Пісенний дарунок

Для українців різдвяні коляди – це лише частина дуже розмаїтого зимовообрядового репертуару із загальною назвою колядки і щедрівки. Українська традиція колядування має прадавнє коріння. Первісно колядки і щедрівки супроводжували дохристиянський обряд відзначення «повороту Сонця на весну», силою слова та музики мали прикликати щедрий врожай у новому році, сприяти добробуту господаря, звеличити його родину. Ці магічно-величальні смисли досі переважають у побажальних формулах віншівок, колядкових приспівів (наприклад, «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я!»).

Мелодії коляд – це поєднання побутового західноєвропейського танцювального мелосу з типово кантовими та народнопісенними музичними рисами. На становлення колядного жанру активно впливала і європейська інструментальна музика, зокрема гра на лютні, розповсюджена в міському побуті у XVII столітті також на західноукраїнських землях.

Бібліотека-філія №26 (с. Камінне) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради пропонує до перегляду відео музичного дарунку – колядки “Нова радість стала!” від Каміннецького соловейка Вероніки Якубів!
Нехай Ісус береже Вас та Ваші родини! Нехай у Новому році збуваються мрії, а світло надії не згасає!

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top