Фото-флешмоб “Українська хустка: відроджуємо, шануємо, популяризуємо”

Сьогодні, 7 грудня, Всесвітній День української хустки💛💙
Це свято з’явилось на Вінничині, щоб привернути увагу до наших незрівнянних, колоритних, сповнених квітучих барв традицій☺️
📚На Абонементі ЦБ Івано-Франківської МЦБС відбувся фото-флешмоб “Українська хустка: відроджуємо, шануємо, популяризуємо”.
Особливою гостею заходу стала поетеса, авторка збірки “Мій янгол з очима блакитної сталі” Марія Мудра. Саме вона створила поезію-оду жіночій красі, незламному духу, цвітінню попри все. Бо ж ✒️навіть мороз і хурделиця, серед найлютіших зимових днів, малюють на шибках діамантово-ніжні квіти. Пропонуємо вам загорнутись у хустину й поринути у інший вимір, зітканий з художніх порівнянь, який належить перу Марії Мудрої:
***
А ти рости, усупереч вітрам,
усупереч ненависті і грозам,
рости на зло запеклим ворогам,
на радість солов’ям і верболозам.
А ти цвіти, хай буде білим цвіт,
на тлі червоно-чорного заходу,
бо так, як ти, цвісти б ніхто не зміг,
ніхто не змінить твою горду вроду.
А ти люби, як вмієш тільки ти,
і хай навколо вогняні заграви…
Нехай підуть усі, хто мав піти,
А ти люби шалено і яскраво.
А ти живи…хай дихає долонь
Теплом, налитим в келих звечорілий,
А ти палай, прошу, не охолонь,
Палай як можеш, з усієї сили…

📖Невід’ємною частиною бібліотечної фотозони під назвою “Українська хустка – оберіг, що символізує любов та свободу” є, звісно ж, книги. Серед них – справжнісінька шкатулка, видання на перетині етнографії та літератури, “Звичаї нашого народу. Етнографічний нарис. II” Олекси Вопопая. Пропонуємо до вашої уваги пізнавальний уривок:
✒️ “Колись хустки в Україні вишивалися шовком, сріблом та золотом. Якщо вишивали шовком, то найбільше вживали червоних, синіх, зелених, жовтих та рожевих ниток. Зрідка траплявся і чорний колір. Сині нитки окремо ніколи не вживалися, тільки в поєднанні з червоними.
Орнамент на хустках був колись переважно геометричний, а починаючи з XVIII століття, навпаки: для хусток, як і для рушників, увійшов у моду рослинний орнамент – стилізовані квіти рожі, васильків, гвоздиків. Дуже рідко на старих українських хустках можна зустріти зображення птахів: півників, голубів…
Вишиті візерунки, як колись так і тепер, розташовуються на хустках по чотирьох кутах та посередині. Інколи по кутах розміщуються головні фігури, а по всьому полі хустки, у гарних комбінаціях, розкидаються дрібніші деталі орнаменту”.
📚Бібліотекарки Абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС вітають вас із цим днем. Бажаємо відчувати силу у своєму корінні, нести у світ цикорієву ніжність, тороки зоряних відблисків і люрексову нитку мерехтливої паморозі!
Відповідальні за підготовку і проведення Нємцева Т.І, Кирста О.М
📖Естетичну фотозону підготувала завідувачка відділом обслуговування ЦМБ – Ольга Михайлівна Кирста.
✒️Інформацію, з теплом до рідного, написала бібліотекарка Тетяна Нємцева.
Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top