Ювілейна посвята “Велетень духу і лицар свободи”

14 травня 2021 року працівники бібліотеки-філії 3 (вул. Хоткевича, 52а) Івано-Франківської  МЦБС Департаменту культури міської ради до 150-річчя з дня народження Василя Стефаника –  талановитого письменника-новеліста, громадського діяча та політика провели ювілейну посвяту “Велетень духу і лицар свободи”.

Василь Семенович Стефаник відомий майстер експресіоністичної новели, у своїх творах письменник висвітлював проблеми селян Галичини кінця ХІХ початку ХХ століття. Творча спадщина письменника має велике пізнавальне, ідейно-естетичне й історико-літературне значення. Він був новатором у літературі, творцем і неперевершеним майстром дуже стислої, драматичної за змістом і глибоко ліричної за звучанням соціально-психологічної новели. Стефаник започаткував в українській літературі експресіонізм, цей стиль передбачає зображення внутрішнього через зовнішнє, зацікавлення глибинними психологічними процесами. Черпаючи тематичний матеріал з добре знаного йому села, Стефаник не бачив суті своєї творчості в описах селянського побуту чи порушенні соціальних питань. Для нього головним в показі «мужицької розпуки» були не побутові й не політичні, а універсальні аспекти людського життя.

Василь Стефаник відомий передусім своєю літературною спадщиною, проте він також присвятив багато років громадсько-політичній діяльності, був обраний селянами до Австрійському парламенту, де відстоював їхні інтереси протягом 10 років. Крім цього письменник очолював делегацію ЗУНР, відправлену до Києва у січні 1919 року для підписання Акту Злуки українських земель у єдину соборну державу.

Працівники бібліотеки-філії №3 підготували виставку присвячену 150-річчю Василя Стефаника, на якій представлені збірки його творів з різних періодів творчості, літературознавчі праці, а також художня література про життя і творчість письменника:

  • Бабій В. Заборонене кохання/ В. Бабій. – Богородчани, 1994. – 81 с.
  • Бабій В. Покутський трисвіт/ В. Бабій. – Івано-Франківськ, 2010. – 206 с.
  • Горак Р. Кров на чорній ріллі: есе-біографія Василя Стефаника/ Р. Горак. – К.: Академія, 2010. – 608 с.
  • Піхманець Р. Із покутської книги буття. Засади творчого мислення Василя Стефаника, Марка Черемшини, Леся Мартовича: монографія/ Р. Піхманець. – К.:Темпора, 2012. – 580 с.
  • Процюк С. Троянда ритуального болю: роман про Василя Стефаника/ С. Процюк. – К.: Академія, 2010. – 184 с.

Відповідальна за проведення Сайко А. А., Лучак Е. І.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top