16 Лютого 2017
“Від інформування до чистого довкілля: правові аспекти поводження з відходами”
Люби природу не як символ душі своєї,
Люби природу не для себе, люби для неї.
М. Рильський
16 лютого 2017 р. о 10:25 в приміщенні Івано-Франківської ЗШ І-ІІІ ступенів №4 (вул. Південний бульвар, 24) відбулося чергове засідання правового клубу “Діалог” – правовий еко-тайм “Від інформування до чистого довкілля: правові аспекти поводження з відходами”. Тема актуальна в наш час, тому й спонукала організаторів заходу до обговорення цієї проблеми. Мета засідання – привернути увагу молоді до однієї з найбільш гострих екологічних проблем ХХІ століття й дати відповідь на прості, здавалося б, запитання.
На засідання запрошені: головний спеціаліст відділу правової роботи, правової освіти ГУ юстиції в Івано-Франківській області Шумська К.І. й директор ГО “Центр муніципального й регіонального розвитку – Ресурсний центр” Сидор У.В.
“Бездумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великим нещастям, бідами усього людства. У долі природи – наша доля і ми повинні зробити усе для того, щоб допомогти рідній природі продовжити життя у наступних поколіннях…”, – звернулася до учасників засідання керівник клубу В. Часник.
Що ж можемо ми зробити для навколишнього середовища? Як зберегти рекреаційні ресурси краю? Як вирішити проблеми сортування й утилізації сміття? Як запобігти повторенню трагедії Грибовицького сміттєзвалища? Яким може бути наш особистий вклад у вирішенні проблем довкілля? – на ці та інші питання шукали відповіді учасники клубу разом з фахівцями.
Катерина Шумська ознайомила присутніх з нормативно-правовою базою та екологічною політикою України, спрямованою на збереження безпечного навколишнього середовища, на захист життя і здоров’я населення, досягнення гармонійної взаємодії суспільства й природи, раціональне використання і відтворення природних ресурсів.
Уляна Сидор розповіла про досвід Івано-Франківська у реалізації екологічних проектів, дала конкретні поради щодо сортування побутових відходів до сміттєвих контейнерів та утилізації особливо небезпечних відходів тощо. Свої слова підкріплювала яскравими прикладами з позитивного досвіду зарубіжних країн.
Під час заходу бібліотекарі демонстрували тематичні відео “Небезпечні батарейки”, “Крик Землі”, “Екологічні проблеми України”, “Дорога зі сміття”.
Учасники засідання ознайомилися з бібліотечною виставкою “Ми – люди, поки є природа”, взяли участь в усному бліц-тестуванні “Чи готовий ти до сортування сміття?”, ознайомилися з основними принципами, яких потрібно дотримуватися, щоб наше місто було чистим і отримали брошури “Чому потрібно сортувати сміття”, “Як потрібно сортувати сміття”, “Від інформування до роздільного сортування”, “Як можна заробити на сортуванні ТПВ”.
Відповідальна за проведення засідання Валентина Часник. Світлини Зоряни Петрик.