2 Грудня 2019
2 Грудня 2019
“Що читати взимку?”
Найхолоднішою зимою я дізнався,
що в мені буяє непереможне літо….
Альбер Камю
Прийшла зима. А це означає, що саме час поринути у світ книги та зарядитися улюбленими зимовими історіями. Перевірена класика і трохи незвіданих сучасних творів – і святковий настрій уже на порозі. Але, зрештою, зима – це така пора року, коли у всіх з’являється справжній святковий настрій, а також посилюється віра у чудеса. І це не дивно, адже сніг нагадує про найтепліші сімейні спогади дитинства. Однак зимова пора надихає не тільки робити приємне близьким, а й довше грітись під м’якеньким пледом, попивати запашну каву з кардамоном чи ароматний чай з імбиром та читати затишні книжки .
З 1 грудня 2019 року у бібліотеці-філії №3 (вул. Хоткевича, 52а) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради розгорнуто виставку-рекомендацію “Що читати взимку?” із циклу бібліотечних виставок “Сезонні читання в бібліотеці”.
Бібліотекарі підготували для читачів книги вітчизняних і зарубіжних авторів, які створять казковий зимовий настрій, бо вони легкі, як сніжинки, від них так і віє зимовою свіжістю. Ці книги змусять інакше подивитися на світ та запросять у захопливу, чарівну, зимову мандрівку з лютими заметілями та несамовитими хуртовинами (як люблять казати у народі: “Вовки зиму ще не з’їли!”).
Любителям прози бібліотекарі пропонували ду-у-у-у-же зимові книги: О. Генрі “Дари волхвів”, Ч. Мартін “Гора між нами”, Г. Мюссо “Поклик янгола”, Т. Янсон “Мумі-тролі і чарівна зима”, У. Старк “Маленька книжка про любов”, А. Сульберг “Привиди проти суперкрутих”, А. Тишка “Зося з вулиці Котячої взимку”, Г. Х. Андерсен “Снігова королева”, О. Памук “Сніг”, А. Крісті “Вбивство у Східному експресі”, Е. Гофман “Лускунчик і мишачий король”, С. Кінг “Сяйво”, Я. Кавабата “Країна снігу”, збірка романтичних історій “Най сніжить”, І. Альєнде “Там, за зимою”. У романі чилійської письменниці “Там, за зимою” зима огортає не тільки засніжені вулиці, а й душі персонажів, зігріти яких здатні теплі людські стосунки – любов, дружба, солідарність. Кримінальна лінія твору охоплює лише кілька днів і відбувається в межах штату Нью-Йорк. Водночас Альєнде значно розсуває часові й географічні виміри роману, події якого відбуваються впродовж кількох десятиліть на теренах США, Чилі, Гватемали, Мексики, Бразилії. Ця книга про несподіване кохання, про непросту долю біженців, про сімейні проблеми і втрати, про дружбу, взаєморозуміння, підтримку.
2 Грудня 2019
Листок-сигнал: «СНІД: людство під знаком»
Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Проблема ВІЛ/СНІДу є не тільки медичною, а головним чином, соціальною і духовною. В цей день в усіх країнах проводяться всесвітні акції, благодійні концерти.
До виховного заходу з цієї нагоди 2.12.2019 року під назвою Листок-сигнал: «СНІД: людство під знаком» (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ) у ЗОШ №1 долучилася бібліотека-філія №2 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради.
ВІЛ та СНІД… Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах та журналах, їх чуємо по телевізору, радіо і просто від дорослих. Але, на жаль, більшість із нас не усвідомлює, яку загрозу він несе людям. Найчастіше ми думаємо – «мене це не стосується», «зі мною цього не трапиться», та ніхто не знає, де чекає нас біда. СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ ст.. У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти – інфекції, але на сьогодні СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби із хворобою залишається запобігати передачам вірусу.
Нехай усе жахливе, що сталося з іншими, обійде нас, залишиться далеко-далеко. Нехай кожна людина до кінця усвідомить усю небезпеку, яку несе СНІД, і зробить усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.
Відповідальна за проведення: Дяків Р. Б.
2 Грудня 2019
“СНІД. Фактори ризику”
Вірю все ж крізь зневір’я облуди-
Лих смертельних позбудеться світ!
Не згадають майбутнього люди
Навіть слова безглуздого – СНІД…
(Тетяна Чорновіл)
1.12.2019 р. в читальному залі бібліотеки-філії №14 ( вул. Довженка,12) МЦБС Департаменту культури Івано – Франківської міської ради проводились інформаційні діалоги “СНІД. Фактори ризику” для молоді.
1 грудня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це особливо небезпечна хвороба, яка несе смертельну загрозу. Від неї немає ліків, а ризик зараження дуже великий. Недивлячись на досягнення нашої прогресивної науки – боротьба з хворобою не закінчена. Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту змушує нас відчувати глибоку тривогу.
Мета заходу полягала в тому, щоб привернути увагу людей до проблеми і надати якомога більше інформації, необхідної для того, щоб уникнути зараження. Про основні шляхи зараження ВІЛ – інфекцією, його особливості, як захистити себе, а також куди можна звернутися по допомогу користувачі могли одержати за допомогою буклета “Захисти себе сам” та матеріалів виставки.
Володіючи повною інформацією про “чуму ХХІ віку”, учасники заходу переконалися в тому, що здоровий спосіб життя та чистота у взаєминах є найкращими методами профілактики СНІДу.
Відповідальна за проведення Засєдко Р.О.
2 Грудня 2019
«Чи можна вберегтись від СНІДу?»
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Вся світова спільнота цього дня говорить про СНІД, про масштаби трагедії і про те, що ця чума насправді загрожує існуванню людства. Цей день є нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ / СНІДу.
Обізнаність – один з головних чинників, який може допомогти вберегтися від цієї хвороби
З цією метою працівниками бібліотеки-філії №6 (вул. Вовчинецька, 188) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради 1.12.2019 року був створений і розповсюджений серед користувачів листок-сигнал «Чи можна вберегтись від СНІДу?».
В ньому висвітлювались такі питання:
- ВІЛ і СНІД-в чому різниця?
- Якими способами заразитися ВІЛ неможливо?
- Що робити, щоб уникнути інфікування ВІЛ?
- Основні шляхи передавання ВІЛ-інфекції.
- Статистичні дані захворювань.
Вручаючи буклети, бібліотекар розповідала про історію виявлення вірусу імунодефіциту людини , про всю небезпеку, яку несе СНІД, методи профілактики та шляхи його поширення і наголосила на тому, що необхідно бути відповідальним за свою поведінку і вести здоровий спосіб життя.
Присутнім було запропоновано переглянути викладку літератури «Життя без СНІДу: знати, щоб жити». Серед матеріалів викладки – книги, матеріали періодичних видань та буклети.
Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції.
Відповідальна Іванишин А.-Б.М.