27 Січня 2025
Майстер-клас “Морські велетні моржі”
25 січня 2025 року бібліотекарі бібліотеки-філії №3 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради вчергове запросили наших креативних користувачів на майстер-клас із виготовлення сувенірних паперових моржів.
Підводний світ – це справжнє диво природи з безліччю таємниць. Він одночасно привабливий і небезпечний, химерний та різноманітний. Його дивовижні мешканці – морські ссавці відіграють важливу роль у підтримці здоров’я та стійкості морських екосистем. Глобальне потепління та зміна клімату дуже впливають на ці екосистеми, викликаючи непередбачувані зміни у поведінці та чисельності морських жителів.
Приміром, моржі вважаються видом, що перебуває під загрозою зникнення: вони мають низький рівень відтворення, а природні місця їхнього мешкання часто забруднюються нафтою і хімікатами.
Щоб ближче познайомити читачів із життям незвичайних жителів океану моржів, та й просто трохи розважитися з нашими любими читачами, ми й організували цей майстер-клас. Бібліотекарка-майстриня розповіла цікаві факти про морських велетнів із химерною зовнішністю, представила добірку науково-популярної літератури про підводний світ, а також навчила усіх присутніх створити з цупкого картонного циліндру (з-під рулону туалетного паперу) симпатичного і позитивного моржика. Це простий у виконанні виріб, який має ефектний вигляд завдяки своїй об’ємності.
Чи знали ви, що моржі здатні перебувати під крижаною водою до пів години? Щоб витримувати низькі температури, вони запасають жир товщиною до 15 сантиметрів. Ці морські велетні живуть дружними спільнотами, захищаючи один одного. Про наближення небезпеки повідомляє “вартовий” морж, який видає спеціальний тривожний крик. Моржі є дбайливим батьками для своїх малюків та живуть у дикій природі близько 30 років. Величезні бивні моржів можуть сягати метра завдовжки. Ними вони добувають молюсків із дна, також використовують їх для смозахисту та підіймання на крижини або скелі. Природні вороги моржа — білий ведмідь і косатка.
Якщо вам здається, що ви нічого не в силах зробити для захисту морських тварин, то принаймні не відвідуйте дельфінарії та інші заклади, де їх експлуатують. А ще почніть сортувати і правильно утилізувати сміття, бо мікропластик та інші шкідливі відходи, які потрапляють в океанічні води, стають причиною загибелі мешканців підводного світу
Нехай наші паперові моржики будуть для всіх нагадуванням, що турбота про таємничий підводний світ та його прекрасних жителів – відповідальність людства.
А за проведення майстер-класу відповідала Тетяна Даниляк.