата. Місто повинно рости. Громади сіл повинні вирішити, з ким вони будуть в майбутньому. Тому ми почали процес громадських обговорень, пропонуємо громаді висловитись з приводу створення МТГ. Місто – це в першу чергу можливості, це якісні послуги. Медицина, освіта, боротьба з надзвичайними ситуаціями – все це в Івано-Франківську на хорошому рівні”, – зазначив міський голова Р.Р. Марцінків.

7 жовтня 2021 р. о 14:00 в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури міської ради  відбулася інформаційна хвилина   “Івано-Франківська МТГ: стабільне майбутнє вибудовується сьогодні” з нагоди річниці створення Івано-Франківської  міської МТГ.

Детальніше

“На хвилях часу співає Барнича душа”

Ярослав Барнич народився 30 вересня 1896 року в селі Балинці Снятинського району Івано-Франківської області. Здобув європейську освіту, чудово грав та писав музику, викладав музику в жіночій Учительській семінарії «Рідної школи» у Самборі, організував філіал Музичного інституту ім. М. Лисенка, диригував хором «Самбірського Бояна». У роки німецької окупації (1941-1944) Я. Барнич обіймав посаду диригента Львівської опери.

06.10.2021 р. у бібліотеці-філії №2 (вул. Карпатська, 14) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулася музична вітальня «На хвилях часу співає Барнича душа» (До 125-ти річчя від дня народження Ярослава Барнича)».

Але відомий він насамперед як автор славетної «Гуцулки Ксені». За найпоширенішою версією її появи, викладаючи у Самборі, Ярослав Барнич закохався у Ксенію Клиновську, на 19 років молодшу за нього. Це почуття і спричинило появу пісні-танго на честь Ксенії. Окрилена Ксеня поділилася новиною зі своїми подругами й проспівала їм пісню. Дівчата підхопили спів, виконували танго на перервах, автор же стояв збоку, курив і задоволено усміхався… У 1938 році Я. Барнич написав за мотивами пісні оперету «Гуцулка Ксеня». Так Я. Барнич став основоположником модерної української оперети.

Детальніше

День краєзнавства “На хвилях часу співає Барнича душа”

Танго “Гуцулка Ксеня” називають однією з найвідоміших українських пісень ХХ століття. Однак упродовж багатьох років ім’я її автора було під забороною в Україні. Напевно, мало хто знає, що цей знаменитий витвір мистецтва, як і багато інших відомих та важливих для нас, написав наш земляк, талановитий композитор Ярослав Барнич.

Саме під час найпродуктивнішого, станіславівського періоду (1929-1941) були написані всі популярні пісні-танго: «Ох, соловію» (1932), «Чи тямиш?» (1932), «Гуцулка Ксеня» (1932-33), «Ще раз…» тощо.

26 липня 1997 року зі ще більшим успіхом було поставлено знамениту «Гуцулку Ксеню», яка і донині «йде на аншлазі» і займає постійне місце в репертуарній афіші «заньківчан». На сьогодні у Балинцях, де народився композитор, відкрито меморіальну дошку, а в Івано-Франківську та Коломиї іменем Барнича названо вулиці.

05.10.2021 року в бібліотеці-філії №4 (вул. Коновальця, 132А) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в рамках загальносистемного Дня краєзнавства “На хвилях часу співає Барнича душа” було проведено творчий портрет “Я Барнич  – митець, педагог, громадянин”,  присвячений 125-річниці від дня народження композитора. Бібліотекарі ознайомили користувачів з видатною особистістю і його творчістю. А також, всі охочі мали змогу прослухати музичні твори цього композитора. Сподіваємось, що наші читачі отримали багато цікавої і насолодилися прекрасним заходом.
Запрошуємо всіх до нашої бібліотеки.

Відповідальні: Ліктей Н. К., Тейсар С.С.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top