Голодомор: душа горить і тане мов свіча»

   1933… Найчорніший час між часом історії України.  86 років тому Україною гуляла смерть. Смерть мала ім’я – ГОЛОД.

Вшановуючи пам’ять тим рокам, 22 листопада 2019 року в бібліотеці – філії №8 (вул. Блавацького,1) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулася  академія спогадів «Голодомор: душа горить і тане мов свіча». На захід були запрошені учні 10 класу ЗШ №6.

   Бібліотекар зазначила, що навіть скупі рядки документів не можуть зменшити болю і жаху, що охоплює, коли знайомишся зі страшними подіями того часу на нашій українській землі. Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу.

Скорбота в очах кожного учня говорила про те, що вони не байдужі до чужого горя.

Захід завершився переглядом документального фільму «Білим по чорному», також була оформлена книжкова виставка «Україна 1932 – 1933 голодомор».

 Захід провела Гринишин О.М.

Детальніше

“Чарівниця осінь дарує прикраси”

22 листопада  2019 р. завідувачка бібліотеки – філії №12 (с. Микитинці, вул. Грицишина, 10) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської  міської ради провела майстер-клас “Чарівниця осінь дарує прикраси”.

Два уроки трудового навчання в Микитинецькій ЗШ , яке чудово викладає Ольга Йосипівна Різник, пройшли дуже весело і плідно.

Бібліотекар розповіла дітям про методи виготовлення прикрас з паперу. З уважністю учні слухали легенду про осінь, та прийняли участь у вікторині “Найкраща пора року”. На майстер-класі діти  виготовили витинанки, якими прикрасили осінню ялиночку і віночок. Також були створені, декоративні підставки з фетру прикрашені кольоровими квітами. Хоча за вікном красуня осінь вже поступається зимі, всім було тепло і приємно. 

Захід відбувся завдяки тісній співпраці бібліотеки та Микитинецької ЗШ. 

Відповідальна за захід Вовк.О.

Детальніше

“Незалежній Україні слава нині і вовік”

 Щороку, 21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи. Цей день уже став символом боротьби і перемоги, символом єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.

  Революція Гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас.

  З нагоди цього дня в бібліотеці-філії №13 (с. Хриплин, вул. Берегова 4 в) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради розгорнуто книжкову виставку “Незалежній Україні слава нині і вовік”, на якій один із розділів присвячений революції Гідності. На виставці представлені видання, які висвітлюють боротьбу українського народу за свою незалежність починаючи від козацької епохи і до наших днів.

Особливо зацікавила відвідувачів книга “Горять свічки на серці України”.-2-ге вид., доп.-Івано-Франківськ: Місто НВ, 2018-316с.

Видання розповідає про наших земляків, які загинули в період із квітня 2014 до лютого 2018 рр.на неоголошеній війні проти нашої держави.

Детальніше

«Ключі від щастя»

Зустріч з письменником  – це зустріч з живою книгою, яка розмовляє, розказує, відповідає на запитання, жартує. Це, свого роду, цікава пригода.

21 листопада 2019 року о 16.00 годині в бібліотеці-філії №4 (вул. Є. Коновальця, 132-А)  Департаменту культури міської ради відбулося чудове літературне меню «Ключі від щастя».

Живою Книгою ми запросили побути письменницю, доктора філологічних наук, професора кафедри педагогіки початкової освіти Педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – Ольгу Деркачову.

Читальна зала бібліотеки була повна  любителів українського слова і якісної літератури.

Зустріч відбувалася в день, коли весь християнський світ відзначав День Архистратига Михаїла. Образ святого Михайла уособлює перемогу добра над темними силами: гримить грім — значить, святий Михайло бореться з чортами. А також, це  День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку  Революції Гідності (2013 року).

 У літературному меню  були і цікава автобіографія письменниці, і  курйозні випадки з життя, і відповіді на запитання слухачів. Несподіванкою для пані Олі був літературний іспит-лото, в якому їй довелося обирати номер білета, а учасники з зали зачитували назву книги, котру коротенько презентувала письменниця. Такий тісний контакт промовця з аудиторією завжди пожвавлює атмосферу заходу.

Дякуємо, шановній Ользі Сергіївні,  за змістовне, багатопланове і надзвичайно цікаве розкриття своєї творчості, за подаровану  для бібліотеки  книжку «Різдво через Збруч» та за теплоту душі.

На завершення  всім було запропоновано горнятко запашного чаю чи ароматної кави зі смаколиками.

В теплій, дружній компанії час минув непомітно. Всі розходилися зі словами: «До нових зустрічей».

Відповідальна за проведення Ліктей Н.К.

Детальніше

«Революція Гідності, охрещена кров’ю»

Споконвіків українці боронили свою волю, незалежність, прагнення до свободи. Скільки довелось пройти шляху у боротьбі із ворогами козацької доби, із царським режимом Росії, фашистськими окупантами-гітлерівцями. Але вистояли, вибороли свободу! Ціною власних життів…
У листопаді 2013 року Україна стояла перед важливим історичним кроком −  стати незалежною Європейською державою. Але колишня влада злякалась цього.  Корупція, мільярдні грошові зв’язки із Російським Кремлем стали перепоною до європейського вибору. Підписання історичного документу
було цинічно зірвано.
Українська молодь, студенти, школярі вийшли на Майдан, вибираючи та відстоюючи свою гідність, право стати європейською державою. В їх руках були лише прапори України та Євросоюзу, а в очах – надія та віра у майбутнє.
21.11.2019 в ЗОШ №1 (вул. Довга, 37) працівники бібліотеки-філії №2 (Карпатська, 14) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели День скорботи «Революція Гідності, охрещена кров’ю»

Метою заходу є вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні та воїнів, що загинули під час бойових дій в зоні АТО на Донбасі. Прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України. Великою ціною ми платимо за свободу і гідність.

Бібліотекар згадала героїв Небесної Сотні: Гурик Роман, Дідич Сергій, Дмитрів Ігор, Калиняк Богдан, Костишин Михайло, Ткачук Ігор, Шеремет Василь, які віддали своє життя за наше майбутнє. А також передавали свічку пам’яті із рук в руки.
Ці люди – справжні герої. Вони завше будуть в наших серцях. По країні уже з’являються перші вулиці та площі, названі на честь героїв Майдану, загиблих воїнів. Хай палають свічки пам’яті про загиблих воїнів АТО та героїв «Небесної Сотні» у наших серцях.

Відповідальна за проведення Дяків Р. Б.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top