“Червону стрічку носять небайдужі”

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.  Цей день став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. 

  Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Згадують і оплакують тих, хто вже помер або смертельно хворий, говорять про масштаби трагедії і про те, що ця чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства.

02.12. 2019 о 14:00 на абонементі ЦБ (вул. К. Данила, 16) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської  міської ради відбулась відверта розмова “Червону стрічку носять небайдужі”. Розпочавши захід, бібліотекар підкреслила, що синдром набутого імунодефіциту вперше було виявлено в США у 1980 році. За декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн. До 1996 року у світі налічувалося вже більш як 21 млн. інфікованих. Нині ця цифра зростає.

Під час спілкування в бібліотеці, присутні мали можливість поповнити знання про ВІЛ-інфекцію. Проводилось експрес-опитування, під час якого обговорювалися такі питання, як «Чи можна заразитися ВІЛ /СНІДом через спілкування?», «Які існують шляхи передачі ВІЛ-інфекції», «СНІД – безповоротно змінює життя», «Чи можливо попередити хворобу?»

Учасники заходу усвідомили, що тільки дотримання моральних принципів поведінки, чистих шлюбних відносин, захищені сексуальні стосунки, відмова від наркотиків – основна запорука профілактики СНІДу.

Закінчуючи відверту розмову, бібліотекар наголосила, що ВІЛ може торкнутися кожного, тому так важливо своєчасно отримати інформацію про цю страшну хворобу. Кожен для себе повинен запам’ятати: єдина зброя проти СНІДу — це знання і власна обережність.

Увазі присутніх був  запропонований перегляд виставки- викладки “Зупинимо СНІД разом“.

 Захід призначений для юнацтва. Відповідальна за проведення  Данилів Л.В.

Поділіться цим записом в:
Top