Виставка-застереження «Землю для нащадків збережемо»

Природу перемагають тільки підкоряючись її законам.
Ф. Бекон

Природа. Це наш дім. Наше тепле материнське лоно. Вона наш друг і наш годувальник. Та чи ми є для неї другом? 

Починаючи від найперших цивілізацій, людина прагнула підкорити собі якомога більше корисних природних елементів. Так почалися будувати канали, що зрошували поля. Так вирубувалися лісі, щоб було де сіяти пшеницю. Так оралися степи. Людина вийшовши з природного середовища стала його авторитарним деспотом. За роки промислових революцій ми змінили клімат планети до невпізнаності. Людина поставила всю природу собі на службу. 

Та наш негативний вплив на навколишнє середовище знищує нас самих. Адже, природа не в змозі більше втримати таку силу забруднення і починається зворотній і безповоротний процес знищення. Власне знищення відбувається всього. Як наслідок маємо засухи, через котрі потерпають цілі континенти. Повені, котрі змітають на своєму шляху все. Гради, смерчі і навіть потепління. Останнє загрожує багатьом містам повним затопленням. Через озонові діри сонце сонячні промені проникають на землю і як наслідок різні хвороби. В тому числі і рак шкіри. Масові важкі викиди з фабрик, заводів, ТЕС в атмосферу забруднюють повітря. Як наслідок легеневі хвороби. Не краще й у воді. На сьогодні рівень забруднення світового океану просто вражаючий. Тисячі морських істот помирають від пластику.

І от починаючи із 1972 року Генеральною асамблеєю ООН була створена Програма ООН по навколишньому середовищу, та започатковано міжнародний день охорони довкілля, з метою аби привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля та стимулювати політичний інтерес. 

Тому 5 червня у бібліотеці-філії №11 (с.Угорники, вул. Просвіти, 4) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради протягом дня діяла виставка-застереження «Землю для нащадків збережемо» (5.06 всесвітній день охорони навколишнього середовища).

На жаль, ми їдучи у вихідні на пітник, забуваємо прибрати після себе. Ми використовуємо світло, навіть якщо воно нам не потрібне. Ми користуємося автотранспортом, котрий поглинає багато пального і забруднює повітря…

Всі ми хочемо комфортно жити, ні в чому собі не відмовляти й т.д. Але є варто застановитися і подумати над одним питанням: «А що ми залишимо нашим дітям, внукам, правнукам? Тим, хто буде жити тут після нас. Тим, котрі прийдуть уже в пустелю. Тим, котрі будуть бачити більшість видів тварин лише на картинці». 

То може варто змінити свої погляди… 

Детальніше

Екологічний бумеранг «Стань природі другом, будь природі сином»

Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища (World Environment Day). Головна мета свята — стимулювати активну діяльність світової спільноти, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі.

У бібліотеці-філії №2 (вул. Карпатська, 14) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради 06.06.2021 року бібліотекарі організували й провели Екологічний бумеранг: «Стань природі другом, будь природі сином» (до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища).

Згадаймо, що ми всі живемо на одній планеті й забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття у своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

Саме від нас залежить наше майбутнє!

Відповідальна за проведення: Цібій С.О.

Детальніше

Пізнавально-розважальна експедиція “Підводний світ океанів” та майстер-клас “Барвисті мешканці океанів”

7 червня 2021 року бібліотекарі бібліотеки-філії № 3 (вул. Хоткевича, 52а) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели пізнавальну розважальну експедицію “Підводний світ океанів” та показали майстер-клас “Барвисті мешканці океанів”.

Таємничі глибини океану зберігають чимало скарбів. І один з них – морські мешканці. Вони дуже різні: малюки й гіганти, хижаки й жертви, ті, що повзають на дні й що розсікають товщу води, химерні й чудові, а часом надзвичайно жахливі. На морському дні живуть губки, корали, черви, раки, краби, молюски, морські зірки й морські їжаки. У товщі океанічних вод живуть дві групи тварин. Одні з них дуже маленькі й здатні, не витрачаючи зусиль, кружляти в морській безодні. Вони, хоч і плавають, не можуть чинити опір навіть найслабшій течії. Це – планктон. В океані є тварини, які чудово плавають і легко справляються з найсильнішими течіями, розвиваючи чималу швидкість. Ця група називається нектон: риби, кити, дельфіни, кальмари та інші. Ложе океану або абісальні рівнини, розташовується нижче 3 км. Там панує вічний морок, температура й солоність води –  постійні, а тиск води величезний. Але навіть тут є живі організми. А найбільшою твариною, що живе на землі є  – синій кит. Його довжина сягає 33 метрів, а вага – 150 тонн. У рот кита, який їсть, потрапляє вода разом із планктоном і рачками. Кит закриває рот і язиком відціджує рачків на своїх “вусах”. Так харчується найбільший ссавець на планеті. А найшвидші риби – тунці, вони знаходяться в постійному русі, тільки так вони можуть дихати. Ще в океанських глибинах мешкають дивовижні істоти – корали. Це мільйони крихітних створінь, які осідають на твердих поверхнях і потроху розростаються в коралові рифи. Рифи – домівка для водоростей, риб, крабів, восьминогів, морських зірок… Океан населяють справді дивовижні істоти – восьминоги, яких вчені вважають найрозумнішими серед безхребетних; риба-голкобрюх, яка може швидко заковтувати воду і роздуватися, набуваючи форми кулі з колючками, які стирчать на всі боки; ідіаканти – риби, які мешкають на глибині більше 2000 м і лише вночі піднімаються до поверхні, щоб поїсти; каракатиця – одна з найрозумніших молюсків, вона здатна миттєво змінити колір, натомість сама барв не розрізняє!

Отже, перерахуємо мешканців океану: синій кит, восьминіг, акула, морська зірка, мурена, молюск-тридакна, скат, губка, змієхвостки, морський Їжак, глибоководні риби, актинія, кальмар, камбала, оселедцевий король, водорості, тунець. Світ океану живе в гармонії: планктон є їжею для криля, його споживають дрібні риби; ними, своєю чергою харчуються більші риби. Життя водного царства суворо організоване, там немає нічого зайвого, деякі види навіть допомагають один одному. Світовий океан – величезний, безмежний, непередбачуваний, глибокий, бурхливий, небезпечний, безжальний і багатющий! І люди завжди повинні шанобливо і дбайливо ставитися до водної стихії.

У пізнавальній експедиції до підводного світу океанів діти дізналися з  енциклопедій, журналів та книг про те, хто живе в океані, на якій глибині, чим харчуються морські мешканці, яка найбільша тварина на планеті, хто найшвидший, найнезвичайніший та найнебезпечніший у підводних глибинах. 

А ще бібліотекарі провели з дітьми цікавий та захопливий майстер-клас “Підводний світ океанів”. Разом з дітьми пригадали мешканців океану і спробували створити деяких з них. Для цього нам знадобилися всього лише: кольоровий папір і картон, ножиці, клей, лінійка, олівець і трішки фантазії. Ідеї можна пошукати в інтернеті або журналах та книгах з нашої бібліотеки. Цей майстер-клас дуже сподобався дітям, адже він дуже простий у виконанні і вони легко могли змайструвати хижу зубату акулу та кумедну ніжну медузу. Тому фантазуйте та грайте разом з дітьми, це весело! Бажаємо всім успіхів і натхнення! Дякуємо за увагу.

Відповідальна за проведення Даниляк Т.В.

Детальніше

Екологічна мандрівка «Люби природу не для себе, люби для неї…» 

5 червня 2021 року в парку культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка відбулась екологічна мандрівка «Люби природу не для себе, люби для неї…»  з учасниками клубу «Люди золотого віку», що дія при читальному залі ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5).

Любов до природи прищеплюють кожному з нас з раннього дитинства. Ми черпаємо у природи силу, здоров’я, натхнення. Побути в природі, насолодитися хвилинами тиші –  це ліки для тіла і душі. Разом з тим пам’ятаємо, що тільки тоді довкілля буде щедрим до нас, якщо ми будемо хранителями, а не лише споживачами. Природа умиротворює, зцілює, заспокоює нерви, дарує радість. Ми у великому боргу перед природою. Особливо в теперішній час, коли людина в деякій мірі відірвана від природи живе у великому місті, де асфальт і бруківка..

Насолоджуємось чудовими краєвидами міського парку і розмовляємо про те, як важливо донести до молодих це бачення і розуміння, яке приходить з досвідом прожитого життя. Люди золотого віку чітко усвідомлюють, що природу потрібно зберегти для нащадків, щоб вони прийняли від нас усю оцю первозданну красу, розкіш гармонії між людиною і природою. Мандрівка дала змогу не тільки насолодитись чудовим краєвидом, а й поспілкуватись. Зокрема обмінювалися враженнями про те, що наше місто помітно змінюється, оновлюється, розцвітає. Зона відпочинку біля озера і парку приваблює мешканців, краян та гостей нашого міста. Співрозмовники з приємністю відмітили, що міська влада доклала багато зусиль, щоб зробити наше місто ще красивішим і комфортнішим для відпочинку.

Захід організувала бібліотекар, керівник клубу  «Люди золотого віку» Ірина Тарновецька – Мороз.

Детальніше

Книжкова вітрина “З книгою канікули – сумувати ніколи”

Прийшло літо, а з ним і канікули. А у книжок немає канікул. Вони чекають своїх користувачів, щоб запросити у казковий світ, помандрувати в інші країни, поринути у пригоди, дізнатися багато нового, цікавого, фантастичного.

В бібліотеці-філії №9 (с. Крихівці, площа Двір, 1) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в рамках проєкту Літо+ з 1 по 5 червня тривала книжкова вітрина “З книгою канікули – сумувати ніколи”.  На книжковій вітрині були представлені найновіші, найцікавіші книжки для дітей.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top