Анонс подій

Event Information:

  • Еко-тренінг «Чи готовий ти до сортування твердих побутових відходів?»

    25 лютого в центральній бібліотеці для дітей (вул. С. Бандери, 8. Т.: 53-25-97) проходив еко-тренінг «Чи готовий ти до сортування твердих побутових відходів?» Учні 7-х класів школи №11 відгукнулися на пропозицію поговорити про цю над важливу тему. У процесі обговорення та тренінгових ігор учасники тренінгу мають напрацювати особистісні кроки, впроваджуючи які, кожен відчує свою причетність до поліпшення екосистеми планети. Маленькі кроки кожного можуть  зробити планету чистішою, здоровішою, а від того й красивішою.

    У природі немає ніякого сміття. Усе, що створила природа, є початком чогось нового. Але ми , люди, у процесі життєдіяльності створюємо сміття, яке не знаємо куди  подіти. «Усі ми пасажири одного корабля, що називається Земля» – сказав Антуан де Сент-Екзюпері. Ми прийшли на цю землю, щоб жити, творити, працювати, розвиватися. Проте ми маємо пам’ятати, що наша діяльність не повинна зашкодити природі, адже ми – невід’ємна часточка матінки-природи. Без неї ми ніщо, адже обійтися без чистої води, повітря, Сонця, без щедрих дарів природи, якими вона нас годує, ми ніяк не можемо.

    А тим часом в Україні під цілими горами сміття вмирає земля. Земля, на якій можна було б вирощувати хліб та сади, а підземні води забруднюються настільки, що жителі сіл черпають зі своїх колодязів не воду, а рідину, часто непридатну для пиття.

    Сьогодні нам потрібно відчути потреби Землі, прислухатись, придивитись до її проблем. Почувши їх, людина має змінити філософію свого життя, виробляти у собі високу екологічну культуру та свідомість.

    Статистика каже, що звичайна сім’я викидає щоденно в середньому 5 кг сміття. Порахуйте, скільки це буде у рік? Звичайне сміття оточує нас скрізь: воно під ногами, в лісі, в кущах, в річках, морях, під вікнами багатоповерхівок. В смітті граються наші діти. Воно стало атрибутом нашого життя. Екологи називають проблему засміченості екологічною катастрофою. Скоро сміття поглине нас, нашу цивілізацію.

    Сортування сміття для мешканців  розвинених країн – повсякденна справа. Коли подорожуєш Європою, впадає в очі велика кількість різнокольорових контейнерів для сміття. І чим розвиненіша країна, тим цих контейнерів більше.

    В Швеції 99% сміття піддають переробці, в Німеччині, Швейцарії, Австрії – 97%, в Японії – 90%, а в Україні – лише 5%.

     В нашій країні дуже маленький відсоток людей дійсно сортують відходи, хоча мають для цього можливості. Дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття.

    Учасники заходу ознайомилися з правилами сортування твердих побутових відходів, дізналися, які предмети та залишки їжі забороняється викидати у смітники, почули статистичні дані про відсоток переробки сміття у розвинених країнах та дізналися, що Івано-Франківськ запустив сміттєсортувальну лінію у Рибному та будує сміттєпереробний завод.

    Хлопці та дівчата вирішили захист екології починати з найлегшого – з сортування домашніх побутових відходів. Ця справа під силу кожному, хто має свідому екологічну культуру.

    Учні також активно включилися в обговорення, з зацікавленістю сприймали нову для себе інформацію з екобезпеки, розповідали, як вдома відбувається процес сортування сміття, виявили обізнаність у тому, що і як шкодить нашій екології, дивились відеоролик про велику океанічну пластикову пляму-острів, писали лист-відповідь інопланетянам, з захопленням включилися у тренінгові ігри.

    Наприкінці  заходу діти обіцяли робити посильні для них справи, аби жити у гармонії з природою.

    Було активно, позитивно та дієво!

    Бережемо планету!

    Відповідальна за підготовку та проведення заходу Томілова Лілія.

Поділіться цим записом в: