“Відомий і незнаний Пантелеймон Куліш”

7.08.2019 року  о 13:00 в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) МЦБС  Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбувся ювілейний вернісаж  “Відомий і незнаний Пантелеймон Куліш”, присвячений 200-річчю від дня народження Пантелеймона Куліша.

У вступному слові бібліотекар читального залу Казакова Ірина коротко  ознайомила присутніх з біографією видатної постаті та наголосила: “П. Куліш – це надзвичайно складна натура, палка в почуваннях і холодно-розсудлива в практичному житті, зіткана з суперечностей…” 

   Пантелеймон Куліш – видатний діяч в історії української культури. Він залишив значну спадщину як прозаїк, поет, драматург, історик, критик, фольклорист, етнограф, мовознавець  та перекладач з іншомовних літератур. З його ім’ям пов’язано створення в українській літературі першого історичного роману “Чорна рада”, написання історичних поем, драм, ліричних поезій та творів у інших жанрах. Пантелеймон Куліш відіграв значну роль  в організації видавничої справи.

   Пантелеймон Олександрович Куліш все своє життя і натхненну працю присвятив процвітанню Вітчизни. Він щиро вірив, що незабаром “настане час, коли  імена великих наших лицарів знову підуть поміж народом…, і ні одне серце по всій Україні не залишиться спокійним при голосі пророчого співця, все оживе, все сколихнеться, відчує Україна свої моральні сили і оновиться…”

  Доповненням до заходу стала бібліотечна виставка “Апостол української ментальності”.

Відповідальна за підготовку та проведення бібліотекар Казакова І.

Детальніше

“Українське січове стрілецтво сила та доблесть: 105 років створення Легіону Українських Січових Стрільців – УСС ”

“Я,…,Український Січовий Стрілець,

 присягаю українським князям, гетьманам,

 Запорізькій Січі, могилам і всій Україні,

 що вірно служитиму Рідному Краєві,

боронитиму його перед ворогом,

воюватиму за честь української зброї

 до остонньої краплини крови.

Так мені, Господи Боже й Архангеле Михаїле, допоможіть. Амінь”

Такими словами із присяги  Українських Січових Стрільців  розпочалось обговорення актуальної теми “Українське січове стрілецтво сила та доблесть: 105 років створення Легіону Українських Січових Стрільців – УСС ”, що  відбувалось 6 серпня 2019 року протягом дня  на абонементі ЦМБ (вул. К. Данила,16) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради.

Бібліотекар наголосила, що Українське січове стрілецтво стало першою національною збройною формацією, яка після понад двохсотлітньої перерви в історії української військовості заклала наріжний камінь у підмурівок національної армії й стала історичним передвісником сучасних Збройних сил України. Вона коротко ознайомила присутніх з історією створення Легіону Українських Січових Стрільців, підкресливши, що УСС сформували з українських добровольців 6 серпня 1914-го. Військове формування виступило на боці Австро-Угорської імперії у Першій світовій війні. На заклик міжпартійної організації в Західній Україні – Головної Української Ради очолюваної Костем Левицьким відгукнулось 28 тис. добровольців. Загальні збори мали відбуватися у місті Стрий – тепер Львівської області. Туди змогли дістатися лише 10 тис. добровольців через те, що значну кількість українських міст захопили війська Російської імперії. Саме тоді тривала масштабна Галицька битва.
У Стрию перед українськими добровольцями свою промову зачитав сотник й у майбутньому організатор листопадового чину Дмитро Вітовський: “Треба нам за всяку ціну вдержатися для української справи. Ми мусимо поборювати всі перешкоди на нашому шляху, що нас ждуть у майбутньому. Ми не сміємо зневірюватися, а мусимо виконати свій національний обов’язок, у цій війні, яку нам доручив наш нарід, – підіймав він бойових дух бійців.
З усіх добровольців які продовжували сходитись у Стрий австрійська комендатура сформувала 2.5 тис. бійців. Поляки та австрійці побоювались створення потужної української армії. Їх поділили на 10 сотень по 250 стрільців. Імператор Франц-Йосип вимагав принесення присяги Австро-Угорщині, але бійці змінили її текст присягнувши українському народу. Керівником бойової управи обрали соціал-демократа Володимира Старосольського. За хоругву бійці обрали прапор із зображенням Богдана Хмельницького.
Перший бойовий досвід військова організація отримала на карпатських перевалах, де протидіяла російським військам та донським козакам.

Детальніше

“Літо – славная пора, любить літо дітвора”

6 серпня  в парку ім. Тараса Шевченка працівники бібліотеки-філії №1 по роботі з дітьми (вул. Мазепи, 11А) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели літні розваги “Літо – славная пора, любить літо дітвора”.

Діти, які залишились в місті, можуть цікаво провести час без моря, гір і лісу.  Багато дітей відвідують бібліотеку, щоб почитати цікаву книгу, переглянути журнал. Любителі природи ходять до річки та в парк. В парку дітей чекають не тільки веселі каруселі, атракціони, але й інтелектуальні ігри та конкурси.

Активно діти відповідали на питання вікторини “З якої я казки”, на асфальті малювали сюжети з улюблених казок, а також улюблених героїв з казок та мультфільмів. Найбільше дітлахам сподобався конкурс “Віртуальна подорож країнами світу”. Завдяки цьому конкурсу присутні дізнались багато про народні казки Англії, Німеччини, Польщі та інших країн, а ще  дітям було цікаво почути про письменників-казкарів з різних країн світу. 

З цікавістю діти переглянули літературу біля тематичної полички “Найкраще дозвілля з книгою”.

Відповідальний за проведення Яковойко Н.Я. 

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top