Книжковий репортаж “Від символу нації до безсмертя: Степан Бандера – практик, теоретик, містик національного руху”

Все, що мав у житті, він віддав для одної ідеї,
І горів, і яснів, і страждав, і трудився для неї…
І. Франко, поема “Мойсей”

2 січня 2018 року о 13:00 працівники абонементу ЦБ (вул. К.Данила,16) відділу обслуговування ЦБ Івано- Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради книжковим репортажем “Від символу нації до безсмертя: Степан Бандера – практик, теоретик, містик національного руху” представили визначну постать нашої історії, видатного борця за незалежність Української держави, одного з найвідоміших українців у світі, національного героя України – Степана Бандеру (01.01.1909- 15.10.1959), який у 1930- 1950 роках очолив національно- визвольну боротьбу українського народу за свою волю, відзначаючи 109-ту річницю від дня його  народження.

Розпочався книжковий репортаж молитвою українських націоналістів у виконанні учасника НСОУ “ПЛАСТ”, що зразу надало заходу патріотичного забарвлення.

Представляючи книги про Степана Бандеру, бібліотекар підкреслила, що стати прапором боротьби за незалежність України, Провідником національного духу – то справа унікальна, посильна тільки вибраним історією. Таким і був наш визначний український політик, теоретик і практик національно-визвольної боротьби, таким він і є сьогодні. Так, Степан Бандера – то символ української нації. Чимало написано про нього – і білої правди, і чорної осуди. Остання з під пера ворогів  України, але від сонця темінь гине, а світ очищується. Свого очищення дочекається і Незалежна Україна та її герої.

Надто складне завдання поставили перед собою автори книг та публікацій, аби через призму-канву не тільки документальних, а й художніх  творів висвітлити певні грані образу Провідника нації. Перед читачем  постають події дитинства, юності, шкільні та студенські роки майбутнього Героя України, розгортаються драматичні Львівський та Варшавський процеси над Провідником ОУН та його бойовими побратимами. Ув’знення в польських та німецьких тюрмах та концтаборах не спинило його боротьби за волю України.

Головні заповіді С. Бандери опубліковані в праці “Перспективи Української Революції”. Дуже багато його думок актуальні і нині. Їх іноді забувають, або свідомо перекручують, та теоретичні праці С. Бандери необхідні кожному політичному діячеві, бо він непохитно вірив у визволення України і цією вірою запалював своїх друзів, і віра ця творила чудеса. Саме в цьому його велич і слава.

Представлені книги:  

  • Степан Бандера Перспективи Української революції: Репритне вид. – Дрогобич: Відродження,1998,- 656 с.;
  • Бурнашов Г. Герой, визнаний нацією.- Івано-Франківськ: ЛІК, 2012.- 120 с.
  • Бурнашов Г. Лицар великої Ідеї. Наукове видання.- Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2004.- 184 с.;
  • Вбивство Степана Бандери.- Львів: Червона Калина, 1993.- 358 с.;
  • Корж П. Степан Бандера: Поема.- Коломия: Вік, 2012.- 64 с.
  • Нагірняк В. Во славу золотого тризуба.- ЛІК, 2008.- 152 с.;
  • Сватко Я. Місія Бандери.- Львів: Галицька видавнича спілка, 2008.- 64 с. та інші. Всі вони підкріплені цікавими документами, непублікованими в інших виданнях спогадами, світлинами, що надає оповіді переконливої достовірності.

Захід підготовлений для широкого кола користувачів. Відповідальна за проведення Кирста О.М.                                                                                                                                                        

Поділіться цим записом в: