Бібліо-блискавка “Куріння – це хвороба: кидай курити сьогодні”

19.11.2020 на абонементі ЦБ (вул. К. Данила, 16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була представлена бібліо-блискавка “Куріння – це хвороба: кидай курити сьогодні”(До  Міжнародного дня відмови від куріння).

Міжнародний день відмови від куріння (No Smoking Day) — відзначається щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу, встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 90% смертей від раку легенів, 75% – від хронічного бронхіту і 25% – від ішемічної хвороби серця – обумовлені палінням. Кожні десять секунд на планеті вмирає один курець, а до 2025 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за три секунди.

Мета Міжнародного дня відмови від куріння – сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей. Профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. Куріння вважають шкідливою звичкою 47% з числа опитаних городян, залежністю – 38%, за невиліковну хворобу – 9%, не змогли визначити свого ставлення до паління – 6% респондентів. 

Слід зазначити, що при добрій обізнаності про шкоду тютюнопаління для здоров’я, мало хто прагне позбутися від нікотинової залежності. Або людина не усвідомлює всієї тяжкості наслідків вживання тютюну для свого здоров’я, або вважає, що хвороба його не торкнеться, або звичка палити настільки сильна, що немає можливості від неї відмовитися. 

З цією метою працівники абонементу виготовили листівку-пам’ятку “Зроби свій вибір”, а також було розгорнуто бібліо-виставку “Кинь курити сьогодні”.

Відповідальна за захід – Данилів Л.В. 

Детальніше

Біобібліографічна довідка “Катря Гриневичева”

З нагоди 145-ї річниці від дня народження письменниці, культурної та громадської діячки Катрі Гриневичевої, 19.11.2020 року, в бібліотеці-філії №14 (вул. Довженка, 12) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була підготовлена біобібліографічна довідка про її життєвий та творчий шлях. Довідка містить відомості та факти за основними розділами: “Біографія”, “Творчість”, “Катря Гриневичева та Івано-Франківськ” і доповнюється списком творів письменниці, основних джерел про ЇЇ творчість. 

Відповідальна за захід –  Араджіоні С.П.

Детальніше

Тематична поличка “Ви віддано цю волю здобували”

19.11.2020 року в бібліотеці-філії №1 по роботі з дітьми (вул. Мазепи, 11а) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була розгорнута тематична поличка “Ви віддано цю волю здобували” (до Дня Гідності і Свободи).

21 листопада – день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Сім років тому листопадові події змінили не лише хід української історії, а й перевернули світогляд мільйонів людей. 21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень людей, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції. Після того, як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців.

21 листопада, в День Гідності та Свободи, ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та усіх українських воїнів, які беруть участь у війні на Сході України. Усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній, суверенній державі. Сьогоднішній день – це незаперечний доказ відродження української нації, нашої держави. На жаль, за це українці заплатили дуже високу ціну – розстріляні Герої на Майдані, загиблі в зоні бойових дій. 

Пам’ятаймо, що без глибокого усвідомлення таких цінностей, як свобода та гідність, неможливо побудувати успішну Українську державу, за щасливе прийдешнє якої і досі гинуть наші співвітчизники.

Відповідальна за захід – Яковойко Н.Я.

Детальніше

Бліц-інформація: “За України долю стояв Майдан”

“Історії ж бо пишуть на столі.
Ми ж пишем кров’ю на своїй землі.
Ми пишем плугом, шаблею, мечем,
Піснями і невільницьким плачем”.
Ліна Костенко

Напередодні Дня Гідності та Свободи ми вшановуємо тих, хто проявив силу духу, стійкість та відвагу, ставши на захист демократичних цінностей України. 19 листопада 2020 року у  центральній бібліотеці для дітей (вул. С.Бандери, 8; Т.: 53-25-97) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели інформування читачів книжково-ілюстративною експозицією “Сумує вітер-реквієм в полях”, яка містить матеріали про трагічні події листопада: голодомор в Україні та Революцію Гідності.

Україна у листопаді 2014 року стала територією гідності і свободи. Це був дуже важкий іспит для країни, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.Євромайдан, Єврореволюція, Революція Гідності – усі ці терміни сьогодні стали невід’ємною складовою історії української державності.

На сторінках видань та фотодокументів, що знаходяться на книжково-ілюстративній виставці, відображені стрімкі та драматичні події листопада 2013-2014 років. Висвітлені причини формування Майдану, яких було чимало: відмова від ЄС, узурпація влади, економічна криза, тотальна корупція, свавілля міліції, цензура, придушення громадських свобод, репресії проти опозиції.

Детальніше

Хвилинка здоров’я “Скажи “НІ” сигаретам!”

До дня відмови від куріння в бібліотеці-філії №11 (с.Угорники) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була підготовлена хвилинка здоров’я під назвою “Скажи “НІ” сигаретам!”.

Куріння. Що це таке? Чому воно є небезпечне? Які його наслідки? І чому потрібно якомога швидше відмовитися від нього? Як говорив великий французький письменник Оноре де Бальзак: “Тютюн заважає розумовому розвитку та одурює народ”.
І так, згідно вікіпедійних матеріалів, куріння або тютюнопаління – це набута шкідлива звичка вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Тут також варто згадати, що є різні методи куріння: сигари, сигарети, цигарки, біді, кальян кретек, люлька. Також не менш шкідливим є пасивне куріння. Його історія налічує кілька століть, відколи із Нового світу разом із скарбами до старої Європи прибуло і листя тютюну. Спочатку, до нього ставилися позитивно, і навіть приписували в якості ліків від головного болю, але з часом люди побачили його шкідливу дію. 

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top