25 Липня 2017
“Татуювання: мода чи безглуздя?” Міні – дискусія та обговорення однойменної статті журналу “Позакласний час”на абонементі ЦБ
25 липня 2017 року о 15:30 на абонементі відділу обслуговування ЦБ (вул. К.Данила, 16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулась міні-дискусія та обговорення статті “Татуювання: мода чи безглуздя ?”.
Татуювання!!! Татуювання??? Татуювання… Бібліотекар підкреслила, що сьогодні практично неможливо, пройшовши вулицями міста, не зустріти людину з татуюванням. Усе більше людей прагне до самовираження, залишаючи на своєму тілі якийсь знак. Зараз стало дуже модним робити татуювання. Особливо ця практика набула поширення серед молоді, яка вважає, що зробивши тату вони виглядають “круто” і ексклюзивно. Що це – вид мистецтва чи, може, безглузде псування власного тіла та психіки? Одні вважають, що наносячи малюнок на тіло, знаходиш незмінного захисника, отримуєш оберіг, який не знімається. Інші ж заперечують, мовляв, “поганим “ татуюванням можна й шрамів собі заробити, й невиліковну хворобу занести. Де тут міф, де реальність? Розібратись у цьому і спробували працівники абонементу ЦБ в ході проведення міні дискусії та обговорення статті.
Бібліотекар розповіла про історію виникнення тату, значення малюнків, які наносять на тіло, познайомила молодих користувачів бібліотеки із небезпеками для здоров’я, які можуть виникнути під час або після нанесення тату. Також при обговоренні статті зверталась увага на те, що татуювання – не просто симпатична прикраса, це те що залишається на все життя і що вивести її, практично, неможливо. Тому перед тим, як піти на цей відповідальний крок, потрібно добре подумати, це повинно бути свідомо. Тож, що б вас не заманило у майстерні татуювання: бажання виділитися і проявити свою індивідуальність; пристрасть до прикрашення тіла; віра у різні повір’я, прикмети, що “гарна” табу може змінити долю, чи будь яка інша причина, перш за все, як говорить давнє прислів’я :”Сім раз відмірте-один раз відріжте”. Багато людей в похилому віці дуже шкодують про те, що зробили в молодості, але повернути назад уже нічого не можна. Саме тому, на сьогодні, все більше людей надають перевагу іншим, більш безпечним видам татуювання, таким як біотату, малюнки хною, кришталеве татуювання, тощо, адже розуміють, що це на все життя.
Захід проведено для юнацтва. Відповідальна-Кирста О.М.