“Збережемо енергію, збережемо життя”

 У зв’язку з проведенням у нашому місті днів сталої енергії, 31 жовтня у бібліотеці – філії №1 по роботі з дітьми (вул. Г. Мазепи, 11а)  Департаменту культури Івано – Франківської міської ради було проведено цікаву та пізнавальну відео – мандрівку “Збережемо енергію, збережемо життя”.

Діти дізналися багато нового та пізнавального про те, як раціонально споживати енергію, берегти тепло в будинку, правильно користуватися електроприладами та вчасно закручувати крани з водою і обов’язково вимикати світло вдень.

Ці корисні знання допомагали дітям відгадувати веселі загадки про побутові прилади “Впізнай мене”. У завданнях бережливих “Що потрібно для того щоб заощадити…”. Діти запропонували свої варіанти економії. Гарного настрою додали жартівливі ігри для ощадливих “Вибери потрібне”.

Захід було організовано для молодших школярів, щоб діти змалечку навчились цінувати та берегти ті ресурси, котрі роблять життя людей комфортним, а енергію треба використовувати економно та раціонально. 

Також присутні переглянули “Відео  – поради на кожен день”, мультфільми ”Енергозбереження в школі і вдома”, “Добре світло”, “Фіксики – економія енергії”, “Фіксики – поради як берегти електроенергію”.

Доповненням до заходу стала викладка літератури “Дітям про енергозбереження”.

Відповідальна за проведення Марковська О.М.

Детальніше

Нарада-семінар “Планування роботи бібліотек на 2020 рік”

30 жовтня 2019 року

Присутні: провідний методист МЦБС Гуменяк С. М.,

завідувачки бібліотек-філій

План наради-семінару:

1. Творчий підхід до складання планів роботи на 2020 рік.
Згідно методичних рекомендацій, звернути увагу на:
 роль бібліотек як інформаційних майданчиків для підтримки просування
реформи місцевого самоврядування та бібліотекарів як її комунікаторів
 трансформацію бібліотек в центри місцевої активності
 оновлення бібліотечних послуг
 підвищення стандартів якості молодіжної освіти
 підвищення професійної кваліфікації, участь у різноманітних семінарах і
тренінгах

Консультація. Гуменяк С.М., пров. методист ЦБ

2. Ознайомлення з ювілейними та пам’ятними датами на 2020 рік.

Знайомство з календарем. Гуменяк С. М., пров. методист ЦБ,

Паркулаб Г. А.,зав. відділом краєзнавства ЦБ

3. Про проведення двох загальносистемних Днів краєзнавства:
“Богом даний талант” (до 65-річчя Богдана Томенчука), березень
“Катря Гриневичева — представниця галицького жіноцтва” (до 145-річчя від дня
народження Катрі Гриневичевої), листопад

Паркулаб Г., зав. відділом краєзнавства ЦБ
4. Про участь бібліотек системи в заходах, орієнтованих на підвищення фахового
рівня:
• обласний конкурс “Краща бібліотека 2020”
• акція “Бібліотеки в ОТГ: можливості для громади (історії успіху)”
• практикуми для бібліотек ОТГ “Основні вимоги щодо обліку та обробки
документів” • тренінги з електронної звітності ЕСМаР для бібліотек ОТГ.
Завдання для бібліотек. Гуменяк С.М., провідний методист ЦБ

Графік здачі планів роботи зав. філій:
28 листопада
ЦБ, №1, №4, №5, №6, №7, №8, №14.

29 листопада
ЦДБ, ДФ№1, №2, №3, №9, №10, №11, №12, №13, Черніїв, Підлужжя.

Детальніше

Творча майстерня “Фестиваль осінніх кольорів”

Осінні канікули — хороша нагода для школярів проявити власні здібності, натхненно провести вільний час. З цією метою 29 жовтня в бібліотеці-філії №5 (вул. Галицька,100) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради розпочато творчу майстерню “Фестиваль осінніх кольорів”, яка діятиме до 31 жовтня 2019 р.

Бібліотекарі заздалегідь підготували природні матеріали: засушили листя, гілочки, квіти, зібрали каштани, жолуді тощо. Завдяки творчим рубрикам журналів “Куля”, “Пізнайко”, “Зернятко”, “Барвінок”,”Жінка”, виданням серії “Дитяча майстерня”: “Дивовижні вироби”, “Природні матеріали” — дітлахи заохочувалися і під керівництвом бібліотекарів створювали картини з гербаріїв, фігурки тварин, композиції та аплікації.

А власноруч виготовлені, різнобарвні підсвічники стануть допомогою під час молитви за померлих на початку листопада — на противагу не християнським зарубіжним святам.

Наступна творча майстерня — на зимову тематику. Запрошуємо і дорослих і малих!

Захід провадять Українець С., Козак-Дидич М.

Детальніше

Хвилинка пам’яті “Немеркнуче світло великого подвигу”

Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. Дорого заплатили за мир солдати-визволителі в боях за визволення країни. Вони віддали своє життя за наше майбутнє, в якому ми  вільний, незалежний народ.

До 75  річниці визволення України від фашистських загарбників 29 жовтня 2019 року о 14.00 в бібліотеці-філії №7 (Дністровська 22) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була проведена хвилинка пам’яті “Немеркнуче світло великого подвигу”.

Під час заходу бібліотекар Матієшин розповіла присутнім про цікаві факти з історії Другої Світової війни і ознайомила з літературою, яка представлена на книжковій виставці “Вклонімося визволителям України”, що висвітлює події тих років.
Працівники бібліотеки разом з користувачами вшанували хвилиною мовчання героїчний подвиг визволителів України. Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити у ваших серцях.
З Днем визволення України!

Відповідальна за проведення хвилинки пам’яті бібліотекар Матієшин О.Є.

Детальніше

“Енергозбереження – нагальна вимога часу”

Проблема енергозбереження тісно переплітається з проблемами енергетики, екології, технічного переозброєння та структурної перебудови всієї економіки. Важливість енергозбереження підтверджується статусом державної політики та державними органами в усіх високорозвинутих країнах (Японія, США, Франція, Німеччина, Велика Британія тощо). Майже всі розвинуті країни світу прийняли відповідні законодавчі акти та створили відповідні законодавчі акти  як загальнодержавні, так і регіональні органи з управління енергозбереженням.

Необхідність запровадження пріоритетної політики енергозбереження пов’язана, насамперед, із дефіцитом власних паливно-енергетичних ресурсів, залежністю від країн – експортерів газу і нафти, зростаючою вартістю їх добування, а також із глобальними екологічними проблемами. Найважливішим завданням сучасних промислових підприємств є економне витрачання енергетичних ресурсів і підвищення ефективності їх використання на всіх стадіях виробництва, тому велика увага приділяється розробленню сучасних технологій і проведенню організаційно-технічних та економічних заходів щодо підвищення енергоефективності виробництва, а також інвестиціям у розвиток енергозберігаючих технологій, що забезпечують конкурентоспроможність підприємств і створюють надійну основу майбутнього. Не менш важливим є енергозбереження в повсякденному  побуті, адже енергозбереження – це, насамперед, питання культури та свідомості кожного.

З наближенням зими питання енергозбереження стає особливо актуальним, бібліотеки  інформують своїх користувачів з питань енергозбереження.

З 7.10. 2019  в читальному залі ЦБ  МЦБС (вул. Пилипа Орлика, 5) діє тематична виставка “Енергозбереження – нагальна вимога часу”.

Актуальні публікації:

Ганський О. Технологія “великого стрибка”:[перехід на відновлювальні джерела енергії] /О.Ганський// Україна молода. – 2019. -21-22 черв.(№68).  – С.13.

Прудка  Н. Що змінилося на енергоринку України з 1 січня/ Н. Прудка// Урядовий кур’єр. – 2019. – 5 берез.(№44). – С.6.

Чабан О. Місцеві види палива дають змогу бути господарем/ О.Чабан// Урядовий кур’єр. – 2019. – 1лют.(№21). –   С.4.

Окрім добірки книг та періодичних видань бібліотекарі випустили буклет “Бракує тепла? 10 порад, як зберегти тепло у ваших оселях”. Порадами вже скористалися наші користувачі. Виставка буде діяти та оновлюватись протягом осінньо-зимового  сезону.

Відповідальна – Світлана Балабан.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top