28 Лютого 2025
Майстер-клас “Ворони-пліткарки”
Ворони, малятко, чудові створіння.
Вони переносять у дзьобі насіння
з горіха, каштана, дубка і черешні.
І пада воно при польоті на землю.
Травичка сховає, а дощик поллє.
Воно засинає, а потім росте.
І ось, незабаром, де впало насіння,
зростають дерева…
черешні, дубки, горіхи й каштани
й співають пташки…
Отож бо, дитятко,
де птахи літають,
зростають дерева
і діти гуляють…
Наталія Цехош
Ми й не помітили як промайнула зима і ось-ось настане квітуча весна, а перелітні птахи повернуться з вирію, щоб тішити нас весняними піснями. Але є пташки-патріоти, які не покидають батьківщину, хоча зимівля часто виявляється складною та небезпечною. Це осілі птахи. Серед них є ворони, які й стали героями нашого чергового майстер-класу. Тож 27 лютого ми, бібліотекарі бібліотеки-філії №3 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради запросили наших креативних читачів для створення паперових ворон-пліткарок. Діти виготовляли сувенірних пташок та дізнавалися багато цікавого. Про ворон існує чимало міфів та стереотипів. Часто в культурі різних країн вони мають зловісну репутацію. Насправді ж вони розумні, винахідливі і позитивні.
Тож пропонуємо трохи фактів з життя ворон:
Виявляється, ворони обожнюють ігри та розваги. Ще корінні американці помітили, як птахи із задоволенням катаються на снігових заметах. Полюбляють ворони бешкетувати і з іншими тваринами: котами, собаками, а в дикій природі залюбки бавляться з вовками і видрами.
Ворони турбуються про своїх товаришів. Якщо птах зламає крило чи отримає іншу травму, зграя нізащо не залишить його наодинці з бідою.
Вилетівши з батьківського гніздечка, птах оселяється у так званій воронячій банді та шукає другу половинку. Після цього усе життя ворони живуть парами та зберігають вірність.
Важливо пам’ятати, що ворон і ворона – це різні види птахів. Вóрони більші та мають клиноподібний хвіст, а ворóни менші та із заокругленим хвостом. Вóрони: живуть у середньому 10-15 років у дикій природі та до 75 років у неволі. Ворóни: мають меншу тривалість життя – до 13 років у дикій природі та до 20 років у неволі. Ворони – дивовижні птахи, здатні прожити довге життя за сприятливих умов. Однак міфи про 300-річне довголіття перебільшені. У реальності тривалість життя ворон залежить від безлічі факторів, і більшість птахів не доживає до похилого віку.
Хоч ворони прекрасно імітують людську розмову, вони мають і власну воронячу мову спілкування. Каркання – це багатий набір складних, але при цьому змістовних для птахів сигналів. У ворон навіть існують свої діалекти, які різняться залежно від регіону проживання. Воронові також вміють спілкуватися мовою жестів із собі подібними.
Приходьте до нас створювати гарні саморобки і дізнаватися щось нове і цікаве.
Відповідальні за проведення всі працівники.