14 Лютого 2022
“Неймовірні історії кохання: книжкова добірка до Дня закоханих”
14.02.2022 року працівники бібліотеки-філії №3 (вул. Хоткевича, 52а) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради разом із читачами впродовж дня оглядали літературу на тему кохання та підбирали тематичні книги. А бібліотекарка Мар’яна Озарко підготувала книжкову виставку і тематичну відеопрезентацію, яку ви можете переглянути на нашому Youtube каналі за посиланням:
Хто як відзначає це романтичне свято, а бібліотекарі, як завжди, з книгою. Адже кохання споконвіків було рушійною силою для творців, в тому числі для письменників. Важко уявити скільки б літературних шедеврів ми не отримали, якби не це всеохопне почуття, хоча й не завжди щасливе. Любовна сюжетна лінія тримає в напрузі і примушує серця читачів битися частіше і сильніше. Високі, чисті, вічні почуття, майстерно описані в літературному творі, спонукають нас духовно зростати, вивищуватись над буденністю, аби мати змогу самим пережити щось подібне. Кохання, як у книжках. Хто ж не мріяв про таке хоч раз? Тому пропонуємо багато читати, щоб врешті знайти ту зворушливу любовну історію, на яку відгукнеться ваша читацька душа.
“Великий Гетсбі” Френсіса Скотта Фіцджеральда
Один з найяскравіших творів американської літератури. Фоном для драматичних подій роману служить економічний бум повоєнної Америки ХХ років. Заради кохання людина здатна докорінно змінити власне життя і навіть поступитися моральними принципами. Проте взаємне почуття може виявитися ілюзією, а вірність і цілеспрямованість – марними. Життя, на жаль, не казка зі щасливим кінцем.
З гумором про серйозне. Проблема подружньої зради у романі Марії Ткачівської “Я і мій Дон Жуан”. Легка, динамічна книга вчить простіше ставитися до життя, трохи іронізувати над собою і вирішувати проблеми із посмішкою. Родзинкою твору є рідний Франківськ та його культові локації, адже дія роману розгортається саме у цьому місті.
Драма-феєрія “Лісова пісня” Лесі Українки занурює нас у чарівну природу Волині, де серед прадавніх лісів зароджується кохання сопілкаря Лукаша та красуні Мавки. Чи справді чистого почуття достатньо для того, щоб жити “довго і щасливо”? Чи розквітне кохання на перетині двох світів, чи розіб’ється об побут та нерозуміння? Віршована п’єса, яка стала першим прообразом фентезі в українській літературі, дає нам надію на торжество всеперемагаючої любові.
Світла, поетична, взаємна історія кохання і міцної дружби в романі Еріха Марії Ремарка “Три товариші”. Спостерігаючи за її розвитком, ви отримаєте справжню естетичну насолоду. Щира і природна, позбавлена манірності та гри, любов виводить героя Робі і героїню Пат зі стану душевного заціпеніння. Кохання і дружба тісно сплітаються, утворюючи якір порятунку для людей «втраченого покоління», допомагають їм впоратись з життєвими негараздами і не розгубити людяності.
Можна по-різному ставитися до цього свята, дарувати квіти і валентинки, або ж цілковито ігнорувати. Безперечно, це вибір кожного. Щодо нас, бібліотекарів, то нам важливе кожне свято, яке спонукає читати про любов чи інші важливі речі. 14 лютого мине, а книжки про любов не зникнуть із фондів нашої бібліотеки.
Тому не вагайтеся, приходьте до бібліотеки, і ми підберемо щось цікаве для вас!
Відповідальні: Якимечко В. А., Озарко М. М.