Екофото-дефіле Мар’яни Сурмачевської “Природа – дзеркало душі людини”

“Природа!!! Така незбагненна та досконала,
навчає гармонії, надихає та дивує.

Природа для фотографа –
джерело барв, ідей, нових світлин…”

Мар’яна Сурмачевська

5 червня 2019 року о 16:00, в Всесвітній День охорони навколишнього середовища,  на абонементі ЦБ (вул. К.Данила, 16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулося екофото-дефіле Мар’яни Сурмачевської “Природа – дзеркало душі людини”

Працівники бібліотеки, готуючи даний захід, прагнули звернути увагу користувачів бібліотеки та жителів міста на проблеми екології,  спонукати їх любити природу, постаратися зберегти планету красивою і неповторною, а також створити комфортне бібліотечно-інформаційне середовище для творчого розвитку особистості,  а ще зацікавити бібліотекою, книгою, заохотити до читання через незвичні форми роботи.

Користувачі бібліотеки та всі жителі міста, хто цього дня завітав до бібліотеки із різних причин, мали можливість   переглянути чудові роботи екологічної тематики івано-франківської фотохудожниці, поетки і просто дуже талановитої творчої особистості – Мар’яни Сурмачевської. Представляючи її присутнім, бібліотекар підкреслила, що у фотомисткині своя призма сприймання природи, індивідуальне її бачення, тому і світлини її яскраві та неповторні.  Вона помічає найменші деталі, пильно вдивляється у мерехтливий світ, фіксуючи свою увагу на відчуттях і через фотографії передає нам свій настрій та атмосферу місця, де знаходилася і ми попадаємо на справжнє свято таїнства краси природи, а ще любить доповнювати композицію природи міфічними образами та героями.

Мабуть саме тому,  авторська фотоісторія  Мар’яни Сурмачевської “Останній день землі”, представлена на обласному конкурсі “Доторкнутись до природи серцем”, ініційованого Івано-франківською обласною бібліотекою для юнацтва, відзначена перемогою конкурсної комісії серед 82 творчих робіт, в номінації: 2.3. Конкурс фото  на тему збереження довкілля. Завідувачка відділу обслуговування ЦБ Кирста О.М., вручаючи їй диплом і призи конкурсу, привітала із перемогою та побажала й надалі підтримувати фотохудожницю в її творчості.

Детальніше

Клуб «Люди золотого віку»

5 червня 2019 року в літературному музеї Прикарпаття відбулось відкриття виставки «Дорогою добра і любові» до ювілею Ганни Дорошенко – письменниці, поетеси, педагога, просвітянки. Ганна Степанівна – громадський діяч, прозаїк, педагог, член НСПУ та НСЖУ, заступник голови міського осередку “Просвіти”. Вона частий гість в бібліотеках нашого міста, де неодноразово відбувались презентації її літературних творів.

Бібліотекарі МЦБС є постійними учасниками усіх культурно-мистецьких заходів, які проводить Ганна Дорошенко. З часу створення клубу «Люди золотого віку» в читальному залі міської Центральної бібліотеки розпочалась ще активніша її співпраця з бібліотекою. Ганна Степанівна залучає до проведення просвітянських заходів людей золотого віку, організовує для них безкоштовні перегляди кінофільмів у кінотеатрах нашого міста та вистав в драмтеатрі.

Щоб вшанувати і виявити свою вдячність, на відкриття літературної виставки прийшли бібліотекарі МЦБС на чолі з директором Ганною Медвідь і члени клубу «Люди золотого віку». Захід відбувся в затишній атмосфері. Шанувальники ювелярки подарували їй свої щирі слова вдячності і любові. Виставка триватиме до 25 червня 2019 року.

Детальніше

Репост екологічної інформації “Життя без сміття: пластику – “Ні!”

Тепер, коли ми навчились літати

в повітрі як птахи,

плавати під водою як риби,

нам не вистачає лише одного –

навчитись жити на Землі як люди.

Б. Шоу

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Наш час увійде в історію цивілізації не лише як ера великих досягнень людства, а й, на жаль, як доба глобальної екологічної кризи. Ресурси земної біосфери обмежені, а кількість народонаселення і його матеріальні потреби зростають високими темпами. Водночас, швидко збільшується негативний вплив на природу, забруднюються внутрішні водойми, моря та ліси, вичерпуються мінерально-сировинні та біологічні ресурси. Звідси випливає об’єктивна необхідність докорінно змінити ставлення до природи, до своєї діяльності й переоцінити життєві пріоритети.


05.06.2019 р. о 13:00 працівники читального залу ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради організували та провели для мешканців міста репост екологічної інформації “Життя без сміття: пластику – “Ні!”

“Пластик  це не модно!” – саме з таким гаслом та усмішкою зустрічала перехожих бібліотекар читального залу Зоряна Петрик. Прихильники екологічної акції отримали інформаційні матеріали щодо екологічних проблем планети та активно долучилися до обговорення можливих варіантів їх ліквідації. Люди різного віку обмінювалися інформацією про катастрофічний стан довкілля та одноголосно підтримали ініціативу відмови від пластику. Небайдужість перехожих, а особливо молоді, до сучасних екологічних проблем щиро вразила бібліотекарів ЦБ. Бібліотекар роздавала молодим людям тематичні брошури та буклети, зокрема: “Чому потрібно сортувати сміття”, “Як потрібно сортувати сміття”, “Як можна  заробити на сортуванні Т П В”, “Як економити воду”, “ Це потрібно знати кожному!”.


«Приємно знаходитися у колі молодих людей, які усвідомлюють важливість збереження екології в сучасному світі. Такі акції об’єднують нас і дарують позитивні емоції», – поділився своїми враженнями мешканець міста Андрій Петрович.

«Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу, ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Можна багато говорити про проблеми екології, а можна взяти й почати їх вирішувати. Поступово, хай і маленькими кроками, але щодня. Адже ми люди, поки є природа”, – наголосила на завершення Зоряна Петрик.

Цікавим і змістовним доповненням до заходу стала підготовлена бібліотекарями ЦБ тематична виставка «Збережемо світ, в якому живемо!».

Відповідальна за проведення заходу  бібліотекар читального залу Зоряна Петрик.

Детальніше

Виставка-рекомендація “Літні читання для серця і розуму”

“Коли я була маленькою, мені здавалося,
що літу нема ні кінця ні краю.
Воно тяглося переді мною
як нескінченна пора року.
Тепер уже це швидкоплинна мить”
Лусі Мод Монтгомері

З 1 червня 2019 року у бібліотеці-філії № 3 (вул. Хоткевича, 52а) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради розгорнуто виставку-рекомендацію “Літні читання для серця і розуму” з циклу “Сезонні читання в бібліотеці” в рамках проекту “Літо +”.

Літо  улюблена пора дітей і дорослих. А отже  попереду багато цікавого: подорожі, зустрічі, нові знайомства, багато вільного часу і безліч нових книг. Бібліотекарі підготували для користувачів добірку книжок, які варто прочитати! У спекотні літні дні вони подарують спокій і приємну прохолоду, ніби справжнє морозиво, а в дощові — будуть теплим сонячним промінчиком серед хмар. Короткі історії від Бруно Ферреро та П’єра Лефевра наче написані для спокійного літнього неквапливого читання і спонукають читача поміркувати над власним життям та віднайти у своєму серці мир та гармонію. Не залишить нікого байдужим і «Кульбабове вино» Рея Бредбері. Ця книга – справжня енциклопедія літа. Автор описує дні у неіснуючому містечку Ґрінтаун 1928 року. Веселі пустощі чотирьох безтурботних хлопчаків, кульбабове вино, яке готує дідусь. Воно – як чарівна капсула часу, що вбирає у себе досвід минулих літ, воно – як ностальгія за дитинством, у яке зможе хоча б на мить повернутися кожен.

Детальніше

Поетичний струмок «Поетична екологія Ліни Костенко»

Рідна природа… Мабуть, немає на світі іншої теми, що так хвилювала б людські душі. Людина-дитя природи. Людина просто не може жити без того, щоб поруч не цвіли квіти, не шуміла калина чи верба, не плодоносила яблуня чи груша…

5 червня 2019р. на дитячому відділі бібліотеки-філії №1 (вул. Вовчинецька, 206) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради проведено поетичний струмок «Поетична екологія Ліни Костенко» до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.

Ліна Костенко  поет у найповнішому, справжньому розумінні цього слова. А це означає, що в неї загострене розуміння краси. На поетичному струмочку бібліотекар ознайомила присутніх користувачів із лірикою Ліни Василівни Костенко, в якій звучить гімн красі природи, звучать почуття тривоги за діяльність людини, пересторога і попередження. Вслухаючись у рядки поезії Ліни Костенко ми зачаровуємось співом солов’я, молодими весняними садами. Природа дивує нас своєю неймовірною красою. Ми милуємося цвітінням садів, квітів, зеленню лугів і трав. Радіємо польоту метеликів, співу птахів. Природа допомагає людям зміцнювати їх здоров’я. Любов до природи, турбота про неї робить людину добрішою. Ми отримуємо від природи все: воду, повітря, їжу, одяг. Природу треба любити і берегти. Не можна знищувати дерева, чагарники, кидати в річки і озера сміття, губити тварин. Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу, ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам, тож бережімо її.
Діти декламували вірші Ліни Костенко, та інших улюблених поетів про природу. Присутні з задоволенням переглянули книжкові видання на тему екології.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top