Година духовності “Запаліть свічку пам’яті у своєму вікні”

Бібліотека-філія №9 (с.Крихівці, пл. Двір 1) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради спільно з Народним домом с.Крихівці та бібліотекою Крихівецького ліцею вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні годиною духовності “Запаліть свічку пам’яті у своєму вікні”.

Відео підготували:
Оксана Малик – завідувачка бібліотеки-філії №9, с. Крихівці;
Галина Дідур – завідувачка бібліотеки Крихівецького ліцею;
Валентина Яковишина, Лілія Громоляк та Іван Малик – працівники Народного дому с. Крихівці.

Детальніше

Біобіографічний буклет “Марк Твен – таємний незнайомець”

Марк Твен – один з найбільш популярних і цитованих американських письменників XX століття, відомий сатирик і громадський діяч. Літературна спадщина автора дуже багатогранна і різноманітна — гумористичні оповідання, пригодницькі історії, фантастика, публіцистика та інші жанри. 30.11.2020 року виповнюється 185 років з дня народження письменника. До цієї дати, 27.11.2020 року, працівники бібліотеки-філії №4 (вул. Є.  Коновальця, 132-А) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували інформацію, на основі якої створили буклет «Марк Твен – таємний незнайомець». В буклеті зібрані цікаві факти з життя  і творчості письменника. Корисною буде інформація про образ Гекльберрі Фінна та зв’язок письменника з прототипом  героя. Крім того, за  даним буклетом бібліотекарі створили відео-ролик, який може бути використаний для людей з інклюзією, зокрема для людей з вадами зору.

Запрошуємо відвідати нашу бібліотеку. Тут можна отримати багато знань і гарного настрою від зустрічі з книгою. Бо ж як говориться в одній із цитат Марка Твена: «Хороші друзі, хороші книги і спляча совість — ось ідеальне життя».

Відповідальна – Магас М. М.

Детальніше

Книжкова виставка-персоналія “Художник і подвижник долі”

“Митець є міфотворець, що проявляє себе в образній тріаді –  особистість, національність, вселюдськість”
(О. Заливаха)

Народився Опанас Заливаха в с. Гусинка на Харківщині. Український художник-живописець, дисидент, відомий шістдесятник, який відчув задушливість тюрми народів. Член Клубу творчої молоді (1960-1964 рр.). У 1965-1970 роках відбував покарання “за антирадянську пропаганду та агітацію”. З 1962 року жив у нашому місті. У 1995 році йому присуджено Національну премію ім. Т. Шевченка в галузі образотворчого мистецтва.  Помер 24 квітня 2007 року і похований на кладовищі біля Дем’янового Лазу. 


Вшановуючи ювілей митця, працівники краєзнавчого відділу ЦБ (вул. Г. Мазепи, 1) Івано-Франківської Департаменту культури міської ради, 27.11.2020 року організували книжкову виставку-персоналію “Художник і подвижник долі”. Твори Опанаса Заливахи збагатили українську образотворчу культуру ХХ ст. глибиною образного бачення української теми, її філософським трактуванням, яке базується на знанні історії боротьби українського народу за свою незалежність. Для ознайомлення з творчістю Опанаса Заливахи пропонуємо переглянути відео-презентацію “Художник і подвижник долі”:

Матеріал підготували працівники відділу краєзнавства ЦБ.

Детальніше

Скорботна поетична свіча пам’яті “Пам’ять людська не забуде повік голодом заморених…”

Боже прости нашу пам’ять,
Боже безпам’ятство наше прости…

Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного тоталітаризмом у 1932 – 1933 роках, пам’яті тисяч українських сіл і хуторів, які щезли з лику землі після найбільшої з трагедій ХХ століття присвячується скорботна поетична свіча пам’яті “Пам’ять людська не забуде повік голодом заморених…”, підготовлена та проведена 27.11.2020 року працівниками, користувачами та прихильниками абонементу ЦБ (вул. Короля Данила, 16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради.

Учасники заходу: Олександр Букатюк, Роман  Бойчук, Богдан Кирста – ( м. Івано-Франківськ),  Юрій Ліщук (м. Тернопіль).
Скорботну поетичну свічу пам’яті доповнили книжкова виставка “Страхітлива хроніка трагічної долі”, представлена книгами із фондів бібліотеки та фотовітрина “Свічадом пам’яті народної стоїть в скорботі Мати Україна”.

Відповідальна за підготовку та проведення заходу завідувачка відділом обслуговування – Кирста О.М.

Детальніше

Відео-презентація “Українська Голгофа”

Голод…
Це страшне слово повертає нас у далекі 1932–1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Працівники бібліотеки-філії №2 (Карпатська, 14) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували відео-презентацію “Українська Голгофа” (до Дня пам’яті жертв Голодомору), щоб донести правду сучасникам про цю трагедію.

Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була.
Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, аби їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Схилимо голови і запалимо свічку пам’яті у суботу, 28 листопада, за тими українцями, які загинули голодною смертю, стали жертвами репресій тоталітарного режиму. Збережімо мир та суспільну злагоду в соборній незалежній Україні!
Хай спочивають з миром загиблі… Запрошуємо також переглянути відео-презентацію, приурочену до цих трагічних подій.

Відповідальна за захід – Бойко М.П.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top