4 Березня 2025
Онлайн-презентація юридичної літератури «Юридична література – шлях до правової обізнаності»
Усі сфери нашого життя тим чи іншим чином пов’язані з вирішенням правових питань, тому важливість юридичної літератури важко переоцінити. Юридична література для старшокласників – це додаткові знання до уроків правознавства і громадянської освіти, для студентів – необхідні матеріали при підготовці до занять та іспитів, для практикуючих юристів – найновіші знання, які допомагають в роботі, для кожного з нас – це насамперед самоосвіта й саморозвиток. Усім, хто прагне захистити свої права й інтереси і лишатися в епіцентрі юридичних новин, потрібен доступ до актуальної правничої літератури. Таку можливість мають користувачі читального залу ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5). На книжкових полицях з юридичною літературою представлено широкий спектр видань на будь-яку тематику: підручники, посібники, монографії, коментарі законодавства, юридичні довідники та словники. Бібліотекарі розуміють важливість юридичної літератури, тому намагаються поповнювати книжковий фонд новими юридичними надбаннями.
Керівник правого клубу «Діалог» В. Часник підготувала онлайн-презентацію юридичної літератури з нових надходжень «Юридична література – шлях до правової обізнаності», з якою ознайомила учасників правового клубу та користувачів бібліотеки. Презентація відбувалась 4 березня 2025 р. о 12.00 год. в приміщенні читального залу ЦБ. Форма віртуальної виставки обрана не випадково, адже вона охоплює значно більшу частину аудиторії і її можна переглядати дистанційно, не відвідуючи бібліотеку, що сьогодні дуже важливо, адже в навчальних закладах м. Івано-Франківська діють карантинні обмеження і дистанційна форма навчання. Також в бібліотеці було розгорнуто традиційну книжкову виставку з однойменною назвою. Активні учасники клубу мали можливість не тільки переглянути презентацію, а й ознайомитися з новою юридичною літературою і отримати відповіді на питання, які їх цікавили.
Конституція України. Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 2023 рік (відповідає офіційному текстові). – К. : Професіонал, 2023.
Гирич І. Б. Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності / І. Б. Гирич. – К. : Кліо, 2023. – 416 с.
Горбулін В. Російська війна проти України. Як нарешті розірвати чотирьохсотрічне замкнене коло / В. Горбулін, В. Бадрак. – К. : Брайт Букс, 2024. – 302 с.
Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 89 / Ін-т держави і права імені В. М. Корецького НАН України. – К. : Вид-во «Юридична думка», 2021. – 332 с.
Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 92 / Ін-т держави і права імені В. М. Корецького НАН України. – К. : Вид-во «Юридична думка», 2022. – 290 с.
Кампо В. Конституція і становлення конституційної демократії в Україні (2014-2018 рр.) / В. Кампо. – К. : Гамазин, 2019. – 172 с.
Курінний О. В. Імплентація права на політичне самовизначення до сучасної правової системи України (ХХ – початок ХХІ ст.) / О. В. Курінний. – К. : Києво-Могилянська академія, 2020. – 204 с.
Мюррей В. Війна, яку було необхідно виграти. Друга світова: стратегії, битви, рішення / В. Мюррей, Е. Р. Міллет; пер. з англ. О. Буценка. – К. : Дух і Літера, 2023. – 656 с.
Соколов С. Історія в моментах. Україна/московія / С. Соколов. – К. : В. Л. Зеленський, 2023. – 260 с.
Сухонос В. В. Теорія держави і права : підручник / В. В. Сухонос. – Суми : Університетська книга, 2019. – 544 с.
Запрошуємо до перегляду!
Презентацію, бібліотечну виставку й інформацію підготувала бібліотекар читального залу ЦБ Валентина Часник.