13 Червня 2019
Духовно-етнографічна панорама “Свято торжества Святої Трійці”
Свято Трійці – одне з найбільших і найшанованіших християнських свят. Воно містить велику кількість традицій святкування як дохристиянських, так і християнських.
12.06.2019 року о 10.00 в читальному залі ЦБ (вул. П.Орлика,5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулася ознайомча екскурсія по бібліотеці зі студентами 3-го курсу 21-М групи спеціальності “Менеджмент” Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету, куратор групи – Брус Любов Петрівна. Надія Каретнікова познайомила студентів із структурними відділами читального залу ЦБ, фондом та особливостями роботи. Провідний бібліограф, Ірина Домбек підготувала стислу і змістовну інформацію про систематичний каталог, систематичну картотеку журнальних і газетних статей., про вимоги до складання списків літератури до курсових робіт і рефератів. Працівник відділу АБІС – Марія Ляхович презентувала сайт Івано-Франківської МЦБС та розкрила суть його наповнення. Присутні зацікавлено знайомилися з матеріалами бібліотечної виставки напередодні Зелених свят.
13.06.2019 року о 13.00 в читальному залі ЦБ (вул. П.Орлика,5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулася духовно-етнографічна панорама “Свято торжества Святої Трійці”.
Провідний бібліотекар читального залу ЦБ Надія Каретнікова розповіла про особливості святкування Трійці і зокрема зазначила: “Число 3 у християнстві має дуже велике значення. Власне свято Трійці стверджує й оспівує триєдність Всевишнього Бога: Бога Отця – Творця Неба і Землі, Бога Сина і Святого Духа. У Священному Писанні говориться, що ми сповідуємо Трійцю єдиносущну і нероздільну. Єдиносущну – це означає, що Отець, Син і Святий Дух – три самостійні Божественні образи, володіють всіма Божественними досконалостями, але це не три особливі окремі сутності, не три Боги, а Єдиний Бог. Вони мають єдину і нероздільну Божественну суть. Трійця відзначається три дні – у неділю, понеділок та вівторок. У неділю у православних храмах виконується одна з найбільш урочистих служб в році, а після Божественної літургії відбувається вечірній молебень у пам’ять про поблажливість Святого Духа на учнів Ісуса. У понеділок, одразу після Трійці, православні віряни відзначають День Святого Духа. Зішестя Святого Духа це — наче вінець і завершенням викупительного подвигу Сина Божого”.
Захід дав можливість дізнатися багато цікавого та корисного про тисячолітні традиції і обряди наших пращурів, деякі з них були втрачені і призабуті, деякі були змінені або спрощені, але народна пам’ять все ж таки зберегла бодай елементи і головні атрибути Зелених свят.
Відповідальна за проведення заходу Надія Каретнікова.