1 Листопада 2018
Методичний сигнал-інформація до 100-річчя Акту злуки УНР та ЗУНР в бібліотеках МЦБС
День соборності України – дуже важливе свято, який є річницею відразу двох важливих подій в історії нашої країни: перше проголошення незалежності України і День соборності.
День соборності відзначається в честь проголошення возз’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Саме тоді вперше Українська Народна Республіка була проголошена незалежною. Сталося це на Софіївській площі, де і підняли герб, який служив головним символом країни.
Ось тільки історики кажуть, що насправді, це возз’єднанням назвати досить складно, адже через кілька місяців ЗУНР вже не існувало, а УНР припинила існування через рік. Тоді землі були поділені між Росією та Польщею.
22 січня 1918 р. вперше в XX столітті була проголошена Українська незалежність. 24 серпня 1991 р. відбулося її відновлення. Саме завдяки Українській революції 1917-1921 років наш народ вперше в ХХ столітті створив незалежну національну державу, мобілізувавши національні сили.
Однією з головних традицій Дня соборності України прийнято вважати створення живого ланцюга, який символізує єднання народу. Вперше це зробили в 1990 році. Тоді в акції взяло понад півмільйона людей, які взявшись за руки, зуміли зв’язати Київ, Львів та Івано-Франківськ.
Для широкого читацького загалу радимо організувати в бібліотеках книжкові виставки, тематичні полички, провести історичний репортаж, годину державності, історичний екскурс, ретропогляд, відео-екскурс та ін.
Назви:
- Величний день злуки
- Соборна Мати-Україна — одна на всіх, як оберіг
- Від Синього Дону до сивих Карпат одна нероздільна родина
- І обнялися береги одного вічного народу
- Соборність рідної землі — основа нації й держави
- Ідея соборності українських земель: історія і сьогодення
- Виборена самостійність та соборність України
- Злука ЗУНР і УНР: уроки для сучасності
- Злука: історичний урок єднання
- Соборність України: шлях до волі
- Соборність українського духу навічно в серці та помислах
- Майбутня доля завжди мислилась соборно
- Національна єдність — запорука державності України
Матеріал підготувала Гуменяк С., провідний методист ЦБ