“Осінній постріл у Мюнхені”

Все, що мав у житті

Він віддав для одної ідеї –

І горів, і яснів, і страждав,

І трудився для неї…

Іван Франко.

Постать Степана Бандери повернулась в незалежну Україну 1991 р. й опинилася в епіцентрі боротьби, як символ українського визвольного руху. Визнання С. Бандери – свідчення зрілості України як держави, що сама вирішує, яких героїв їй шанувати і яке майбутнє будувати. Дискусії навколо надання Степанові Бандері звання Героя України, вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ і ХХI століттях, не вщухатимуть ще довго, тому потрібно долати стереотипи, які утвердилися в суспільній свідомості. У зв’язку з останніми подіями в Україні: Майданом Гідності, окупацією Росією Криму та веденням нею прихованої війни на Донбасі – постать Провідника ОУН викликає всебічну зацікавленість з боку як українського суспільства так і ідеологічного ворога, бо російські засоби інформації не втомлюються констатувати, що в Україні до влади прийшли “бендерівці”. Тому вдумливе вивченя життєвого шляху та трагічної загибелі Степана Бандери допоможе належним чином оцінити його як творця націоналістичної ідеології, організатора й лідера ОУН 1930 – 1950 рр. Кожен із членів ОУН і УПА чітко усвідомлювали, що в боротьбі за державну незалежність на нього чекає певна й неминуча смерть. Розумів це і Провідник ОУН, радянська влада та спецслужби вбачали у ньому найзапеклішого ворога свого режиму, та вдавалась до повномасштабної дискредитації С. Бандери, як в Україні так і за кордоном. Доки не вчинила ганебне вбивство лідера визвольного руху, яке не визнає і замовчує до сьогодні. Саме, 15 жовтня 1959 р. у Мюнхені по вулиці Крайтмайр, 7 сталася ця трагічна подія. Організація Українських Націоналістів закликала українців визнати злочин як доказ великої жорстокості одвічного ворога України, з наміром обезголовити  бойову силу УПА, який  хоче залякуванням та терором послабити провідну силу найбільшої поневоленої ним країни.

Саме в ці жовтневі дні ми святкуємо створення Української Повстанської Армії, і її довголітній досвід, набутий вояками  під проводом Степана Бандери, визначають незмінність нашого шляху та продовження боротьби за  незалежність України. Вшановуючи пам’ять Великого Сина України, віддаючи гідну шану відомому політичному діячеві та найвідомішому українцеві у світі, працівники краєзнавчого відділу  (вул Г. Мазепи,1) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради організували для відвідувачів 15 жовтня 2020 р. книжкову полицю “Осінній постріл у Мюнхені”, присвячену трагічному Дню загибелі Степана Бандери.

На виставці зібрані книги та газетні публікації, що найповніше висвітлюють дану подію,  містять дослідження істориків про  постать і  діяльність лідера  націоналістичного руху, розкривають цікаві невідомі широкому загалу факти, базуючись на архівних матеріалах.Представлена література допоможе користувачу розібратись у створених штучно міфах про постать Степана Бандери: які погляди він мав, якими ідеалами керувався, якою був людиною і, зрештою чому спецслужби так відчайдушно намагалися його знищити.  Що ж робить цього не дуже високого і зовсім не кремезного чоловіка символом, прапором, ім’ям? На ці питання допоможуть дати відповідь матеріали, що зібрані у фонді краєзнавчого відділу. 

Матеріал підготували працівники краєзнавчого відділу МЦБС.

Детальніше

«Захисник Вітчизни: статус, права, обов’язки»

            Хай береже Україну Господь!

Слава Україні та її захисникам!

 

             14 жовтня – День Захисника України!

             Це свято особливе, бо нагадує нам про громадянський обов’язок і важливе призначення кожного – оберігати і захищати Батьківщину. Воно  увібрало в себе багаті й славні козацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж усієї багатовікової історії українського народу.

15 жовтня 2020 р. о 14:00 в приміщенні читального залу ЦБ (вул. П. Орлика, 5) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської відбувся захід «Захисник Вітчизни: статус, права, обовязки», в рамках засідання молодіжного правового дискусійного клубу «Діалог».

Відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з тематичною книжковою виставкою «Вони воювали, щоб ми жили!». Цікавим і змістовним доповненням до заходу стала підготовлене  бібліотекарями відео «Тепло сердець – солдатам України».

Щиро вітаємо всіх Захисників України та бажає Вам усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій і побажань.

Ми вклоняємося подвигу тих, хто віддав своє життя в ім’я свободи України, мужньо захищаючи рідну землю, та всім, хто несе військову службу в зоні бойових дій, їхній відданості українському народові, незламній силі волі та героїзму.

Нехай щира любов до України, народна повага і підтримка надають всім захисникам нашої держави сил у благородній справі служіння Батьківщині, встановлення миру та спокою на рідній землі.

Детальніше

Книжкова виставка “УПА – мовою сердець і документів”

Український народ протягом своєї багатовікової історії зазнав багато втрат – знищувалася значна  частина населення – роки віддаляють нас від цих подій. Забувати про них ми не маємо права, про це повинна знати наша молодь. Ми мали в минулому, маємо і сьогодні героїв, які гинуть за цілісність українських земель. Вони – наші янголи-охоронці, наші – жертовні діти України.

15 жовтня о 12.00 год в бібліотеці-філії №10 села Вовчинець (вул.Вовчинецька 35) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була підготовлена книжкова виставка на тему “УПА – мовою сердець і документів”, що висвітлює одну з найскладніших і найсуперечливіших сторінок минулого нашої країни.

Українська Повстанська Армія, яка чинила тривалий опір тоталітальному режиму – це одна із тих сторінок історії України, яка й досі потребує неупередженого тлумачення науковцями. Як була створена УПА, яку мету і завдання перед собою ставила, яку роль відігравала у часи Другої світової війни, якою була боротьба із гітлерівською окупацією та протистояння з НКВС, тощо.

Детальніше

Книжково-ілюстративна виставка “Ми – козаки, ми – гордість України”

Пресвята Богородиця в усі часи вважалась заступницею народу України, покровителькою українських козаків та військових, які боронили нашу рідну землю від ворогів.

До дня українського козацтва та дня захисника України, що відзначається в Україні 14 жовтня, працівниками бібліотеки-філії №1 (вул. Вовчинецька, 206) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була підготовлена і представлена до уваги читачів книжкова виставка “Ми – козаки, ми – гордість України”, яка присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні.

Про те, хто такі запорожці, про державну діяльність українських вояків, їх  героїчну звитягу, походи, про життя та побут козаків на Січі, про славні звичаї, традиції та легенди користувачі бібліотеки мають чудову нагоду дізнатися зі сторінок історичної, художньої та довідкової літератури, а також ознайомитися з книгами, які дозволяють поринути у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

Детальніше

Книжкова виставка «В пам’ять про лицаря великої ідеї»

15 жовтня 2020 року минає 61-річниця з дня вбивства Степана Бандери.

Степан Бандера – український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху хх століття, один з найбільших борців за незалежність України, який у 1930 -1950рр. очолив національно-визвольну боротьбу українського народу за свою волю.

Працівники бібліотеки-філії №4 (вул. Є.Коновальця, 132а) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, підготували книжкову виставку «В пам’ять про лицаря великої ідеї».

На виставці представлені книги, друковані матеріали, спогади учасників , світлини та інші матеріали, які розповідають про ці події.

Пам’ятаймо Степана Бандеру та всіх героїв, які поклали своє життя за свободу і незалежність України.

Відповідальна Ліктей Н. К.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top