Останній день літа завершується ароматною ранковою кавою у затишній кав’ярні в чудовій компанії.
Переможниця розіграшу, який відбувся на День Незалежності, Наталія Бутюк, відома письменниця Ольга Деркачова та директорка Івано-франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, Оксана Вовк, зустрілися сьогодні у кав’ярні “Львівська майстерня шоколаду” на святковий сніданок. Творче спілкування, обговорення книги Ольги Деркачової “Пальто британської королеви”, смачна кава та шоколадні смаколики створили чудовий позитивний настрій та яскраві літні спогади.
Радіємо за нашу переможницю, бажаємо нових перемог та незабутніх вражень!
Щиро вдячні письменниці за зустріч і приємне спілкування!
Бажаємо усім здоров’я і хай удача завжди буде з Вами!
29 серпня, відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Протягом дня на абонементі ЦБ (вул. Короля Данила, 16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулася година пам’яті і шани “Ще довго в пам’яті болітиме ця війна”.
Український народ завжди з шаною ставився до своїх героїв і мав свою традицію їх поховання і вшанування їхньої пам’яті. На великих просторах України в кожному регіоні були свої особливості поховань і проведення тризни, створювалися свої звичаї вшанування загиблих захисників українського народу та країни.
Історія циклічна, і боротьба з колоніальною державою вже тягнеться віками. Орша, Конотоп, Крути, Вапнярка, Гурби, Савур-Могила, Донецький аеропорт, Дебальцево – у цих та сотнях інших боїв українське вояцтво самовіддано, не шкодуючи себе та знищуючи ворогів, боронило Україну від одного і того ж агресора. Спливають століття, але ворог України – той самий: Московія, Російська імперія, Радянська Росія, Російська Федерація.
Окремою сторінкою цієї споконвічної боротьби та незламності стали бої із російським агресором наприкінці літа 2014 року. Їх трагічним та героїчним символом, але водночас і прикладом нездоланності воїнського духу українців став Іловайськ, де українські воїни – військовослужбовці та добровольці – опинилися сам на сам із підступним та нещадним ворогом. Саме там, у полях соняхів, знову проявився генетичний код української нації – нації героїв. Під пекучим сонцем, з Україною в серці, згадавши звитягу пращурів, українці з гаслом «Свобода або смерть!» билися до останнього.
Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни.
Для того, щоб вшанувати їхню пам’ять, працівники Абонементу ЦБ (вул. Короля Данила, 16) підготували тематичний відеоролик, котрий можна переглянути за посиланням.
“Поет, мислитель і творець
Володар світлих дум народу
Його мільйонами сердець
Почуто заклик до свободи”
27.08.2021 року виповнилося 165 років від дня народження видатного українського письменника, вченого, громадського діяча Івана Яковича Франка.
З кожною річницею, із кожним ювілеєм Іван Франко, ніби підноситься на недосяжну висоту. Через багато літ ми сприймаємо його як велетня духу, титана праці, феноменальну особистість, яка для нас є немов сяйво небесної зірки.
Але попри все це нас не повинно залишати розуміння того, що Іван Франко був звичайною людиною, розділяв зі своїми сучасниками радощі свят і похмурі будні, радів приємним хвилинам долі і картав її за те, що не все у нього виходило так, як хотів.
У кожного поета є найщиріші й найліричніші вірші. Це – поезії про кохання. Без них наші уявлення про поета як людину були б неповні, а часто й помилкові. Дуже не хочеться, аби й І.Я.Франко був для нас лише Великим Каменярем і вічним революціонером. Адже був він звичайною людиною. Жив на цій землі, прагнув великого кохання. Закохувався, страждав, розчаровувався…
М.Коцюбинський якось написав: “…Людина, яка б вона сильна не була, не може жити самою боротьбою, самими громадськими інтересами. У Франка є прекрасна річ – лірична драма “Зів’яле листя”. Це такі легкі, ніжні вірші, з такою широкою гамою почуттів і розумінням душі людської, що, читаючи їх, не знаєш, кому віддати перевагу: чи поетові боротьби, чи поетові – лірикові, співцеві кохання і настроїв.
Отож, давайте вслухаємося в ніжні й тремтливі рядки франкових віршів. Будинок культури спільно з бібліотекою-філією №15 (с. Підлужжя, вул. Шевченка, 37) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради до цієї ювілейної дати підготували і провели коментовані читання “Жінок коханих імена”, в яких взяли участь активні читачі та поціновувачі ліричної поезії Івана Франка.
28.08.2021 року в Будинку культури с. Драгомирчани відбувся колоритний святковий концерт “Моя земля – це Незалежна Україна” і бібліотека-філія №24 (с. Драгомирчани, вул. Незалежності, 77) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради долучилася до цього заходу.
Розпочалися урочистості з благословення отця Василя Скурчанського. Провадили свято ведучі Наталя Дзюбак та Яна Приймич. Концерт почали піснею «Моя Україно» у виконанні вокального ансамблю «Драгомирчанка» (художній керівник – Курій І.С.). Приємно, що у нашій громаді є талановиті люди. Наталя Скурчанська написала чудовий вірш «Про Україну», який на святі декламувала її донечка Вірочка Скурчанська. Доброго настрою та незабутніх вражень всім дарували юний баяніст Андрійко Левицький («Бабусин вальс»), вокалісти Вікторія Борищак «Пісня про Україну» та Вірочка Скурчанська «Пісня про Україну». Також виступав вокальний ансамбль «Драгомирчанка» з піснями «Сиділа під грушков», «Ми маємо свій гімн», «Щастя Вам і добра». Мистецтво танцю дарували учасники танцювального колективу «Веселка», керівник Анна Борищак – «Барвиста земля», «Намалюю», «Ой говорила чиста вода». Розважили гостей свята наші ведучі гумористичною сценкою «Свекруха і невістка». Окрасою свята стала фотозона, яку виготовила завідуюча бібліотеки-філії №24 – Мотрук Мар’яна. Хвилиною мовчання присутні вшанували українських патріотів, котрі полягли за нашу Батьківщину, і нашого героя Сергія Гундера, котрий не повернувся до рідної домівки, загинувши 16 травня в зоні АТО.
27.08.2021 року, на відзначення 165-ї річниці від дня народження І. Франка, працівники Івано-Франківської міської централізованої бібліотечної системи провели мандрівні читання творів геніального українця вулицями нашого міста. Розпочали мандрівку з вулиці, яка носить його ім’я, біля пам’ятника Великому Каменяру (1978 р., скульптор А. Болюк) у невеличкому сквері. Цікавим фактом є те, що у будинку під №33, де нині ліцей ім. І. Пулюя, в перші роки радянської влади в жіночій семінарії ім. Т. Конопніцької навчалась Зиновія Франко, донька сина Тараса й онука Івана.