28 лютого 2019 року у бібліотеці-філії №3 (вул. Хоткевича, 52а) І МЦБС Департаменту культури вано-Франківської міської ради на засіданні клубу “Свічадо” відбулася літературна кав’ярня “Книги з ароматом кави”. За вікном – майже весна, і у бібліотеці – тепло і затишно, повітря насичене вишуканими ароматами кави та мелодіями пісень про неї. Вже більше 1000 років, 60% населення планети починає свій день з горнятка кави. Тому кава – другий за кількістю вживання напій після води. Про давні традиції вживання цього напою, висловлювання відомих людей, секрети приготування кави, захопливі легенди, цікаві історії почули відвідувачі літературної кав’ярні.
27 лютого 2019 року з 14:00 по 17:00 в актовій залі Івано-Франківської дитячої музичної школи №2 ім. В. Барвінського , за організазії Департаменту культури міської ради, відбувся міський огляд-конкурс читців, присвячений 205-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Юні поціновувачі поезії Кобзаря мали можливість представити свої вміння. У виконанні юних талантів звучали найкращі твори Т. Шевченка, улюблені вірші сучасних авторів, а також авторська поезія.
Працівники відділу обслуговування ЦБ (абонементу ЦБ, вул. К.Данила, 16 та читального залу ЦБ, вул.Пилипа Орлика,5) Департаменту культури міської ради долучилися до організації та проведення огляд-конкурсу, підготувавши десант Шевченкової книги (виїзна книжкова виставка) “Вічність нашої мови в Шевченковім слові”, а також читця для виступу на конкурсі – учасницю ММО “Арт-АКТив”, студентку 1-го курсу медичного університету, Пасічник Олю, яка порадувала присутніх чудовим читанням творів :
Т.Г. Шевченко ”Тополя”;
Марія Скочеліс “Мама” (твір сучасного автора);
Ліна Костенко “Крила”(твір на вибір).
Якби не оцінило виступ Олі шановне жюрі, аплодисменти присутніх в залі, після її виступу, були вельми красномовними, тож ми щиро дякуємо нашій представниці на конкурсі, а Департамент культури міської ради відзначив її подякою за участь в заході.
Учасники та гості конкурсу мали можливість доторкнутися до невмирущого Шевченкового слова, переглядаючи збірки його творів, альбоми, альманахи, присвячені Кобзареві. Виставка надала конкуру естетичного забарвлення, адже вона гармонійно доповнила живе поетичне звучання “Кобзаря” і настільки зацікавила учасників конкурсу, що вони організували біля неї невеличку фотосесію.
Відповідальна за проведення заходу Кирста О. М. професійно представляла книги виставки присутнім.
28 лютого в останній день зими в читальному залі Івано-Франківської центральної міської бібліотеки було по-весняному тепло – там сьогодні відбулася зустріч з івано-франківським письменником Артуром Сіренком.
Зустріч була сповнена особливого магнетизму філігранного образного слова, глибинного метафоричного змісту та ще якогось невіданого таємничого присмаку, який завжди знаходить своє відздеркалення в поезії. Увазі присутніх письменник презентував свій творчий доробок, а це чотири книги, крайня з яких, “Петрогліфи”, побачила світ нещодавно. Не оминули увагою й видання дворічної давнини “Книгу руїн”, в якій автор передав свої відчуття війни, що триває зараз в нашій країні. Адже Артур Сіренко був безпосереднім її учасником, а отже закономірно, що після цього на світ мала з’явитися книга. Познайомитися з творчістю письменника прийшли студенти івано-франківських вузів, друзі, колеги на педагогічній ниві (Артур Сіренко – педагог, доцент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника), колеги по перу, а також бібліотекарі Централізованої бібліотечної системи. Кожен цю зустріч пережив по-своєму, взявши для себе те, що проймає і зачіпає до глибин саме його.
Налаштуватись на сприйняття творів Артура Сіренка допомогла музикант, викладач Музичного училища, знана в Івано-Франківську скрипалька Любов Литвинчук. Музичні твори у її виконанні стали смачною родзинкою зустрічі. Зауважимо, що зустріч з Артуром Сіренком зініціювали працівники Методичного кабінету спільно з любительським клубом Центрального Народного дому “Цікаві зустрічі”, а Департамент культури та дирекція бібліотеки радо підтримали таку ідею.