“Жити в злагоді з природою”

Людина і природа… Філософи, поети, художники усіх часів і народів віддали данину цій вічній і актуальній темі. Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може й катастрофи, нависла над людством. Людина і суспільство повинні докорінно змінити своє ставлення до природи та її ресурсів. Бібліотека веде  еко-просвітницьку роботу серед населення. Працівники бібліотеки різними формами і методами бібліотечної роботи пробуджують у читачів розкриття багатогранних цінностей природи, екологічного світогляду.

28. 07. 2021р. працівники бібліотеки-філії №1(вул. Вовчинецька, 206) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради для дітей у рамках спец-проекту ЛІТО+ було провели лісову мандрівку «Жити в злагоді з природою».

 Бібліотекарі розказали присутнім про екологічні проблеми навколишнього середовища, як зберегти природу та не допустити до екологічного лиха.

Захід мав пізнавальний характер, він допоміг дітям дізнатися про природу щось нове та цікаве, збагнути її таємниці.

Під час лісової мандрівки присутні в ігровій формі дізнавалися про різноманітні явища природи: воду, тварини, рослини, Червону книгу України, про лікарські рослини, та їх цілющі властивості. Наприкінці подорожі бібліотекарки закликали присутніх оберігати природу, жити у злагоді з навколишнім світом, щоб зрозуміти, що усі ми мешканці планети Земля дуже потрібні один одному. Ми живемо на багатій, щедрій, прекрасній землі. І  ми не маємо права забувати, що сьогодні просто любити природу, милуватися її  красою мало. Ввійти в природу другом, бути її добрим господарем – закликають  заходи, проведені в бібліотеці. 

Детальніше

Викладка літератури “Полум’я пам’яті в наших серцях”

“Вогонь! Вогонь! Вогонь! За Мною! –
Слова, гостріші за багнет.
Вони вкривали сивиною,
Вели на танк й на кулемет.
Вони із диму, і з металу,
Із реву, скреготу машин,
Вони озвуться з п’єдесталу
До матерів і до дружин”.
Ольга Стрілець “Вогонь!”

27 липня – День пам’яті загиблих воїнів, які визволяли наше місто від німецько-фашистських загарбників. Як зазначають документи, Івано-Франківськ (Станиславів) звільняли двічі. Перша спроба відбулась в ніч з 30 на 31 березня 1944 р. Після 12-и годинного бою Перша Чортківська танкова бригада була повністю вибита. Остаточно визволити місто вдалось в ніч на 27 липня 1944 року. До слова, місто перебувало під німецькою окупацією з 2-го липня 1941 року. На старому кладовищі, що по вул. Софіївка поховано 125 військовослужбовців 30-ої та 141-ої Стрілецької дивізій. А на Меморіальному кладовищі героїв, що по вул. Б. Лепкого.  поховано 408 солдат Радянської армії.

Інформуючи своїх користувачів про цю подію, працівники краєзнавчого відділу ЦБ (вул. Г. Мазепи, 1) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради підготували викладку літератури “Полум’я пам’яті в наших серцях”. Кожен, хто цікавиться історієї нашого міста, а саме періодом II-ої світової війни, радимо завітати до нас і скористатись літературою, запропонованою бібліотекарями.

Матеріал підготували працівники краєзнавчого відділу МЦБС.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top