Шевченкові читання “Єднаєм душі словом Кобзаря”

Доля не шкодувала йому страждань,
але й не пожаліла втіх,
що били із здорового джерела життя.
Найкращий і найцінніший скарб
доля дала йому лише по смерті –
невмирущу славу і всерозквітаючу радість,
яку в мільйонів людських сердець
все наново збуджуватимуть його твори.
Іван Франко

9 березня, в день народження Тараса Григоровича Шевченка, великого українського і світового поета, художника, нашого національного генія в бібліотеці-філії №6 (вул. Вовчинецька, 188) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулись Шевченкові читання «Єднаєм душі словом Кобзаря».

Ім’я Великого Кобзаря для українського народу є уособленням непереборної волі, сили духу, пророчого таланту. Кожне покоління знаходить для себе близьке і зрозуміле в творах Шевченка. Поезія Кобзаря – це поезія вічних питань, пошуку істини, болю і страждань, боротьби, віри і волі…

Протягом дня в бібліотеці звучало Шевченківське слово. Під час читань шанувальники його творчості декламували улюблені твори Тараса Григоровича Шевченка .
З книг, представлених на книжковій виставці «Струни Кобзаревого серця» відвідувачі познайомились з життєвим та творчим шляхом поета, його спадщиною. Саме з «Кобзаря» юні читці декламували твори Шевченка: «Реве та стогне Дніпр широкий», «Сонце заходить, гори чорніють», «Садок вишневий коло хати», «Заповіт», «Сон» , «Тече вода з-під явора» і інші. Живе слово Кобзаря – найкращий пам’ятник поетові від сучасних поколінь. Цікавим доповненням до поезій стало звучання музичних творів на слова Тараса Шевченка.

Поезія Кобзаря – це поезія вічних питань, поезія пошуку істини. Це поезія болю і страждань, поезія людських почувань, поезія боротьби, віри і волі… I все це віддзеркалилось у Слові поета.

 Відповідальна Подолецька Г.І.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top