1 Грудня 2021
“Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас”
Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ уперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДУ. З того часу вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНіДОМ. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Символом боротьби зі СНІДОМ є червона стрічка, жодна акція не обходиться зараз без неї. Ця стрічка є символом розуміння СНіДУ, була задумана у 1991році.
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ у бібліотеці філії №10 (с. Вовчинець, вул. Вовчинецька, 35) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради о 13.00 год. була підготовлена бібліографічна мозаїка застереження.
Здоров’я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Це стан життя і діяльності людини за умов відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя. СНІД –синдром набутого імунодефіциту –це остання стадія інфекційної хвороби .що називається ВІЛ-інфекція .збудником якої є вірус імунодефіциту людини. Вірус вражає клітини крові, що забезпечують захист організму від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин й інших уражень. Хвороба розвивається повільно –упродовж 8-12 років-і завершується клінічною картиною, яка й має назву СНІД. До сьогодні синдром набутого імунодефіциту залишається невиліковним.
Пам’ятаймо! СНІД ще не переможений, ось чому нам так важливо навчитися слухати тих, хто опинився по той бік біди. Носії ВІЛ – люди, які хочуть жити. Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх і нехай Всесвітній день боротьби з ВІЛ об’єднує всіх і кожного не тільки 1 грудня, а й у всі інші дні в році.
Відповідальна: Мигович У.