Бібліотечне хусткування “Здавен у нашій стороні – хустка берегиня роду й  вроди”

В кожного народу є своя святиня.
А для Українців – вишита хустина
Святий символ щастя й ніжності в серцях
Мов весна квітуча хусточка ось ця

7 грудня, вже традиційно, у світі  відзначають День української хустки. Започаткували відзначення у 2019 році. Українська хустка покликана об’єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції. Адже саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки.

Працівники абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради  не залишились осторонь   та провели в книгозбірні бібліотечне хусткування “Здавен у нашій стороні – хустка берегиня роду й вроди” серед бібліотекарів та читачів.

Яскрава, квітчаста українська хустка — невіддільна частина національної культурної спадщини. Споконвіку вона була не просто обов’язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливою реліквією, що передавалася з покоління в покоління, символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи і, звичайно ж оберегом. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглась в Україні й донині.

Дивовижні й неповторні українські хустки усміхаються мальвами та підморгують таємничими орнаментами. У них поєднані стримані кольори та витончені малюнки, яскраві барви та ніжні візерунки, що підкреслюють ніжність та вишуканість українок, їх природну красу.

Бібліотекарки запрошували всіх охочих сфотографуватися з українською хусткою.  Кожна жінка  мала змогу прикрасити себе автентичним аксесуаром та продемонструвати багатовікову красу української жінки.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top