2 Грудня 2024
Літературні поради “Що читати цієї зими”
Піє півень-ліс
дуже осінню пісню.
І гребінець у нього
палахкотить червоно.
І руде пір’я летить —
за вітром стелиться.
Гарний у тебе голос,
півнику,
а яким іще буде?
Приїде коваль —
зі срібла викує
Бо той коваль —
Морозенко,
в нього коники
в колокільцях.
Він і річку скує,
і на кожну гілочку
по сто дзвоників
навішає.
Ігор Калинець
Початок зими для нас, бібліотекарів бібліотеки-філії №3 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, знаменує початок нового читацького сезону, – максимально затишного і зігрівального, з книжками про любов і підтримку, сподівання і надію, подолання труднощів і здійснення мрій. І, безперечно, про очікування прийдешньої весни. Саме тому 2 грудня, як і щороку, ми провели літературні поради “Що читати цієї зими”. Впродовж дня ми радили нашим читачам твори із зимовим настроєм. Зима – найбільш книжкова пора року. Якщо за вікном хурделиця, найкращий подарунок, який ви можете зробити собі – влаштувати вечір читання. Якщо ж зима не тішить сніжною погодою, занурення у зимовий твір – найкращий спосіб підняти настрій.
Наша добірка книжок прийдеться до смаку будь-кому з поціновувачів літератури: маленьким і дорослим, адже кожен може знайти “ту саму” книгу серед розмаїття запропонованих жанрів. А ще ми підготували тематичне відео, яке ви можете переглянути на нашому ютуб-каналі за посиланням: https://youtu.be/C9Cordrt3M4
Ісабель Альєнде “Там, за зимою”
У романі чилійської письменниці “Там, за зимою” зима огортає не тільки засніжені вулиці, а й душі персонажів, зігріти які здатні теплі людські стосунки – любов, дружба, солідарність. Кримінальна лінія твору охоплює лише кілька днів і відбувається в межах штату Нью-Йорк. Водночас Альєнде значно розсуває часові й географічні виміри роману, події якого відбуваються впродовж кількох десятиліть на теренах США, Чилі, Гватемали, Мексики, Бразилії. Ця книга про несподіване кохання, про непросту долю біженців, про сімейні проблеми і втрати, про дружбу, взаєморозуміння, підтримку.
Стівен Кінг “Сяйво”
Жанр жахів – чудова альтернатива традиційним різдвяним сімейним романам та англійським детективам. Дії цього роману Кінга розгортаються у готелі, вкритому снігом та відрізаному від цивілізації. Головному герою, який долею випадку разом із сім’єю опинився у таємничому закладі, доведеться розгадати всі його загадки. Цікаво, що «Сяйво» не типовим романом жанру жахи. Він заставляє переосмислити власний погляд на деякі речі та під іншим кутом подивитись на своє життя.
Джек Лондон “Смок Беллью” Ця розповідь – одна із найкращих в серії історій про Північ. Художник та літератор із сонячного Сан-Франциско Смок стає золотошукачем, як і більшість героїв у творах Джека Лондона. Він дуже швидко розуміє, що таке свобода і справжнє життя, а тому не хоче повертатися назад до цивілізації. Адже попереду – стільки пригод. А далі читаємо “Поклик предків”, “Біле Ікло”, “Морський вовк”, “Клондайк” та інші історії – пригодницькі та зимові.
Діана Сеттерфілд “Тринадцята казка”
Справжня знахідка для прихильників класичного англійського детективу. Приголомшлива атмосфера зимового засніженого маєтку, історія із інтригою, від якої захоплює подих аж до останньої сторінки.
Маргарет Лі, героїня книжки, отримує пропозицію стати біографом відомої письменниці. Опинившись в її будинку, вона дізнається готичну історію двох сестер-близнючок, яка десятиліттями залишалась таємницею для всього світу. І історія ця дивним чином перетинається з її власним життям.
Варта уваги повість Івана Франка “Сойчине крило”. Сповнена ностальгії та ніжності українська зимова класика. Головний герой отримує листа просто у переддень одразу двох свят — Нового року і свого Дня народження. Але йому нема від кого чекати листів. Так думає він, але не його (чи вже не його?) Сойка.
Анатолій Дімаров “Сільські історії”
У збірці йдеться про життя та долі людей двох сіл на Полтавщині: Рогозівки під час Другої світової війни та Малого Тікача в повоєнні роки. Її було засновано збіркою оповідань «Зінське щеня», що народжувалися на полтавському хуторі. Мешканці цих сіл «поріднилися» з більшістю людських достоїнств і вад, зігріваючи та караючи ними не лише сусідів, а й самих себе.
Більшість героїв — літні люди, їм довелося дивитися в очі найстрашнішої насильницької смерті, яка в роки війни сліпо косила всіх підряд, а біля них кружляла найдовше. Автор не робить своїх героїв ідеальними — це звичайні люди зі своїми перевагами та недоліками: працьовиті й добрі, ледачі й злі, гострі на слово й мовчазні, старі й молоді, зі своєю вдачею та долею.
Джон Рональд Руел Толкін “Листи Різдвяного Діда”
Казка в листах, яку Толкін розповідав своїм дітям протягом більш ніж 20 років. Листи приходили щороку, і в них Дід розповідав про своє життя і про події, часом кумедні, а часом тривожні, які траплялися на Північному полюсі. Толкін постає перед нами не тільки як великий письменник, а й як великий батько.
Галина Кирпа “Муся і Різдво”
Літо пролетіло як день. І ось Муся та Бабуся очікують зими. Особливо чекає киця, яка ще ніколи в житті не бачила снігу! А зима ж дарує стільки дивовиж! Ось має прийти Святий Миколай. Цікаво, чи навідується він і до звірят? А чи можна Різдво святкувати в компанії бездомного котика Лео? Зворушлива різдвяна історія про дружбу, милосердя і прийняття заполонить серця і маленьких, і дорослих читачів.
Маємо для вас ще чимало чудових зимових творів, тож чекаємо на вас у затишній бібліотеці №3.
Відповідальні за проведення всі працівники.