9 Листопада 2020
“Формули етикету”
Тож усе, чого тільки бажаєте,
Щоб чинили вам люди,
Те саме чиніть їм і ви.
Євангеліє від Матвія 7:12
Сам Бог навчав своїх учнів гарним манерам
9 листопада в бібліотеці-філії №1 по роботі з дітьми (вул. Мазепи, 11 А) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської була оформлена тематична поличка “Формули етикету”.
Усім відомо що Англію і Францію часто називають “класичними країнами етикету”. Однак назвати їх батьківщиною етикету ніяк не можна, тому що ще в 15 ст. у них відзначалися поклоніння грубій силі, неуцтво…. Звичаї в Німеччині й інших європейських країнах були не кращими. На їх тлі вигравала лише Італія. Облагороджування звичаїв в італійському суспільстві почалося в 14 ст. У цей період люди переходили від феодальних звичаїв до духу нового часу і цей перехід почався в Італії раніше, ніж в інших країнах.
Якщо порівнювати Італію 15 ст. з іншими народами європейських країн, то відразу ж приверне увагу вищий ступінь освіченості, прагнення до знань, витонченості, уміння прикрасити й урізноманітнити своє життя.
Сучасний етикет успадкував звичаї практично всіх народів і країн світу від сивої давнини до сьогодення.
Етикет – дуже велика й важлива частина загальнолюдської культури, моральності, моралі, вироблених усіма народами протягом багатьох століть життя.
Етикет змінюється з часом. Тому те, що було обов’язковим 100 років тому, сьогодні буде здаватися як мінімум дивним. Норми і правила етикету “підлаштовуються” під кожну епоху.
Більшість людей нехтує правилами етикету, однак знати їх і користуватися ними повинен кожен, хто поважає себе.
Правила етикету досить прості – це культура мовлення, ввічливість, акуратний зовнішній вигляд та контроль власних емоцій.
В нашій бібліотеці є багато книг з етикету. Особливою популярністю користуються книги: Марії Хаткіної “Веселі уроки кота Етикета” та книга Сімпсон – Джілс Кендес “Етикет справжньої леді”.З них можна дізнатися: як поводитися в школі, на вулиці, в театрі, про поведінку за столом, яким ножем і виделкою їсти… Це буде цікаво не тільки читачам – дітям, але і їхнім батькам.
Іспанський письменник Мігель Сервантес наголошував: “Ніщо не коштує так дешево і не ціниться так дорого, як ввічливість”.
Тож давайте будемо завжди пам’ятати правила етикету і в різних життєвих ситуаціях будемо ввічливими, толерантними і вихованими.
Відповідальна Яковойко Н.Я.