17 Грудня 2020
“Різдвяні янголята”
До маленького хлоп’ятка завітали ангелятка.
На вікні намалювали чарівні казкові мальви.
Синя квітка розквітає – в хаті скрипочка лунає.
Жовта квітка розквітає – в хаті казочка витає.
Біла квітка розквітає – хтось молитву промовляє.
Филипчук Зенко “День Ангела”
17 грудня 2020 року працівники бібліотеки-філії №3 (вул. Хоткевича, 52 а) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували ідеї декору “Різдвяні янголята”
У різдвяні дні в серці кожної людини утверджується віра в те, що Господь піклується про людей і в найважчі часи дарує надію на порятунок та перемогу добра. У кожного з нас є свій Ангел-охоронець, який підтримує, захищає, супроводжує нас у повсякденному житті та прокладає нам шлях до неба. Ангел – це великий дар, який підніс нам Бог на знак Своєї любові і турботи про кожного з нас. «Незрима присутність цих благословенних духів, – говорив Бенедикт XVI, – є великою підмогою і розрадою: вони ходять поруч з нами і зберігають нас за будь-яких обставин, захищають від небезпек, і до них ми можемо звертатися в будь-який час».
Ангели – символ чистоти, захист від злих чар, охоронці сім’ї. Янголята є символами світлого свята Різдва Христового. Євангеліє розповідає нам, що ангел приніс Діві Марії благу звістку про те, що у неї народиться син, якому судилося стати Рятівником людства. Коли в печері в Вифлеємі народився Ісус, ангели повідомили про цю чудову подію пастухам, які перебували неподалік. Здавна в Україні до Різдва фігурки янголів вирізали з паперу та клеїли їх на шибки або кріпили за ниточку до сволока, прикрашали ними ялинку і дарували своїм близьким. Такі оздоби створювали живе оточення, коливаючись від найменшого руху повітря, чим створювали неймовірну атмосферу чарівності, легкості та казковості.
А ми пропонуємо виготовити ангеликів-захисників своїми руками, щоб вони оберігали вас своїми ніжними крильцями від зла і темряви впродовж усього року. Навіть діти знають, що різдвяний ангел своїми руками – це не просто виріб, а справжній оберіг, який варто подарувати своїм друзям і рідним. Ангел своїми руками – невичерпне джерело натхнення. Виготовити його самостійно вам допоможуть кілька простих ідей, які ми пропонуємо і в будь-якому випадку у вас напевно вийде відмінний результат. Ангелика можна зробити з будь-якого матеріалу: паперу, тканини, намистин, ниток, солодощів, навіть з шишок. Один з найпростіших варіантів – виготовити ангела з паперу та картону. Можна, наприклад, вирізати фігурки ангелів із щільного паперу за шаблоном і на ниточках розвісити по кімнаті. Такі різдвяні прикраси для будинку будуть виглядати дуже легко і невагомо, ніби нагадуючи про те, що ангели – це небесні створіння. Різдвяний янгол – важливий персонаж кожної святкової історії та відмінна прикраса в новорічний час. Янгол символізує тепло і доброту, з якою сім’я повинна зустріти Новий рік та Різдвяні свята. Звичай прикрашати домівку прийшов до нас від християн, які таким способом святкували день, коли Христос прийшов на землю. Його зображенням за традицією прикрашають листівки, ялинкові іграшки, вертепи, вікна або підв’язують до люстри окремі фігурки янголів. Різдвяні янголи завжди в довгих ризах, але можуть бути різними за формою і кольором та зроблені з різноманітних матеріалів.
А тепер уявіть, яку магічну силу має янгол, зроблений власноруч. Таке янголятко стане не тільки оберегом вашої оселі, але й незабутнім подарунком для тих, кого ви щиро любите. Тож не втрачайте можливості потішити себе та своїх найрідніших ідеальним дарунком, зробленим з любов’ю!
Відповідальна за проведення Даниляк Т. В.