10 червня свій 70-річний ювілей святкує один із найвідоміших сучасних українських письменників, журналіст і політичний діяч – Василь Шкляр. Володар премій Коронація слова та Золоте перо, лауреат Шевченківської премії. Його без перебільшення називають батьком українського бестселера.
В 2011 році Василю Шкляру присуджено премію імені Тараса Шевченка за роман “Залишенець. Чорний Ворон”, але автор відмовився від отримання нагороди на знак протесту проти політичного режиму .
Завідувачка бібліотеки-філії №15 (с. Підлужжя, вул. Шевченка, 37) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготувала для користувачів бібліотеки літературний відеоетюд “Василь Шкляр. З красою правди по життю”:
09.06.2021 року для учасників клубу “Люди золотого віку” читального залу ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була організована та проведена чудова історична екскурсія-мандрівка вулицями нашого міста, Івано-Франківська, яке для більшості є знайомим з дитинства. Добре знайомі місця сприймаються сьогодні по-особливому, адже споглядаються вони через призму часу (віків). Гід – Володимир Бакала, історик за фахом, провів знайомими вуличками із розповідями про Палац Гартенбергів, медакадемію, Катедральний собор, Бастіон, тощо. Окрім історичних фактів, він знає і багато цікавої, унікальної інформації про ці локації міста і вміє оповіддю захопити слухачів.
Цей червневий літній день видався погожим, теплим і сонячним, тому сховавшись в тінь дерев від палючого сонця біля муру Бастіонуякий дає свою прохолоду, кожен учасник клубу, поринаючи в ті далекі дні, немов би здійснив подорож у часі. Уява малювала рицарів, кінноту і запеклий бій, величну постать Станіслава Потоцького, а потім вже й гомін ринку, і вишукане товариство станіславівських панянок, і мармулядову пожежу, в полум’ї якої горіла ратуша, а також зустріч Івана Франка з інтелігенцією міста, Руська трійця, і ще багато величних фрагментів-спогадів історичного минулого…
Люди золотого віку – авдиторія цікава – активно обговорювали й охоче розповідали про все, що їм відомо про наше місто. Іван Кухар, Мирон Левицький – теж знавці історії, дискутували з п. Володимиром на професійному рівні.
Така подорож містом – незабутня, й спонукає вивчати і досліджувати історичне минуле рідного Івано-Франківська.
Василь Миколайович Шкляр – український письменник, політичний діяч. Один з найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників. Василь Шкляр – гордість нашої сучасної літератури, лауреат багатьох літературних премій : “Золоте перо”, “Золотий Бабай”, “Коронація слова”, “Слідами століть” і Народної Шевченківської премії.
10.06.2021 року в бібліотеці-філії №7 (вул. Дністровська, 22) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради проведено палітру творчості “ Василь Шкляр: з красою правди по життю”. На заході бібліотекарка, Дяків Р.Б., ознайомила користувачів з життєвим і творчим шляхом письменника, а завідувачка, Васіна М. М., зробила перегляд літератури таких книг В. Шкляра: ”Ключ”, “Елементал”, “Кров кажана”, ”Ностальгія”, “Залишенець. “Чорний ворон” та інші. Творчість В.Шкляра викликає велике зацікавлення у сучасників. Доповненням до заходу стала книжкова виставка “Письменник святкує ювілей”. Відповідальна: Дяків Р.Б.
10.06.2021 року впродовж дня в бібліотеці-філії №4 (вул. Є. Коновальця 132-А) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради працівники бібліотеки підготували книжкову виставку “Батько українського бестселера”.
Василь Шкляр – один із найвідоміших письменників нашої країни, журналіст, політичний діяч. Володар премій Коронація слова, Золоте перо, лауреат Шевченківської премії за роман “Залишенець. Чорний ворон”. Але автор відмовився від отримання нагороди. Кожний його роман стає бестселером. На книжковій виставці представлені твори письменника «Залишенець. Чорний ворон», «Троща», «Характерник», «Маруся», повість «Чорне сонце» та інші. Твори письменника більш історичні. Кожний роман має свою індивідуальність, власну стилістику, мовну палітру. Твори В. Шкляра перекладені багатьма мовами, зокрема: англійською, вірменською, шведською, словацькою.
Запрошуємо до нашої бібліотеки, щоб ознайомитися з книгами українського бестселера, де відтворені події нашої країни. Впевнені, що із захопленням будете читати .
08.06.2021 року виповнилося 95 років від дня народження Ірини Сеник (1926-2009), поетеси, членкині ОУН та УГГ, довголітнього політв’язня, яка відсиділа в радянських таборах, як політв’язень понад 30 років, Героїні Світу. З цієї нагоди на абонементі ЦБ (вул. К. Данила,16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулася година з книгою “Одержима свободою. Шлях героїні світу Ірини Сеник”.
На жаль, ім’я Ірини Сеник набагато більше відоме у світі, ніж в Україні. Мало хто знає, що вона – талановита поетеса (поетичні збірки видані в Нью-Йорку та Торонто), геніальна вишивальниця, громадська діячка, член Міжнародного ПЕН-клубу, член Гельсінської спілки і нарешті – Героїня Світу (одна зі ста жінок різних країн і народів, визнаних Героїнями). Заарештована 1945 року, відбула в сталінських таборах та на засланні 34 роки. Представляючи книгу, бібліотекар довідково ознайомила присутніх із життєвим і творчим шляхом цієї дивовижної жінки. До обговорення книги долучилась користувачка бібліотеки, філолог, викладач Івано-Франківського медичного університету Париляк Лілія Іванівна, яка із задоволенням взяла книгу додому, щоб глибше ознайомитись з вибраними поетичними творами, сторінками життя та пізнати багатий внутрішній світ цієї непересічної особистості.