Бібліопосиденьки «Молодь у бібліотеці»

День молоді в Україні та Міжнародний день молоді віднедавна відзначають в одну дату. Свято Міжнародний день молоді відзначають у другій декаді серпня – дату заснували на рівні ООН 1998 року. Віднедавна вона об’єднала і День молоді в Україні.

Український день молоді довгий час відзначали в останню неділю червня – згідно з указом президента від 22 червня 1994 року. Ця традиція тягнулася ще з часів Союзу, але після російської агресії 2014 року в Україні постало питання перенесення свята на іншу дату. Тож 2021 року згідно з новим указом президент свято перенесли.

У 2024 році, як і в минулі роки, від початку повномасштабного вторгнення, в Україні не відбуватимуться святкування з велелюдними розвагами та масовими концертами. Але це не привід забувати про свято – привітайте всіх причетних із Днем молоді (а за нормами ООН це люди від 14 і до 44 років), адже саме вони зараз творять історію України на полі бою та створюють нове майбутнє.

12.08.2024 р. об 11:00 працівники читального залу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели бібліопосиденьки «Молодь у бібліотеці». Звичайно, що молодь зараз читає в основному сучасну популярну літературу, бестселери, які мають великі тиражі і хорошу рекламу. У коло їхніх інтересів потрапляють різні жанри і автори. Але популярними, по-справжньому культовими стають, на жаль, саме сучасні зарубіжні проекти. І зовсім мало місця відводиться класиці.

Не залишає позицій і Стефані Майер. Знаменита вампірська сага «Сутінки» користується великою популярністю серед молоді вже не один рік. Кількість проданих книг уже перевалило за 42 млн. примірників. У центрі сюжету – любов 17-річної дівчини до вампіра, який бореться зі своєю природою. Чим же приваблює ця книга молодих людей? Це цілком зрозуміло – їх вабить все незвідане, а тема вампіризму сьогодні дуже популярна. Своїми враженнями від прочитаного фентезі сьогодні поділилися наші юні читачі.

Молоді люди сьогодні живуть в новому тимчасовому форматі – треба встигати вчитися, розважатися, спілкуватися, самостверджуватися в житті, загартовувати характер. А як справи з їх читацькою культурою? На щастя, ставлення молоді до читання в останні роки починає змінюватися в позитивну сторону. Сприяють цьому гаджети, які пропонують молодим людям більш зручні електронні варіанти книжок. Сьогодні поширеним є стереотип про молодь, яка зовсім нічого не читає, окрім дописів в соціальних мережах. Вважається, що вона просто «не вилазить» з своїх девайсів. Проте можна сміливо сказати, що це не зовсім так. Зацікавити молодь книгами, залучити до читання бібліотекарі намагаються, використовуючи творчі, креативні методи роботи. Популяризуючи серед молоді її величність Книгу.

Відповідальна за проведення заходу Дубовська О. П.

 

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top