До Івано-Франківської МЦБС та БО “Ліга Толерантності” приїхала волонтерка Корпусу Миру. Її місія триватиме два роки, в бібліотеці вона проводитиме клуб розмовної англійської на тему “Емоційне здоров’я”.
Організаційна зустріч з Сарою Берардо відбулась 18 жовтня в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради. 21 жовтня працівники відділу АБІС презентували напрацьовані проекти та відвідали ресурсно-інформаційний центр “Вікно в Америку” в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Корпус миру США – це незалежне, неполітичне, нерелігійне і неприбуткове агентство виконавчої гілки уряду Сполучених Штатів. Його заснував президент США Джон Кеннеді у 1961 році з метою зміцнення миру та дружби між людьми різних національностей і культур. Наразі Корпус миру здійснює свою діяльність у понад 60 країнах.
21 жовтня 2019 року учасники клубу «Люди золотого віку», що діє при читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, вийшли на прогулянку міським парком, щоб насолодитись чудовим осіннім днем і приємно поспілкуватись.
Цікава розповідь Романа Діди про історію створення нашого міського парку захопила присутніх. Вони ставили запитання і самі розповідали історії та легенди. Жвава бесіда захопила усіх. Книга Р. Діди «Алеями міського парку», видана у видавництві “Лілея –НВ” 2010 року, викликала неабияке зацікавлення. А на завершення – поетичний коктейль осінньої лірики у виконанні Ярослави Харук та Любові Корпан і фото в осінньому обрамленні. Гарний настрій і бажання знову зустрітись – гідне завершення нашого заходу.
Організатор заходу керівник клубу Ірина Тарновецька – Мороз.
25 жовтня 2019 року виповнюється 80-років від дня народження українського народознавця, письменника, видавця – Василя Тимофійовича Скураті́вського. Серед вітчизняних етнографів Василь Скуратівський був постаттю першорядною. Його книжки не губилися в морі популярного народознавства. Роль Василя Скуратівського у відродженні українства важко перебільшити. Він одним із перших у новітній Україні видав народознавчу книгу «Берегиня», яка одразу здобула широку популярність. Його “Берегиня” стала знаковою подією, символом ментального і культурного одужання нації.
20 жовтня 2019 року об 11.30 працівники читального залу ЦБ (вул. П. Орлика,5) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради в приміщенні клубу в/ч № 1349 (вул. Чорновола, 119 а) 114 Авіаційної бригади разом із завідувачкою бібліотеки військової частини Ларисою Петрівною Жалобіною провели народознавчу скарбничку “Василь Скуратівський – невтомний шукач народних скарбів”.
Із вступним словом “Хранитель духовних скарбів України” виступила Лариса Петрівна.
Ірина Казакова, бібліотекар читального залу ЦБ, підготувала виступ про життєвий і творчий шлях етнографа. Зокрема вона зазначила: “Своє життя Василь Скуратівський присвятив донесенню здобутих знань про вітчизну й народ до нових поколінь українців. Багатогранність інтересів Василя Скуратівського була дивовижною – це історія, етнографія, народознавство, мистецтвознавство, державознавство. Василь Тимофійович – лауреат багатьох премій : ім. М. Островського, “Золоте перо”, За сприяння українській культурі. Василь Скуратівський усе своє життя служив справі національно- культурного відродження. Він глибоко переживав занепад духовності в українському суспільстві й зробив все можливе для відродження українського національного духу”.
Провідний бібліотекар читального залу ЦБ Надія Каретнікова підготувала виступ “Осінньо-зимовий цикл українських свят: народні традиції та звичаї”, в якому цікаво розкрила відомості про календарну обрядовість українського народу, його самобутність і неповторність.
Присутнім в актовій залі була презентована однойменна бібліотечна виставка. Військовослужбовці мали змогу переглянути книги В. Скуратівського, літературно-критичні видання та добірку газетних і журнальних статей.
Відповідальна за проведення заходу бібліотекар І категорії читального залу ЦБ Ірина Казакова.
Ось і настала осінь. Пора, яку називають золотою. Осінь, мов художниця, почала розмальовувати дерева в жовто-червоний колір. Та, як виявилось, ця пора року може також допомогти розвинути креативність. А щоб довше зберегти настрій осені, можна власноруч виготовити чудові осінні візерунки.
Тому 19.10.2019 року в бібліотеці-філії №2 (вул. Карпатська, 14) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради був проведений майстер-клас «Осінні візерунки падолисту».
Діти створювали осінні прикраси за допомогою кольорового паперу, ножиць, картону і клею, виявляючи неабияку фантазію, кмітливість та творчість.
Під час майстер-класу маленькі умійки розгадували загадки, продовжували прислів’я про осінь та почули народні прикмети жовтня. Провідна ідея розвитку особистості – через творчість ширше реалізувати свої можливості в навчанні. Майстер-класи допомагають нашим читачам засвоювати знання у гармонійному поєднанні з творчою діяльністю.
Юним гостям було запропоновано добірку книг літератури з культури і мистецтва, що викликав інтерес для саморозвитку. Діти не тільки розважились, дізнались багато цікавого, а ще і отримали солодкі подарунки.
Відповідальні за проведення: Цібій С. О., Дяків Р. Б.
18.10.2019 р. о 14:00 працівники бібліотеки-філії № 7 (вул. Дністровська, 22) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, у рамках багаторічної співпраці з громадською організацією “Виноградарі Прикарпаття”, долучилися до проведеного семінару “Новинки селекції винограду”. Семінар було організовано обласним клубом виноградарів Прикарпаття.
Учасники семінару активно обговорювали проблеми виноградарства у нашій області. Цікавим доповненням до семінару стала виставка “Виноград у кожен дім”, що була представлена у бібліотеці. Виставка викликала жвавий інтерес у присутніх. З книгами та періодикою на виставці присутніх ознайомила бібліотекар Федишин В.В.