Книгу-літопис історії с. Крихівці: “Крихівці/Крехівці: коріння, що воскрешає, оживляє, творить” визнано “Кращою книгою Прикарпаття 2020” в номінації “Народознавство, краєзнавство”.
Вітаємо авторів – Любов Соловку та Олега Жерноклеєва – з отриманням диплому обласного конкурсу.
17.02.2021 року працівники бібліотеки-філії №1 по роботі з дітьми (вул. Мазепи,11А) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували бліц-інформ присвячений Міжнародному дню рідної мови “Спитай себе, людино, хто ти є і в серці обізветься рідна мова”.
Щороку, 21 лютого народи нашої планети відзначають День рідної мови. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову, адже мова – це великий скарб народу. Мову не вигадаєш, не створиш за рік чи два. вона твориться віками, тисячоліттями, і творить її весь народ. Мудрий народ вчиться рідної мови у дідів-прадідів, розмовляє нею, пише, співає, думає, і , звичайно ж, передає її своїм дітям та онукам. Якщо ж народ говорить чужою мовою, а своєї не шанує, цурається, то вона в’яне, засихає і гине. Так зникло дуже багато мов. І народи, які не вберегли своєї мови, тепер мусять розмовляти чужими.
Ми, українці, щасливі, бо маємо свою державу – Україну і свою мову – країнську. Наша мова – одна з найгарніших у світі, вона барвиста, співуча й лагідна. Тож кожен з нас і всі ми гуртом маємо берегти її.
З-поміж плеяди педагогів і психологів, які зробили вагомий внесок у розвиток дошкільного виховання в Україні, гідне місце посідає Софія Русова. Вона відчувала багатство української національної культури та мови, любила народ усім серцем, безкорисливо, по-дитячому щиро. Все своє життя ця гідна найвищої пошани шведка дбала про розвиток нашої культури, становлення українського суспільства, національного виховання дітей та молоді. 18 лютого 2021 року виповнилося 165 років від дня народження Софії Федорівни Русової.
17.02.2021 р. о 13:00 працівники читального залу ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували для користувачів читального залу ЦБ та віртуальних користувачів онлайн-годину з цікавою особистістю “Софія Русова – громадський діяч, просвітитель, педагог”(до 165-річчя від дня народження Софії Русової).
Вона коротко проаналізувала життя, педагогічну діяльність, творчу спадщину С. Русової, проілюструвала свою розповідь матеріалами тематичної добірки літератури “Софія Русова – апостол Правди і Науки”. “Сьогодні її ідеї звучать особливо актуально. Тож не дивно, що саме творчі пошуки приводять педагогічні колективи України до спадщини Софії Федорівни”, – наголосила у своїй розповіді Н. Каретнікова.
Леся Українка увійшла в наше життя як символ незламності і боротьби. Це ніжне і дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. До 150-и річчя від дня народження Лесі Українки в бібліотеці-філії № 7 (вул. Дністровська 22) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради проходили Лесині читання.
У нелегку добу лихоліття ступила Леся Українка на круту і тернисту дорогу. Її твори пронизані непримиренністю до деспотизму і тиранії, сваволі і запроданства, фарисейства і моральної убогості. Усе це звучало в поезіях Лесі Українки, які зачитували користувачі бібліотеки.