22 Червня 2022
Літературні п’ятихвилинки ”Літо зовні, літо всередині: ТОП-5 спекотних книг червня”
22 червня 2022 року, рамках проєкту “Бібліотека в дворі”, бібліотекарки абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели в літературні п’ятихвилинки ”Літо зовні, літо всередині: ТОП-5 спекотних книг літа”.
До уваги користувачів бібліотеки та жителів мікрорайону була представлена підбірка книг із ароматом сонця, літа та яскравих стиглих фруктів.
Яскрава і романтична історія кохання “Помаранчевої Дівчинки” Юстейна Гордера, виринає з минулого, аби наповнити світ світлом розкиданих по сторінках книжки помаранч. Вона додасть барв і сонячного настрою Вашому життю. Таємниця Помаранчевої дівчинки не залишить байдужими читачів будь-якого віку.
Тринадцятирічна Олеся, із роману Наталії Ясіновської “Любов, дідусь і помідори”, мешкає з дідусем і бабусею та живе звичайним життям підлітки: ходить до школи, проводить час зі своїми найкращими подругами Інною та Аліною, поглядає на хлопців… Аж поки в один момент її життя не змінюється.
Марк Лівін у своїй книзі “Бабине літо” розповідає про 10-літнього хлопчика Ждана, який приїхав на літо до бабусі й дідуся, бо мама з татом вирішили розлучитися. Він дивиться на світ, ніби такий звичний, і розуміє – світ змінюється, його чому? і як? уже значно складніші. Так настає дорослішання. Але є тут і машинки-паровози-футбол-збиті коліна та найкращий друг на літо – усе, що робить наші спогади про дитинство такими добрими і сумними.
«Їсти, молитися, кохати» Елізабет Ґілберт – надзвичайно щира розповідь жінки про духовне переродження і позитивні зміни у житті. Автор книги на власному прикладі довела, що навіть після найбільших криз можна не лише відновитися, а й відкрити в собі нові грані, можливості та рівні переживань. Героїня її роману – письменниця Ліз – розчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс та смак до життя. Аби набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та кохати, наче вперше.
“Абрикосова книгарня” Орести Осійчук не залишить байдужими нікого, хто її прочитає. Щемлива і щира історії Марії Фариняк через злидні змушена віддати сина, дев’ятирічного Михайла на виховання родичам покійного чоловіка: вуйкові Стефану, власникові книгарні, та цьоці Касі, суворій жінці, яка не рада появі чужої дитини в домі. Так починається історія Міська Фариняка, хлопчика початку ХХ століття, яка дивним чином переплітається з історією Михайла Фариняка, чоловіка початку ХХІ століття.
Неймовірна краса та колорит українських Карпат чудово змальовується у першому гуцульському фентезі-детективі Марічки Крижанівської “Тіні” та пригодницькому романі Мені Мюріел Дові “Дівчина в Карпатах”
Коли надворі стає все спекотніше, хочеться відкласти кілограмові томи «серйозної» літератури і взяти з собою у парк щось легке та приємне.
Бібліотекарі запропонували читачам список книг, які найкраще відповідають цьому критерію і здається, були спеціально написані для того, щоб насолоджуватися ними влітку.
Прочитавши цю підбірку, з легкістю можна зберегти літнє тепло в наших серцях. І навіть в холодні зимові вечори від цих книг віє теплом літніх вечорів, повітря наповнюється ароматом квітучих садів і так тихо навкруги, а десь вдалині ще видніється заграва сонця, що заходить.