Природниче асорті “Рослини дивовижної сили”

9 липня 2019 року в бібліотеці-філії №7 (вул. Дністровська, 22) Івано – Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулося природниче асорті “Рослини дивовижної сили”.

Світ рослин – унікальний подарунок природи людству. З давніх-давен людина застосовує для своїх потреб плоди, земні частини рослин, їх корені та кореневища.

До уваги користувачів в читальному залі  бібліотеки бібліотекарі організували книжкову виставку “ Душа природи – душа добра”, на якій представлені енциклопедичні, довідкові видання, науково-популярні статті про різноманітний світ рослин, його значення для життя людини.

Детальніше

Поетична світлиця «Дивосвіт Ігоря Калинця»

Є люди, які за життя стають символом епохи, міста, в якому живуть. Країни. Їхній голос, думка і життєві принципи стають дорожньої картою не одному поколінню. Їхня твердість духу – камінь спотикання для будь –якої влади. А люди їх вважають стовпами нації. Ігорю Мироновичу Калинцю виповнилося 80 років! Однак серце поета таке ж молоде й невтомне, як і раніше.

09.07. 2019 р. о 13:30 в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбувся захід поетична світлиця «Дивосвіт Ігоря Калинця».

Провідний бібліотекар читального залу Надія Каретнікова розповіла присутнім про життя відомого поета і зокрема зауважила: «Ігор Калинець – це явище творчо-екзистенційне, яке переросло в громадянський формат та вибудувалося в парадигмі нашого національного мислення, духу. Це поет, прозаїк, публіцист, громадський діяч та дослідник, який завжди йде шляхом високих критеріїв. Калинець – людина надзвичайна, діяльна. Він намагається не пропустити жодної культурної події. Його боляче ранять акти політичного, мистецького невігластва чи навіть вандалізму. І він відразу дає їм гостру оцінку, чим вельми дратує тих, хто спричинився до їх появи».

Бібліотекар Зоряна Петрик доповнила захід цікавою інформацією про творчий шлях Ігоря Калинця: «Твори Ігоря Калинця вже оцінені на державному рівні – йому присудили премію імені Тараса Шевченка. Упродовж багатьох років Ігор Миронович займається літературним перекладом, пише книги для дітей, але до поезії не береться.

Детальніше

Історичний зріз “Сто років недолі або операція “Захід”

Ми ж мали все: і мову, і віру, і культуру, і звичаї, і землю, і достаток, а через політиків змушені були терпіти і голод, і приниження, і нелюдські поневіряння, і асиміляційні процеси. Ті рани не гояться. Їх ніщо не може загоїти. Не дай, Боже, пережити ще колись щось подібне, що пережили ми, вигнані зі своїх прабатьківських земель.
(письменниця Марія Горбаль)

 


9 липня протягом дня працівники бібліотеки-філії №5 (вул. Галицька,100) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради проводили історичний зріз “Сто років недолі або операція “Захід” з нагоди 75-річчя депортації українців з Лемківщини, Холмщини, Підляшшя, Засяння.

Згідно з «Договором між Польською Республікою та СРСР про обмін ділянками державних кордонів» до Польської Республіки відійшли історико-етнічні українські землі площею близько 19,5 тис. км² (Надсяння, Лемківщина, західна частина Бойківщини, Холмщина, Підляшшя). Нестерпна ситуація постійні залякування, вбивства, грабунки стали причиною «добровільних» виїздів понад 150 тис. лемків з їхніх етнічних земель. Це було надзвичайно жорстоке поводження з цим народом, адже їх не лише відірвали від власних коренів, але й змушували покидати виплекані важкою працею господарства і всі свої матеріальні пожитки в обмін на глиняні хати в бідних селах радянської України.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top