“Країна дитинства Всеволода Нестайка”

 Всеволод Нестайко – найдивовижніший український дитячий письменник. Вже понад півстоліття його твори користуються шаленою популярністю серед дітей. Їх люблять, читають, ними захоплюються, їх перечитують по декілька разів, а враження залишаються на все життя.

   Всеволоду Нестайку в січні цього року виповнилося б 90 років. Саме з цієї нагоди до бібліотеки-філії №13 (с. Хриплин, вул. Берегова, 4в) МЦБС Департаменту культури Івано – Франківської міської ради завітали учні 3-го класу Хриплинської школи на літературну галявину “Країна дитинства Всеволода Нестайка”. 

Мандруючи сторінками життя та творчості великого чарівника  і майстра слова, бібліотекар познайомила читачів з цікавими та курйозними історіями з дитинства письменника. Діти ділилися враженнями від прочитаних оповідань та казок, розгадували кросворди, а також переглядали фільми, зняті за мотивами творів письменника.

  Про Всеволода Нестайка та його твори, можна говорити й говорити, адже ці твори добрі, світлі, з неповторними життєвими кумедностями. Вони сповнені дитячої щирості і мудрості, вони –  про важливе в усі часи – дружбу, добро, любов.  Майже усі книги, які були представлені на книжковій виставці “Всеволод Нестайко – той ,що дарує дитинство”діти взяли читати.

Відповідальна за захід Бабій О.С,

Детальніше

“Світ пригод і фантазій Всеволода Нестайка”

“Найбільшою нагородою для мене були визнання деяких читачів, що коли вони хворіють, то беруть з полиці”Тореадорів…” і перечитують. Заради цього варто жити на світі. Я згадую своє невеселе дитинство, гіркі хвилини самотності і думаю, що коли хоч одній хворій дитині я допоміг долати хворобу, то мої творчі зусилля були не марними”. (В. Нестайко)

30 січня виповнилося 90 років талановитому дитячому письменнику Всеволоду Нестайку. З цієї нагоди в бібліотеці-філії №1(вул. Вовчинецька, 206) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулися літературні посиденьки “Світ пригод і фантазій Всеволода Нестайка”. В світлицю до Нестайка завітали шанувальники творчості цього великого, чудового та неперевершеного письменника.

Бібліотекар ознайомили присутніх з цікавими фактами його біографії. Не залишилися поза увагою твори В. Нестайка, які захоплюють, зачаровують ведуть читачів по чарівній країні казок та веселих пригод. Його твори викликають сміх не тільки у дітей, але і у дорослих. Своїми дотепними, веселими книгами письменник лікує душі, піднімає настрій, заряджає позитивом.

Весело, завзято пройшов конкурс “Вгадай героя”, в якому діти повинні були відгадати уривки з різних творів письменника та головних героїв книг. В свою чергу вони прорекламували свою улюблену книгу В. Нестайка.

Світ Всеволода Нестайка- неначе золотаве мереживо сяяння кожного з нових поколінь. Здавалося б, він промовляє тими самими словами, малює тими самими пензлями, що і сотні інших письменників і казкарів, але чомусь саме його твори не можна випустити з рук, не дійшовши до кінця.

В читальному залі для присутніх була організована книжкова викладка літератури “Зачаровані казкою” та розповіли “ТОП-10 фактів про Всеволода Нестайка- усе, що  потрібно знати про письменника”.

Однак, про казкаря з Країни Сонячних і Місячних Зайчиків варто знати і ТОП-100, і ТОП-150 фактів, настільки він дивовижний автор!Бібліотекарі сподіваються, що наші читачі будуть перечитувати його казки у будь- якому віці.

Детальніше
Детальніше

“Світ героїв Всеволода Нестайка”

         “Я пишаюся, що не вийшов із дитинства, що зберіг        

                                  дитячу душу. Це підтримує мене в нашому жорстокому

                                   світі і дає сили творити”

                                         ( В. Нестайко)

30.01.2020 р. в читальному залі бібліотеки – філії №14 (вул. Довженка,12) МЦБС Департаменту культури Івано – Франківської міської ради проводилась літературна подорож “Світ героїв Всеволода Нестайка”, до 90-річчя з дня народження відомого дитячого письменника.

На захід були запрошені діти з дитячого садочка “Дударик” (група “Ромашка”). Мандруючи кращими дитячими книжками, малята ознайомились з біографією митця, його життям та творчістю. 

Всеволод Нестайко – класик сучасної дитячої літератури. Усі його книги та оповідання відрізняються яскравими персонажами, веселими і захоплюючими пригодами, фірмовим авторським гумором, а також повчальними історіями, які виховують в дітях позитивні якості. Саме таких героїв  діти могли побачити, переглядаючи мультимедійну презентацію “ Казкові герої лісової школи”, а саме: директора Бурмила Михайловича, інтелігентну Пантеру Ягуарівну, сором’язливого Косю Вуханя та його друга Кольку Колючку,здібного Васю Кицина, порушників дисципліни Вовчика Вовченка і Рудика Лисовенка.  Казка “Про комарика Зюзю” стала повчальною для тих, хто збирається до школи, а казка про Кольку Колючку та Косю Вуханя навчила дітей перемагати свої страхи перед невідомим навчанням у школі. На пам’ять про казкову мандрівку в бібліотеці малеча отримала розмальовки героїв казок В. Нестайка. 

Відповідальні за проведення Вінтон Н.М., Засєдко Р.О.

Детальніше

«Навіки молоді герої Крут» 

«На Аскольдовій Могилі

Поховали їх…

Тридцять мучнів-українців

Славних, молодих…»

П. Тичина «Пам’яті тридцяти»

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.

За кілька тижнів після бою під Крутами М. Грушевський писав: “Недаремно пролилася кров тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення!”

В центральній бібліотеці для дітей (вул. С. Бандери, 8) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулася хвилинка пам’яті «Навіки молоді герої Крут».

Бібліотекарі біля книжково-ілюстративної виставки «Передзвони століть» нагадували читачам про трагічні події нашої історії та проводили огляд літератури за темою. Поличка «29 січня – День пам’яті героїв Крут» містить газетно – журнальні матеріали про Крути та художні твори, у яких знайшла відображення героїка Крут. Читачам пропонувалися твори Павла Тичини, Євгена Маланюка, Олександра Олеся, Олега Ольжича, Оксани Лятуринської, Людмили Старицької-Черняхівської, Богдана-Ігора Антонича, які відтворили у слові «славу Крутів, Найсвятіше з наших бойовищ!» (Б-І. Антонич)

Не забуваймо героїв Крут! Вони для нас як символ героїзму та відданості юнацтва.  «Чим вищий п’єдестал побудуємо для тих, що стали символом наших визвольних змагань, тим далі падатиме роз’яснююче світло від цього символу», – писала Олена Теліга.

Відповідальна за проведення заходу Телезин Галина.

 

 

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top