Віртуальна реальність в бібліотеці – Івано-Франківський досвід

Американська бібліотечна асоціація визначала технологію віртуальної реальності як один з провідних трендів на перспективний розвиток бібліотек. Центральна бібліотека для дітей (вул. С.Бандери, 8) це перша бібліотека в Україні яка спробувала використати ці технології, і зробила це досить успішно.

Про наш досвід, як засновників нової бібліотечної послуги в Україні, розповіла Тетяна Юріївна Гранчак, д-р наук із соц. комун., ст. наук. співробітник, завідувач відділу з охорони інтелектуальної власності НБУВ ім. В. І. Вернадського на Всеукраїнській школі директорів обласних бібліотек в Державній бібліотеці України для юнацтва (м.Київ):

“Віртуальна реальність дає можливість сфокусування та залучення під час читання книги… Бібліотеки – це ідеальний простір для спільноти, що забезпечує доступ до нових технологій і багатство освітнього VR контенту…”. 

Ми єдина бібліотека в Україні, яка повноцінно впроваджує технологію доповненої та віртуальної реальності в бібліотечних заходах. Десятки книг, розмальовок, пазлів з ілюстраціями які перетворюються у мультфільм, пристрої VR, та мурал що оживає – все це уже є в центральній дитячій бібліотеці.

За останні 4 роки реалізації проєкту “Віртуальна реальність в бібліотеці” було проведено 58 заходів в бібліотеці. Дитячі бібліотеки Івано-Франківської МЦБС взяли участь в 12  фестивалях міста де презентували нову послугу. Додатково безкоштовно отримали від комерційних компаній та підприємців понад 100 книг та розмальовок з технологією доповненої реальності. Міжнародна компанія Live Animation Corp. подарувала бібліотеці примірники “книг, що оживають” – “Аліса в Країні Див” та “Аліса в задзеркаллі”, тематичні розмальовки та зошити з технологіями доповненої реальності. Підприємство ”Ранок-Креатив” долучилось до проєкту, подарувавши для бібліотеки пазли та блокноти з доповненою реальністю “Аліса в Країні Див”. Автор проєкту TaleAR – Олександр Музика надав безкоштовно у фонди дитячих бібліотек примірники книги з доповненою реальністю “Колобок”. У вересні 2019 року волонтери із “Школи комп’ютерної майстерності” створили професійну вебсторінку, що надає можливість краще ознайомитись з особливостями проєкту, отримати інформацію про майбутні заходи та дистанційно записатись на них. Проєкт отримав схвальні відгуки користувачів та більше 50 публікацій на телебаченні, радіо та в інформаційних інтернет-виданнях.

Наступник кроком буде залучення більшої кількості міських бібліотек до проєкту, а уже зараз готуємо нові цікаві та пізнавальні події і, як тільки це буде безпечно, запросимо юних читачів до бібліотеки щоб розповісти та показати нову казку у віртуальній реальності.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top