19.08.2021 року в бібліотеці-філії №1 по роботі з дітьми (вул. Мазепи, 11А) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради читачі з цікавістю прослухали інформацію про історію виникнення українського прапора: “Синьо-жовтий символ України”.
З давніх-давен прапор був святинею, без нього військо не рушало в похід, не вступало в бій. Захопити прапор ворога означало отримати перемогу. Синоніми до слова “прапор” – “знамено”, “стяг”. Слово “знамено” пов’язано зі словом “знати”. Колись знамено було знаком, розміщеним на довгій жердці. До неї прикріплювали гілки дерев, жмутки трави, кінські хвости, а згодом клиноподібні шматки тканини. Знамено виконувало ще одну важливу функцію – збирати до гурту, стягувати до ватажка членів громади під час походу чи битви. Так виникло слово “стяг”.
У четвер, 19 серпня 2021 р., увесь православний світ відзначає велике християнське свято – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Як розповідають церковні перекази, що Ісус Христос преобразився перед своїми учнями – апостолами Петром, Яковом та Іоаном на горі Фавор. Він це зробив для того, щоб показати своїм учням цю Небесну духовну славу, яка послідує за тимчасовими стражданнями. Так під час преображення обличчя Господа просяяло як сонце, одяг зробився білим, як світло в ясному небі.
19 серпня 2021 р. о 14:00 в читальному залі (вул. П. Орлика, 5) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулась презентація виставки – інсталяції “Прийшов Спас- пішло літо від нас”.
У вступному слові бібліотекар читального залу Ірина Казакова розповіла про історію цього свята, його біблійний, духовний зміст, нагадала, що: “Свято Яблучний Спас почали відзначати ще у 4 столітті, коли цариця Олена, мати римського імператора Костянтина І, збудувала на горі Фавор храм як нагадування про Преображення Господнього. За церковними переказами, колись дуже давно в цей день узяв Ісус Христос Петра, Якова та Івана й повів їх на високу гору. Там він прямо на очах у здивованих людей змінився: обличчя його засяяло, одяг став білий, аж ясний. До того ж явилися їм Мойсей та Ілля й вели розмови з Ісусом Христом. А з хмари почувся голос: “Це Син мій улюблений, у котрому моє благословення. Його слухайтеся”. Ось яке преображения Сина Божого мається як увазі.Це видіння є часткою того вічного щастя, яке буде для кожного нагородою за вірність Богові. “ Також вона підготувала розгорнуту інформацію про етнічний колорит спасівських святкувань в різних регіонах України.
19.08.2021 року в бібліотеці-філії №14 (вул. Довженка,12) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради був підготовлений міні-огляд “Мереживо рядків її романів” з нагоди 60-річчя М. Дзюби.
Письменниця, поетеса і художниця, членкиня Національної спілки письменників України, лавреатка літературної премії ім. В. Стефаника. М. Дзюба – авторка двох поетичних збірок та романів. Її твори нікого не залишають байдужими і читаються легко, сторінка за сторінкою.
Під час міні-огляду бібліотекарка запропонувала читачам переглянути романи письменниці: «Укриті небом», «Ранець для крил», «Музейна баба». Найбільш популярним серед користувачів бібліотеки був роман “Укриті небом”, в якому описується післявоєнне село. Також зацікавив відвідувачів новий роман М. Дзюби “Музейна баба”, який завершує собою трилогію «сільської прози». У зверненні до читачів письменниця зазначила: «Якщо Ви розгортаєте художню книжку й тепер, коли державні і суспільні процеси абсурдів насілися на нас, бідних і багатих, як гріхи на душу, значить, на Вас надія, і щастя. Літературні вітаміни для душі і розуму тільки додадуть Вам кріпкості глибше пірнати в себе, бо від того щораз більшого пізнання себе самого краще гармоніюєш з іншими і зі світом взагалі».
Марія Василівна Дзюба – українська письменниця, поетеса і художниця, член Національної спілки письменників України, лавреат літературної премії ім. В.Стефаника.
З нагоди її ювілею з 12 серпня 2021 року у бібліотеці-філії №7 (вул. Дністровська, 22) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради протягом тижня проводилася презентація літературної постаті: “Художній світ Марії Дзюби”. В рамках даного заходу працівники бібліотеки ознайомлювали користувачів із творчістю прикарпатської письменниці. Книги Марії Дзюби, які є у бібліотеці зацікавили наших користувачів. Від майстерної саги про післявоєнне галицьке село до усвідомленості і переконання читача у тому, що людяність – це є “… тут, у цьому житті, на цій планеті, мабуть найважливіше” – такий діапазон творчого проникнення у душу читача цієї неординарної авторки, нашої землячки. Без перебільшення це феномен сучасної української літератури.