Виставка-презентація видатної постаті “Леся Українка – це символ незламного духу, таланту та відданості своїй справі”.

📜25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському народилася Лариса Петрівна Косач, яку ми знаємо як Лесю Українку – видатну українську поетесу, письменницю, драматургиню та громадську діячку. Дитинство та юність Лесі Українки пройшли в атмосфері любові до літератури, мистецтва та української культури. Її мати, Олена Пчілка, була відомою письменницею та перекладачкою, а батько, Петро Косач, – освіченою людиною, який підтримував розвиток талантів своїх дітей. Леся Українка з дитинства виявляла неабиякі здібності до навчання та творчості. У чотири роки вона вже вміла читати, а у п’ять почала писати драматичні твори. У дев’ять років Леся написала свій перший вірш «Надія», який став символом її незламного духу та віри у краще майбутнє.

У 1884 році Леся Українка взяла участь у роботі над збіркою «Світоч», де були опубліковані її перші переклади з польської та німецької мов. У 1893 році вийшла її перша збірка поезій «На крилах пісень», яка відразу ж здобула визнання серед літературної критики та читачів. Творчість Лесі Українки була різноманітною та багатогранною. Вона писала поезії, драми, прозу, перекладала твори зарубіжних авторів українською мовою. У своїх творах вона зверталася до важливих соціальних та політичних тем, зокрема, до боротьби за національне визволення, прав жінок, свободи слова та людської гідності. Леся Українка була не тільки талановитою письменницею, але й активною громадською діячкою. Вона брала участь у роботі різних культурних та освітніх організацій, сприяла розвитку української культури та освіти. Особисте життя Лесі Українки було сповнене труднощів та випробувань. З дитинства вона страждала від туберкульозу кісток, який змушував її проходити тривале лікування та переживати важкі операції. Проте хвороба не зламала її духу та не завадила їй займатися творчістю та громадською діяльністю. Леся Українка померла 1 серпня 1913 року у віці 42 років. Її смерть стала великою втратою для української культури. Проте її творчість та ідеї продовжують жити та надихати нові покоління українців на боротьбу за свободу, справедливість та краще майбутнє.
У 2021 році Україна відзначила 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Ця дата стала ще одним свідченням того, що її творчість та спадщина залишаються актуальними та значущими для українського народу. Леся Українка – це символ незламного духу, таланту та відданості своїй справі. Її ім’я назавжди залишиться в історії української культури та літератури.
💎Цікаві факти про Лесю Українку:
– Справжнє ім’я – Лариса Петрівна Косач.
– Псевдонім “Леся Українка” з’явився у 1884 році, коли її вірш “Конвалія” був опублікований у львівському журналі “Зоря”.
– З дитинства виявляла літературний талант, почавши писати драматичні твори у 5-річному віці.
– Завдяки Лесі Українці в українській мові з’явилися слова “напровесні” та “промінь”.
– Володіла 9 мовами, включаючи українську, російську, польську, болгарську, англійську, німецьку, французьку, італійську, давньогрецьку та латину.
– У 10-річному віці через хворобу була змушена носити гіпс, але це не завадило їй навчитися грати на фортепіано пальцями ноги.
– Мати письменниці вважала її дитиною з особливостями розвитку, незважаючи на її феноменальні здібності.
– Леся Українка була не тільки талановитою письменницею, але й сильною, незалежною жінкою, яка боролася за права жінок та гендерну рівність.
– Її творчість пронизана ідеями фемінізму та боротьби за права жінок на особисте життя, тіло та фінансову незалежність.
Вітаємо всіх жінок з Днем Української жінки!
Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com