“Сім чудес України”

  “Пам’ятки архітектури – це найкращі

                                              дипломати України  у світі”

(Княжицький).

    З нагоди Дня пам’яток історії та культури, що відзначають щорічно 18 квітня, у бібліотеці-філії №13 (с. Хриплин, вул. Берегова 4в) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської відбувся захід “Сім чудес України”.

За допомогою відео та розповіді бібліотекаря, користувачі матимуть змогу здійснити віртуальну мандрівку до найвідоміших  історико-архітектурних пам’яток України, що були визнані всеукраїнським конкурсом “Сім чудес України” в 2007 році.

  1.”Квітка на камені: Національний історико-архітектурний заповідник “Кам’янець”(м. Кам’янець-Подільський Хмельницька обл.) Тут знаходиться 175 пам’яток архітектури з яких значна частина – це пам’ятки національного значення.

  2.”Обитель Святого Духа на березі Дніпра: Києво-Печерська Лавра (м. Київ). Одна з найбільших православних святинь України, визначна пам’ятка історії та архітектури, заснована ще в 11 ст. ,занесена до Світової спадщини ЮНЕСКО.

  3.”Рукотворна перлина України: національний дендрологічний парк “Софіївка”(м.Умань Черкаська обл.) Це чудова пам’ятка садово-паркового мистецтва створена у 17 ст. магнатом Потоцьким.

  4.”Свята Софія – духовний паладіум України.”  Цей християнський собор, який знаходиться у центрі Києва, є не лише пам’яткою архітектури 11 ст., а й прикладом монументального живопису.

  5.”Українська Троя: Херсонес Таврійський” (Крим, у межах Севастополя) Давнє місто-держава був заснований вихідцями із Греції. Його розвали ще пам’ятають рабовласницькі часи.

  6.”Острів Слави: Хортиця” (м.Запоріжжя) Національний заповідник і найбільший острів на Дніпрі.Тут відбувалися важливі історичні події ще до козацьких часів, існували городища скіфських часів, слов’янські поселення.

  7.”Цитадель на Дністрі: Державний історико-архітектурний заповідник  Хотинська фортеця”(м.Хотин Чернівецька обл.) Фортеця бере свій початок ще від Київської Русі, вона зазнала панування руських та московських князів, а також Османської імперії.

  Це тільки маленька частина нашої культурної спадщини, а для того щоб зберегти національну гідність, необхідно знати і пам’ятати власну історію, зберегти ті пам’ятки культури, архітектури, мистецтва, що нагадують про неї.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top