“Чарівна краса вишиванки”

Розгортаю життя як сувій полотна : 
ось мережка гріхів і низинка падінь.
Ці нитки, ці голки , незаручені пальці в наперстках
Все життя у шитті і шиття, як життя
Ірина Сеник

Щороку в третій четвер травня Україна святкує День вишиванки. До цього свята працівниками бібліотеки-філії № 7 (вул. Дністровська, 22) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської  міської ради  проведено рандеву з маминою вишивкою “Чарівна краса вишиванки”.

Виникнення і поширення вишивки губиться в глибині тисячоліть. Вишивкою захоплювалися повсюди. Кожний район, навіть кожне село різнилися місцевою самобутністю. Вишивки були своєрідним оберегом від злих сил. 

Технікою вишивки народні майстри відображають розмаїтість навколишнього життя, свої думки та почуття, красу рідної природи, яка завжди була джерелом творчої наснаги й у художніх образах лягала на полотно.

До заходу працівниками бібліотеки підготовлена відеопрезентація, і оформлена книжкова виставка “Вишиття – символ українського життя”, де можна дізнатись, що вишиванка не тільки символ краси і молодості, а й наш генетичний код.

“Бережи українське – носи вишиванку” – ці слова Ліни Костенко повинні стати для нас своєрідним заповітом.

Детальніше

«Нитками вишита любов»

Рідна мати моя, ти ночей не доспала,
Ти водила мене у поля край села,
І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,
І рушник вишиваний на щастя дала.

Цього року свято вишиванки припало на 20 травня, тобто сьогодні. Тому всіх запрошую до нашої бібліотеки-філії 17 (с.Березівка, вул. Шевченка ,30) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради. Бібліотека зустріне сьогодні вас арт-презентацією  «Нитками вишита любов».

Сьогодні бібліотека наповнена барвами маминої вишивки, бабусиного тепла,  любов’ю, що вишита нитками і залишена ніжним спогадом про наше коріння. Ваші посмішки на фоні різнобарвних вишитих рушників заповнять інтернет і стануть історією, а колись ваші онуки побачать маму, бабусю чи прабабусю у вишиванці і….полетить з минулого у майбутнє традиція української вишивки, трепет до рідного, до свого – українського.

Детальніше

 Експрес-інформація “Загадки вишиванки”

Дивні візерунки
Сяють, мов живі –
Мама вишивала
Оберіг мені! 
Т. Винник

20 травня в бібліотеці-філії №14 (вул. Довженка, 12) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради проведено експрес-інформацію “Загадки вишиванки” до Дня української вишиванки.

Українська народна вишивка – феноменальне явище у світовій культурі й передає невичерпне багатство творчих сил нашого народу.

Розмаїття українських вишиванок просто вражає. Не знайдеться, мабуть, жодної країни на карті світу, яка б мала таку багатогранну культуру вишитого одягу. Є різні види технік вишивки. Найпопулярнішою є хрестик – найдавніший вид вишивки, відомий у всьому світі. Традиційно вишивкою хрестиком оздоблювали домоткану лляну тканину, скатертини, кухонні рушники та серветки. Є вид вишивки гладдю, за визначенням «витончена» – це білизняна гладь або техніка вишивки «тон в тон». Гладь – це вільна техніка, в якій найважливіше особистий смак і вміння поєднувати кольори як у професійному живописі. Якщо ви любите квіти у всій пишності їх форм, і ніжності відтінків, то стрічки – це саме той матеріал, з яким варто ознайомитися ближче. Квіткові мотиви й композиції – це основна тема будь-яких видів вишивки стрічками. Вишивка бісером – для професіоналів. У ній, дійсно, можна блиснути вмінням створювати чудові колірні композиції. Бісер настільки виразний, що навіть найпростіша схема або малюнок, взятий за основу роботи, перетворюють її в маленький шедевр.

Пропонуємо до перегляду відеопрезентацію “Загадки вишиванки”:

Отож, одягаючи вишиванку, ми демонструємо її красу й унікальність, і оберігаємо, шануємо та популяризуємо українські  культурні традиції.

Відповідальна: Засєдко Р.О.

Детальніше

«На допомогу дачникам»

20 травня 2021 р. у бібліотеці-філії №1 (вул. Вовчинецька, 206)  МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради бібліотекарі провели журнальні посиденьки «На допомогу дачникам» по сторінках журналу «Дім. Сад. Город».

Особливе місце  в нашій бібліотеці займають сучасні журнали. Адже сьогодні далеко не кожен може дозволити собі передплатити додому улюблене видання. Проте прийти до бібліотеки та доторкнутися до глянцевих журнальних сторінок може кожен бажаючий. Давайте зробимо це разом. 

Детальніше

“Люби свою сорочку вишиту, в ній України вся родина”

Українська вишивка – один із видів народного декоративного мистецтва українців та один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок. У вишиванках, як у піснях –  душа народу.  Із знання свого родоводу, історії рідного краю починається людина. Мамина пісня, дідусеві казки, бабусина вишивка – все це родовідна пам’ять. В Україні немає оселі, де б не було вишитого рушника, серветки чи сорочки. Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символ здоров’я та краси, оберегом щасливої долі. Тож, де б ми не були і що б ми не робили, дивлячись на українську вишивку, ми завжди пам’ятаємо про свою Батьківщину та трима’мо її у серці, бо у вишивці – душа народу, її традиції та культура.

В Україні традиційно третього четверга травня відзначається – День вишиванки. Вишиванка — це історія і культура українського народу. Вишивка для українського народу –  невід’ємна частина культури та один з найважливіших способів національного самовираження. Українська вишиванка з давніх-давен вважалася одним з найміцніших оберегів від злих думок, поглядів і нещасть, адже в кожному її візерунку втілювався унікальний код. Орнаменти вишивки відрізнялися в залежності від регіону України, і при цьому не втрачали значення оберега, вони були унікальними і означали приналежність до певного краю.

20 травня 2021 р. о 13:00 в читальному залі ЦБ  МЦБС (вул.П. Орлика,5) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулася презентація виставки-інсталяції “Люби свою сорочку вишиту, в ній України вся родина”. 

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top