Зірка Мензатюк “Таємниця козацької шаблі”

    Україна має велику і славну історію, у якій є як світлі так і сумні сторінки. Упродовж віків нашим предкам доводилося боронити землю від нападників, захищати себе і свої святині. Були епохи, коли наша держава занепадала, а були й часи, коли міцнішала, піднімалася, будувала міста й храми, до неї з повагою ставилася вся Європа. 

   Звідки ми, їхні нащадки, що живемо у XXI столітті, знаємо про події минувшини. Звичайно ж наша історія закарбована в усній народній творчості, в історичних документах та літературних творах.

Саме таким твором, який вчить любити свій край, його дивовижну історію, багату на героїчні вчинки та містичні події, і є пригодницька повість  Зірки Мензатюк “Таємниця козацької шаблі”, презентація якої 08.10. 2020 р. відбулася у  бібліотеці-філії №13 (с. Хриплин, вул. Берегова, 4в) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради.  Ця книга є одним з найкращих творів для дітей, в якому письменниця надзвичайно цікаво і об’єктивно висвітлює сторінки історії нашого народу.  У повісті Зірка Захаріївна  широко використовує фольклорні матеріали, але насамперед, спирається на історичні документи, прагне досягти якомога більшої точності у зображенні та оцінці минулих подій.

   Герої повісті шукають втрачену шаблю-реліквію, цінну річ, яка може потрапити в погані руки… На сторінках цього твору на читача чекають шалені перегони, смертельні пастки, нові знайомства з класними й не дуже класними хлопцями, небезпечні, сповнені містики і захвату мандрівки замками України у пошуках козацької шаблі. Не відірвешся, доки не дочитаєш  цю історію до кінця.

Відповідальна за захід Бабій О.С.

Детальніше

“Івано-Франківськ виріс”

                 9.10 – річниця створення Івано-Франківської  міської об’єднаної територіальної громади.

На сьогодні в нашій країни проводиться безліч реформ для покращення рівня життя населення. Одна з таких, яка є найуспішнішою — це реформа децентралізації. 12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження щодо визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей. В результаті в країні створено 1469 спроможних територіальних громад (в т.ч. 31 тергромада на непідконтрольній території в межах Донецької та Луганської областей).

9 жовтня – День створення Івано-Франківської ОТГ. За словами мера, це історична дата. Статут регулюватиме правовідносини між Івано-Франківськом та селами, які ввійдуть в ОТГ. Він гарантуватиме, що у всіх будуть і права, і обов’язки. Місто повинно рости. Громади сіл повинні вирішити, з ким вони будуть в майбутньому. Тому ми почали процес громадських обговорень, пропонуємо громаді висловитись з приводу створення ОТГ. Місто – це в першу чергу можливості, це якісні послуги. Медицина, освіта, боротьба з надзвичайними ситуаціями – все це в Івано-Франківську на хорошому рівні”, – зазначив міський голова Р.Р. Марцінків.

8 жовтня 2020 р. о 13.00 в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури міської ради  відбулася презентація   інформаційної виставки “Івано-Франківськ виріс” до річниці створення Івано-Франківської  міської ОТГ. В розгорнутому коментарі до виставки провідний бібліотекар читального залу Каретнікова Н.В. проаналізувала  основні переваги ОТГ: “Формується основа сильної країни. Повноваження, ресурси і відповідальність передаються від центральної влади на місця, бо тільки так можна побудувати міцну державу, стійку до політичних змін всередині та зовнішніх зазіхань.З держбюджету, ОТГ напряму отримують гроші на освіту, медицину, спорт, культуру, соціальний захист. За державні гроші є можливість реалізовувати власні проєкти. Чим активніше громада, тим більше проєктів буде реалізовано. Відповідно ОТГ більше зароблятиме і більше витрачатиме на розвиток територій. Це буде стимулом для залучення додаткових інвестицій. А надалі — для поліпшення життя людей. Отож, спроможна громада  – це ефективна, зрозуміла і зручна для мешканців система управління територією.У спроможних громадах активізуються місцеві  лідери. Країну, яка складається з таких сильних громад, важко розхитати  зсередини і легко захистити зовні…

  Актуальні публікації в періодичних виданнях, книги, законодавчі документи, представлені на виставці,  привернули увагу наших користувачів, дали можливість ближче ознайомитися з метою створення ОТГ, стратегією розвитку, перевагами управління та найближчими перспективами ОТГ. 

Відповідальна за проведення заходу провідний бібліотекар читального залу Каретнікова Н.В.

Детальніше

“Прикарпатський фаворит Мельпомени”

7 жовтня 2020 року   режисер-постановник, актор, директор Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, лавреат Національної премії ім. Тараса Шевченка 2019 року, Заслужений артист України (2007 року), Народний артист України (2015 року) – Ростислав Держипільський святкує свій 45-ий день народження.

З цієї нагоди працівники краєзнавчого відділу ЦМБ (вул. Г. Мазепи, 1) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради підготували своїм користувачам книжкову виставку та  пам’ятку читачу “Прикарпатський фаворит Мельпомени”. Митець навчався на історичному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка та на акторському відділенні Львівського вищого державного музичного інституту ім. М. Лисенка при Львівському академічному театрі ім. М. Заньковецької. В 2010 р. закінчує навчання на факультеті “Управління та інформаційної діяльності” ІФНТУНГ і отримує диплом магістра державної служби. Тривалий час Ростислав Держипільський був одним із провідних акторів театру. Його акторські роботи отримали безліч схвальних відгуків критики та преси. Прихід до театру молодого енергійного директора став початком відліку нового часу для творчого колективу.

За плідну працю в театральному мистецтві  ювіляра нагороджено: 

  • Премією Національної спілки театральних діячів України ім. В. Блавацького (США-Україна, 2009 р.);
  • Медаллю “За заслуги перед Прикарпаттям” Івано-Франківської ОДА і Івано-Франківської облради (2009 р.);
  • Лавреат премії ім. В. Смоляка в галузі театрального мистецтва (2013 р.);
  • Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2015 р.)

Бібліотекарі відділу краєзнавства ЦМБ щиро вітають Ростислава Держипільського з ювілеєм і бажають міцного здоров’я, Господніх ласк та нових творчих здобутків.

Матеріал підготували працівники відділу краєзнавства МЦБС.

Детальніше

“Осінній час сім погод придбав для нас”: народознавча година

8 жовтня працівники центральної бібліотеки для дітей (вул.С.Бандери, 8. Т.: 53-25-97) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради проводили з малечею народознавчу годину: “Осінній час сім погод придбав для нас”. 

Осінь — особлива пора року: особлива своєю урочистістю, неповторним вбранням, яке вона увібрала від усіх пір року та мінливою, часто дуже різною погодою. Осінь одночасно і захоплює розум людини, і засмучує її душу. Природа дивним чином перевтілюється. Гілки дерев заливає багряними, золотими, червоними відливами. Землю застеляє килим з листя. Небо наливається кам’яною вагою та висить так низько, що, здається, до нього можна дістати рукою. Що ж відбувається з природою? Звернемося до науки.

Наука про осінь

  • Календарна осінь складається з трьох місяців – вересня, жовтня, листопада. В Україні календарна осінь розпочинається 1 вересня і закінчується 30 листопада. Астрономічна осінь настає пізніше за календарну – з 23 вересня. На 22 – 23 вересня припадає осіннє рівнодення.
  • Кліматична осінь не має чітких дат початку та закінчення, адже в природі вона починається в різні строки. То раніше, то пізніше опадає листя з дерев, відлітають на південь перелітні птахи, ховаються на зиму комахи та інші тварини. В Україні кліматична осінь починається після переходу температури повітря після 15 градусів у бік зниження. На більшості території України це відбувається в перші десять днів вересня.
  • Осінь розподіляють на два періоди. Перший період – золота, радісна осінь. Другий – сіра, сумна, похмура осінь. В Україні на початку осені зазвичай панує суха, сонячна погода. Часто температура повітря перевищує 20 градусів. Тоді настає бабине літо.
  • Восени дні стають коротшими, а ночі – довшими. 23 вересня день і ніч однакові, вони тривають по 12 годин, тому 23 вересня називають днем осіннього рівнодення. Після цього дня ніч стає все довшою і довшою, а день помітно скорочується. Сонце піднімається вже не так високо, як влітку, тому його промені вже слабше прогрівають землю. Температура повітря знижується. Негода настає наприкінці осені.
Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top