25.03.2019 р. в бібліотеці – філії №14 (вул. Довженка, 12) МЦБС Департаменту культури Івано – Франківської міської ради з метою заохочення дітей до читання провелися поетичні сторінки “Почитай для себе”.
Щоб потрапити у світ сучасної української літератури, дітям пропонували погортати нові книги дитячих авторів. У віршах про дівчаток, хлоп’яток можна впізнати себе або своїх друзів. Обов’язково потрібно розповісти про це близьким людям, оточуючим. А ще читати вірші напам’ять, щоб разом утворити тепле коло спілкування з книгами.
“Хто читає – той багато знає”,- кажуть мудреці. З книгою можна здобути не тільки знання, здійснити небачені мандрівки, а й здобути нових друзів. Гайда знайомитись і подорожувати.
25 березня 2019 року о 12:00працівники абонементу ЦБ (вул. К. Данила, 16) Департаменту культури міської ради, годиною пам’яті вшанували видатну особистість новітньої історії України, незламного борця за її незалежність, Героя України – В’ячеслава Чорновола. Саме 25 березня 1999 року, 20 років назад, за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем загинув В’ячеслав Чорновіл. Це була величезна втрата для України. Лише після його смерті люди збагнули, ким він був для України.
В’ячеслав Чорновіл…Хто ж він для нас?.
Він був борцем і завжди самим собою. Він ніколи не відступав від принципів совісті, честі, обов’язку. Бібліотекар наголосила, що його шанують не лише на Черкащині, де він народися, а й в усій Україні та за її межами, адже він був провідником українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-90-х років, зміг об`єднати зусилля державників і прагнення нації до творення власної держави. Цей видатний політик був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення Незалежності України.
Уже 20 років минуло відтоді, як В`ячеслава Чорновола підступно вбили, організувавши смертельну автокатастрофу .Сама смерть його стала дзвоном на сполох. І здригнулася від розпачу і болю Україна.
Однак він залишився нашим сучасником. З нами він буде завжди у помислах і діях, у щирих молитвах за Незалежну Україну. Він є взірцем жертовного служіння Батьківщині, яке нині виявляється щоденно у вчинках тисяч свідомих українців, які відстоюють наші кордони на Сході держави.
Масовий захід призначений для широкого кола користувачів, відповідальна – бібліотекар 1 категорії Лисенко Л.С.
«У грі розкривається перед дітьми світ, творчі можливості особистості. Без гри немає і не може бути повноцінного дитячого розвитку».(В.Сухомлинський)
25 березня юні читачі бібліотеки-філії №5 (вул. Галицька,100) МЦБС Департаменту культури Івано – Франківської міської ради відвідали журнально-ігровий салон “Подружись з “Смайликом” і “Кулею”, пройдись “Стежкою”, тоді “Вигадуй! Думай! Грай” який протягом дня організували працівники бібліотеки в рамках тижня дитячого та юнацького читання. Журнальні ігри, головоломки, лабіринти, ребуси допомагають дітям розкрити свій творчий потенціал, вони із цікавістю розгадують веселі задачки та міркувалки, грають у настільні ігри. Тому разом із журналом “Крилаті” діти мандрували рубриками “вчимося граючись”, “будь кмітливим” та “забавлянки для Богданки”. Разом із “Кулею” зробили зарядку для розуму завдяки географічним ребусам, веселим задачкам, казковим завданнячкам, головоштурму. Автори журналу “Смайлик” на його сторінках запропонували маленьким розумникам лабіринти, шифрограми, головоломки, міркувалки, а журналу “ВДГ” малювалки та розмальовки.
Діти веселилися досхочу грали у настільні ігри, шахи, дівчатка практикувалися у виготовленні весняних квітів, а хлопці “по-модному” заплітали шнурівки до взуття (творча сторінка журналу “Куля”). Всі ці розваги бібліотекарі проводили за матеріалами цікавих українських журналів, адже сучасна книгозбірня пропонує не тільки знання, а й корисні веселощі.
Відповідальна за проведення заходу: Козак-Дидич М.В.
24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я по всьому світу відзначають день боротьби з туберкульозом. Метою Всесвітнього дня є проінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.
До дня Всесвітньої боротьби із захворюванням на туберкульоз в бібліотеці – філії №8 (вул. Блавацького,1) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради 23 березня 2019 року відбулась експрес – інформація «Туберкульоз – найбезпечніше інфекційне захворювання» для широкого кола читачів.
Розповідь бібліотекаря супроводжувалася переглядом науково – популярних відеороликів: «Туберкульоз: історія, форми та розповсюдження, Три історії про туберкульоз». Бібліотекар наголосила – поінформованість набагато краща, ніж здогадка. Принаймні можна сказати, що Ви станете обережнішими, оскільки вже знаєте, як можна заразитися цією хворобою, знаєте ознаки хвороби.
Пам’ятайте! Наше здоров’я – в наших руках – саме такого висновку дійшли всі присутні.
Всесвітній день води, дата якого припадає на 22 березня, святкує вся планета. На думку організаторів, головне завдання цього дня – нагадати кожному жителю планети про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі. Без наявності водних ресурсів на нашій планеті не зародилось б життя.
22 березня 2019 року в бібліотеці – філії №8 ( вул. Блавацького,1) МЦБС Департаменту культури Івано – Франківської міської ради відбувся еко – квест «Вода – стихія і надія. Вода – життя» для учнів 5 – го класу ЗШ№6.
Бібліотекар розповіла учням цікаві факти про воду. Поділились враженнями про нашу річку, залишене сміття, викинуті пляшки у водойму… Висновок зробили всі: так поводитись не можна, потрібно оберігати і любити квітучу землю. Потім учні взяли участь у еко-квесті. Вони з великим ентузіазмом та захопленням відповідали на питання. На завершення діти мали змогу переглянути навчальне відео» Відео – монолог краплини води». Також була оформлена ілюстративна викладка «Вода – це життя».
Вода – це життя. Тож бережіть чисті криниці, очищуйте замулені джерела, саджайте поряд калину та вербу.
Економте воду, бережіть її!. Бо то – наше життя.