«Скарби під зеленими кронами»

Велика і прекрасна наша рідна Земля. Все, що росте і цвіте на ній – у садах, лісах, парках, на полях та зелених луках- це навколишня природа нашої Батьківщини. Людина прагне зрозуміти рослини, які живуть поруч із нею. Недарма українці так кохаються в рослинах, плекають їх. Але, здається, по-справжньому щасливий той, кого розуміють і самі рослини…

                             Мене ізмалку люблять всі дерева,

                             І розуміє бузиновий Пан,

                             Чому верба, від крапель кришталева,

                             Мені сказала: «Здрастуй!»- крізь туман…

                                                                               Ліна Костенко.

11 серпня 2019р. працівники бібліотеки – філії №1 (вул. Вовчинецька, 206) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради в рамках спец-проекту ЛІТО+ провели літературно-екологічну вікторину «Скарби під зеленими кронами» біля бібліотеки.

Метою заходу було привити дітям любов до всього що нас оточує, зокрема у пізнавальній формі розповісти про дерева- про історії деяких видів дерев, які живуть поряд з нами, в нашій країні, про їхні види, про те, як виглядають їхні силуети, і чим відрізняються їхні кора, гілки, листя, плоди, квіти. Справді, ми  настільки звикли до цих велетенських рослин, так призвичаїлись бачити їх повсюдно, що, як правило, не задумуємось не лише про їх назву, а й навіть вік. Не кажучи вже про те, як і коли з’явились отут – край дороги, біля будинку, за перехрестям.

Кожний учасник літературно-екологічної вікторини намагався як найкраще відповісти на питання, які стосуються дерев, про скарби під зеленими кронами.

Що ж, нехай дерева ростуть. Ми ще прийдемо до них, аби помилуватися, взяти сили від них, знову відчути себе частиною природи. Може, рослини не так слід вивчати, як відчувати й любити.

 

Поділіться цим записом в:
Top