“Світ належить тим, хто йому радіє”

Вона розпочинала свій творчий шлях, як авторка журнальних оповідань і сама називала їх “ефемерними”, а її перший роман писався для дівчат-підлітків, однак полонив серце значно ширшої авдиторії, ставши світовою літературною класикою. Пером та уявою цієї жінки було створено найромантичніших книжкових героїнь, які вчили і вчать нас мріяти, любити і йти до мети. Легендарна письменниця Канади, зірка острова Принца Едварда, офіцер ордена Британської Імперії, дружина, мати, чарівна оповідачка, можливо, надто вразлива і чуйна для цього світу, але абсолютно необхідна йому. У літературному календарі 30 листопада відзначаємо 145-річчя від дня народження Лусі Мод Монтґомері.

28 листопада 2019 року у бібліотеці-філії №3 (вул. Хоткевича, 52а) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради проведено бібліоглобус “Світ належить тим, хто йому радіє”.

Бібліотекар розповіла про канадську письменницю з Острова Принца Едварда Лусі Мод Монтгомері. Користувачі дізналися, що друзі звали її просто Мод. Батьки походили із двох старовинних шотландських родин, що емігрували в Канаду у другій половині 18-го століття і мали неабиякий вплив на розбудову острова Принца Едварда. Дівчинці не було і двох років, коли її мати померла від туберкульозу. Після смерті матері Лусі Мод Монтгомері проживала з дідусем та бабусею в містечку Кевендіш (англ. Cavendish).

Найбільшу, нескінченну радість дівчинці дарувала природа. Повсюдна і цілорічна краса острова Принца Едварда ставала не лише рятівною у моменти самотності й відчаю юної Мод, але й надихала її на створення історій. Світ довкола вигравав барвами і чудесами, дерева перетворювалися на казкових персонажів, гаї, ставки та узбережжя — на чарівні місцини, оповиті містичними шотландськими оповідками і романтичними книжковими сюжетами. Магія світу природи міцно перепліталася з історіями островитян — часом простими й кумедними, часом трагічними. Закінчивши народну школу, вчилася в Коледжі Принца Вельського (англ. Prince of Wales College) у Шарлоттауні, а відтак в Університеті Далхаузі (англ. Dalhousie University) в Галіфаксі, Нова Шотландія. Після закінчення університету працювала вчителькою, займалася журналістикою. У 1908 році публікувала свою першу і найвідомішу книжку «Енн із Зелених Дахів» (англ. Anne of Green Gables) — роман про пригоди дівчинки Енн Ширлі (англ. Anne Shirley), яка залишилася без батьків і яку згодом удочерила селянська родина, що мешкала на хуторі «Зелені Дахи». Доля дівчинки Енн багато в чому збігається із долею самої Монтгомері. Але на відміну від Енн Ширлі, яка відвідувала школу у дуже скромному вбранні й лише мріяла про сукні з пишними рукавами, майбутня письменниця зростала в домі дідуся й бабусі і заможна родина могла забезпечити її всім необхідним, проте та нерідко почувалася сиротою.

Бібліотекарка рекомендувала читачам бібліотеки кращі твори письменниці. Це серія з 8-ми книг про дівчинку Енн Ширлі, найвідоміша з яких – “Енн з Зелених Дахів”, трилогія ”Емілі з Місячного Серпа” –  про обдаровану письменницьким талантом Емілі Стар, “Патриція зі Срібного Гаю” – про віддану рідній оселі Патрицію Гардинер, а також “Джейн з Пагорба Ліхтарів” та “Блакитний замок”. Ці дівчачі історії можуть читати не тільки діти , а й дорослі. 

Детальніше

“Це слово співуче – криниця, дзвінкої води холодок”

28 листопада в бібліотеці-філії №1 по роботі з дітьми (вул. Мазепи,11А) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради з учнями 4А класу ЗОШ №4 було проведено засідання природничого клубу “Паросток” скарбничка цікавих знань “Це слово співуче – криниця, дзвінкої води холодок”. 

З космосу Земля здається блакитною – так багато на ній води. Більша частина поверхні Землі вкрита водою. Вода є всюди. Вода є в джерелах і струмках, річках і озерах, морях і океанах, під землею та високо в хмарах.

Вода за давньоукраїнськими віруваннями, найвеличніший дар неба Матері-Землі, бо вода оживляє її та робить плодючою. 

Школярі уважно слухали розповідь бібліотекаря про цілющі властивості води. Працівники бібліотеки були приємно здивовані знаннями дітей про воду – учні знають, що Водохресна вода має найбільшу силу. Засідання природничого клубу пройшло у формі діалогу. Кожна дитина мала змогу поділитися своїми знаннями про воду. Школярі знають, що вода має здатність вбирати інформацію. До води потрібно відноситися з повагою, не можна біля криниці, чи просто біля води сваритися, вживати погані слова. Вода вбирає і запам’ятовує, як позитивну, так і негативну інформацію. Чистотою своїх думок людина здатна поліпшити власне здоров’я і очистити навколишній світ. Наші предки  ще багато років тому знали про ці властивості води. Народна медицина стверджує, що перенесення “енергії життя” в живому організмі здійснюється за допомогою води. Знання наших предків про цілющі властивості води на багато тисячоліть випередили останні наукові дослідження вчених.

Діти активно відповідали на питання вікторини “Водиця – усьому цариця”. 

З цікавістю діти переглянули підводний світ морів та океанів з допомогою окулярів віртуальної реальності.

В кінці засідання природничого клубу “Паросток” учні переглянули літературу біля тематичної полички “Вода – джерело життя на Землі”.

Відповідальні за проведення Гашевський Т.Д., Яковойко Н.Я.

Детальніше

«Подарунок для бібліотеки»

27 листопада 13.00 год в бібліотеці – філії №10 (с. Вовчинець, вул. Вовчинецька, 35) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради була проведена мистецька година «Подарунок для бібліотеки».


Впевнено господарює у природі осінь. Природа змінює свої кольори,землю вкриває пожовкле листя, квіти відцвітають, у повітрі відчувається подих зими,стає прохолодніше. В бібліотеку  завітали діти школярі з якими була проведена мистецька година в форматі майстер класу «А наша квітка зацвіла». Квіти здатні піднімати настрій, на мить відчути себе щасливим. Ці створіння природи своєю присутністю прикрашають будь-який куточок на Землі. Однак людством протягом століть формувалися переваги серед квітучих рослин,які підкорили своєю надзвичайною красою. Тому бібліотекарем був запропонований майстер-клас плетіння з бісера чудової квітки на планеті «орхідеї». Тендітні і одночасно чудові з прекрасним тонким ароматом. Цвітіння орхідеї надзвичайно різноманітно :ніжні пелюстки варіються всіма кольорами веселки з різними плямами,смугами.

Завідувачка бібліотекою нагадала дітям правила бережливого ставлення до рослин, тоді діти приступили до роботи.
Школярі подякували за майстер-клас та чудовий урок мистецтва, а бібліотекар дітям – за майстерність і бажання творити.
Відповідальна за проведення Мигович У.В.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top